Чи боляче видаляти зуб мудрості зверху та знизу?

Зуб мудрості — третій моляр, який здатний почати прорізатися навіть у старшому віці. Іноді він так і залишається непрорезавшимся або ж завершив цей процес тільки наполовину. Незважаючи на свою неординарність, цей зуб так само, як і всі інші, може бути схильний до впливу карієсу. У зв’язку з цим актуальним питання — чи боляче видаляти зуб мудрості?

Мудрі, але часто непотрібні зуби

Перш ніж говорити про те, чи боляче видаляти верхній або нижній зуб мудрості, потрібно розуміти, про що йде мова. Предмет нашого інтересу отримав свою назву із-за часу появи в ротовій порожнині людини. Воно збігається з віком, коли розумовий розвиток досягло певного рівня.

Ці зуби — рудимент, оскільки втрачено їх пряме призначення -переробка твердої їжі. Підтвердженням цьому виступають випадки повної відсутності вісімки навіть у зародковому стані, а також відступу в фізіології коронки зуба, його коренів.

Зуби мудрості, особливо верхні, мають властивість прорізатися в сторону щоки з нанесенням травми слизовій оболонці, що вистилає ротову порожнину. Ця неприємна особливість більш характерна для верхніх третіх молярів. Нижні ж при прорізуванні часто сприяють утворенню капюшона з гнійним запаленням або можуть нахилитися убік сусіда, що призводить до карієсу, так як в отриманій щілини накопичуються залишки їжі.

Та й інші «принади» не змушують себе чекати:

  • зубний камінь;
  • скупчення м’якого нальоту;
  • гінгівіт;
  • перикоронит.

Ось тому досить часто зуби мудрості підлягають видаленню.

Боляче видаляти зуб мудрості?

У разі виниклої необхідності видалення третього моляра неминучий питання, чи боляче виривати зуб мудрості, наприклад, зверху. Для відповіді на нього спробуємо вникнути в цей процес. Сама процедура може бути простою або складною.

У першому випадку хірургічного інструментарію застосовуються тільки щипці і, можливо, елеватор. Ніякі додаткові дії по типу розрізання десни, поділу коренів, висвердлювання зуба не розуміються. Застосування анестетика виключає болючість операції, а після припинення його дії больові відчуття по відношенню до щелепи і десні при виконанні всіх рекомендацій дантиста будуть зведені до мінімуму.

Сам процес досить стандартний. Обов’язково робиться анестезуючий укол. Через деякий час, коли дія анестезії вже позначилося зціпивши мовою і всієї боку верхньої щелепи, і навіть крилами носа, хірург-стоматолог видаляє предмет негараздів. Больових відчуттів немає, тільки хрускіт, відданий в мозок, і розуміння того, що боляче буде пізніше, коли дія анестетика пройде.

При складному видаленні зуба все набагато драматичніше. Для початку робиться рентгенівський знімок, а потім проводиться збір анамнезу. Виконуються необхідні підготовчі дії, і дається анестезія, розрахована на тривалий час. Потім лікар розрізає десни, поділяє коріння і вилучає їх. Обов’язкова чистка лунки, а також постановка ліки і ушивання країв розрізу. Завершують процедуру рекомендації лікаря по догляду за ротовою порожниною і призначення препаратів для якнайшвидшого загоєння ранки.

Випадки непрорезавшегося зуба мудрості або часткового завершення цього процесу ускладнюють життя больовим синдромом і нагноєннями, що вимагають термінового хірургічного втручання.

Що чекає після видалення зуба?

Травмування тканин навколишнього зуб лунки здатне відгукнутися больовим синдромом через деякий час. Видалення зуба – це травма, яка може бути пов’язана із запальним процесом, а біль і набряклість — частина його симптомів.

Досить часто у перші дні після операції спостерігаються прояви хворобливості в районі сусідніх зубів, ясен, щоки. Біль може виникати при ковтанні, віддавати у вухо, горло, іноді навіть повністю відкрити рот не вдається.

Суворе виконання всіх рекомендацій лікаря дуже актуально. Бувають випадки, коли гострий біль з’являється після закінчення декількох днів. Вона супроводжується загальним нездужанням, піднесеною температурою тіла. Так проявляється запалення в лунці.

Найчастіше нагноєння серйозного характеру зустрічаються в лунці нижній вісімки. Процес може мати серйозні наслідки і вимагає термінового оперативного втручання та лікування. Все це побічно дає відповідь на питання, чи боляче видаляти зуб мудрості знизу.

Відгуки пацієнтів

Послухаємо відгуки людей про те, чи боляче видаляти зуб мудрості:

  • Людмила: «В минулому місяці видалили зліва внизу зуб мудрості. Укол був болючий, але при видаленні болю як такого не відчувала. Вона прийшла після того, як дія уколу стало проходити. Боліло сильно. Брала знеболюючі. Поїсти нормально не могла дня два. Зараз все налагодилося».
  • Сергій: «Навесні видалили верхню вісімку праворуч. Більше боявся. Хоча рана довго кровоточила і нила дня три, а обличчя було подпухшим».

Питання про больових відчуттях в момент видалення зуба – це свого роду пережиток радянських часів. Тоді для анестезії в стоматологічній практиці застосовували новокаїн – анестетик помірної активності, від дії якого, за великим рахунком, німів тільки мову, а всі принади оперативного видалення хворого зуба пацієнт відчував, можна сказати, онлайн.

У теперішній же час стоматологи використовують наступників новокаїну, наприклад, лідокаїн, який має більший ефект і тривалий термін дії. Поява ж больового синдрому носить більш індивідуальний характер, помножений на конкретність ситуації і професіоналізм лікаря. Здоров’я вам!

Залишити коментар