Чи можна лікувати зуби при грудному вигодовуванні з анестезією?

Вам належить похід до стоматолога, а лікар попередив, що буде робити знеболюючу ін’єкцію і слід зцідити грудне молоко? Невже місцеві анестетики несумісні з годуванням грудьми? Чи є необхідність в зціджуванні, і як надовго робити перерва в годуванні? Взагалі, чи можна лікувати зуби при грудному вигодовуванні?

Лікування зубів при грудному вигодовуванні

Занадто часто у годуючих матерів, які приймають ліки, виникає питання про необхідність робити перерву в грудному вигодовуванні. Відомо, що будь-яке тривале відлучення дитини від грудей може призвести до звикання їсти з пляшечки і повної відмови смоктати материнське молоко. А у мами в разі рясного припливу молока виникає безліч проблем, у тому числі і зі здоров’ям.

Дійсно, практично кожен препарат залишає свої сліди в грудному молоці. Однак концентрація переважної більшості ліків в молоці матері не досягає величини, здатної надати негативний ефект на дитину.

Майже у всіх випадках терапевтичного впливу лікарськими засобами допускається продовження годування малюка грудьми. У всякому разі, лікувати зуби при грудному вигодовуванні з місцевою анестезією можна.

Які ліки можна приймати?

Перерахуємо найбільш часто зустрічаються ситуації, коли відлучення дитини від грудей, як правило, не виправдано:

 • Прийом пероральних контрацептивів — вплив гормону, що входить до складу таких препаратів, на грудне молоко є дуже низьким.
 • Лікування агоністів дофамінових рецепторів, такими як «Бромокриптин» або «Каберголін».
 • Місцева анестезія — лікувати зуби при грудному вигодовуванні з знеболюючим уколом у стоматолога можна.
 • Прийом знеболюючих препаратів, якщо мама в змозі продовжувати грудне вигодовування.
 • Короткострокове лікування зовнішніх захворювань шкіри.
 • Використання тетрациклінів і сульфаніламідів.
 • Вживання глюкокортикоїдів, таких як «Кортизон», у великих дозах, наприклад, під час нападу астми.
 • Застосування Гепарину» при гемодилюції.
 • Короткострокове використання очних і назальних крапель загальної дії.
 • Прищеплення матері за винятком живої вакцини проти поліомієліту. Проте мама не повинна бути вакцинована до першого щеплення дитині.

В принципі, питання впливу лікарських засобів на грудної дитини через молоко матері завжди необхідно розглядати з точки зору віку дитини. Ефекту від препарату слід очікувати радше у особливо чутливих, недоношених дітей, ніж у п’ятимісячного або навіть однорічного дитини.

Крім того, грає роль і кількість годувань на день. Немовлят старше прикладають до грудей рідше, відповідно, концентрація лікарського засобу, яка потрапляє в організм дитини, в молоці матері буде мінімальною. Особлива ситуація виникає при тривалому лікуванні годуючої матері, так як деякі ліки в організмі дитини можуть накопичуватися. У цьому випадку грудне вигодовування слід припинити.

Профілактичні заходи

Для того щоб уникнути небажаного впливу від прийому лікарських засобів на здоров’я дитини під час годування грудним молоком, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

 • Завжди, якщо це можливо, слід розглядати варіанти лікування без медикаментів.
 • Потрібно ретельно спостерігати за станом дитини. У разі появи підозрілих змін необхідно припинити прийом ліків або зробити перерву в годуванні груддю на час лікування.
 • Якщо це можливо, вживайте лікарські препарати після годування.
 • Гомеопатичні препарати, як правило, безпечні. Однак це не поширюється автоматично на всі природні лікарські засоби та чаї, особливо при тривалому їх використанні. Будьте обережні з регулярним споживанням великої кількості рослинних сумішей.
 • Для лікування грипу і простуди часто використовуються комбіновані препарати, тому їх поєднання з годуванням не рекомендується. Однак «Парацетамол», «Аспірин» та протинабрякові краплі для носа можуть бути прийняті.
 • Тривале лікування психотропними або протиепілептичними препаратами, що не має поєднуватися з годуванням груддю. Якщо все ж ви не відмовляєтеся від годування, такі препарати слід приймати один раз на добу ввечері перед сном.
 • Деякі групи лікарських засобів, таких як цитостатики та імунодепресанти, несумісні з годуванням. Якщо не можна уникнути їх використання, грудне вигодовування тимчасово переривається.
 • Йодовмісні контрастні агенти, великомасштабна дезінфекція шкіри йодом і відхаркувальні засоби несприятливі для грудного годування. Однак щоденний прийом йоду для лікування збільшеної щитовидної залози не є проблемою.
 • Деякі препарати можуть знизити приплив молока. До них відносяться естрогени, діуретики, «Бромокриптин» та подібні засоби. А ось «Метоклопрамід», «Домперидон» і нейролептики, навпаки, здатні збільшити його кількість.
 • Слід уникати спиртовмісних препаратів при необхідності їх багаторазового вживання.

Під час терапії можна продовжувати годування грудним молоком з пляшечки. Для цього мама, враховуючи режим прийому ліків, заздалегідь зціджує молоко і потім використовує його для годування. Важливо, щоб зціджування відбувалося перед прийомом ліків або через час, необхідний для виведення активних речовин з організму матері. Після курсу лікування можна продовжувати грудне вигодовування в звичайному режимі.

Не забувайте, що ви завжди можете проконсультуватися у лікаря, якщо виникають сумніви щодо сумісності того чи іншого препарату з годуванням груддю. В крайньому випадку, дотримуйтеся рекомендацій, що містяться в інструкції до лікарського засобу.

Залишити коментар