Анемони: посадка та догляд

Анемона — це ніжне і тендітне трав’яниста рослина. У народі його називають анемоною. Ботанічна назва «азія» так і перекладається з грецької – «вітер». Його вона отримала, тому що особливо чудово і зворушливо виглядає ніжне коливання пелюсток на вітрі.

Своєю присутністю ці кущики прикрасять будь садовий ділянку.

Поширені види анемон

Серед величезної кількості видів і сортів зустрічаються як невибагливі анемони, посадка і догляд за якими не відрізняється особливою складністю, так і примхливі, вимагають індивідуального підходу. Така відмінність пояснюється тим, що перші анемони — корневищно типу, а другі — бульбового.

Це рослина, що росте в природному середовищі, можна зустріти як в теплій Туреччини, Лівії, Сирії, на Кавказі, так і в суворому кліматі Норвегії і Аляски.

В умовах помірного клімату найчастіше вирощують:

 • корончатую, або анемону коронарія. Вона має потужне кореневище бульбового типу. У висоту кущ досягає 45 см, квітки — 8 см. у діаметрі. Має махровий оцвітина двох кольорів, пелюстки якого прикрашені цяточками.

Сорти такий анемони:

 1. Сент Бріджит, як видно на фото цього одного з найбільш популярних сортів, має густомахрові квітки, цвіте з травня по липень. Посадка і догляд не відрізняються особливою складністю, але вимагають певного досвіду у вирощуванні квітів;
 2. у Де Каєн суцвіття простої форми, але різноманітних забарвлень;
 3. Біколор — гарний сорт, має червоні біля основи пелюстки бутона;
 4. Лорд Лейтенант — невисока рослина з махровими квітками, що мають блакитний відтінок. Цвіте з червня по серпень;
 • анемону японську (її ще називають осінньої і гібридної). Це рослина вийшло шляхом схрещування трьох видів: винограднолистной, хубейской і японської анемони. У нього горизонтальне повзуче кореневище. Трійчасті пелюстки прикрашені сірим ворсом.

Сорти:

 1. Принц Генріх — махровий сорт лілового забарвлення;
 2. Серенада досягає 90 см у висоту, це рослина з махровим ніжно-рожевим оцвітиною;
 3. Памина зацвітає з серпня по вересень різними відтінками рожевого;
 • лісову ветреницу. У неї міцне вертикальне кореневище, стебло досягає 50 см у висоту. Має білі квіти простої форми, період цвітіння нетривалий — всього 10-15 днів наприкінці травня. Цей вид занесений в Червону Книгу. Сильно розростається на багатій вапняком грунті і має властивість пригнічувати сусідні рослини;
 • ніжну анемону. Це бульбова рослина низькоросла, досить невибаглива. Стійка до морозів;
 • дібровну ветреницу. У неї вертикальне кореневище, прості махрові квітки білого, рідше бузкового, рожевого і зеленого кольору. Підходить для посадки на присадибних ділянках.

У дикій природі зустрічаються наскельна, амурська, камчатська, удская і кавказька анемона. Їх вирощування не природному для них середовищі досить трудомістке, тому цікаво, швидше, ботанічним садам.

Квіти анемони: посадка і догляд

Залежно від різновиду вітрогонки вимагають різних видів грунту, вологості та освітлення. Але є універсальні умови для чагарників, розповсюджених на території Росії.

Вибір місця для посадки анемон у відкритому грунті (і подальший догляд за ними) має відповідати таким умовам:

 1. потрібна півтінь. Більшість анемон відносяться до тіневитривалих рослин і будуть почувати себе непогано як на сонячній галявинці, так і в легкій тіні дерев;
 2. родючий, не закисленный і не надто вологий грунт. Якщо земля буде занадто вологою, можливо загнивання кореневища, а в надмірно сухий не виключено відсутність цвітіння.

Коли буде обрано ідеальне місце, можна приступити безпосередньо до посадки.

 • Підготуємо коріння. Перед тим, як висаджувати ветреницу, необхідно приготувати поживний розчин з води і соку листя алое або спеціальних препаратів для зміцнення коренів. Намочити чисту серветку в цій воді, обернути коріння, потім загорнути в поліетилен і залишити в такому вигляді не менш ніж на 5 годин.

Важливо: ганчірка повинна бути вологою, ні в якому разі не мокрою. Зайва волога може привести до загнивання кореневої системи.

 • Щоб створити комфортні умови для зростання, необхідний хороший дренаж грунту. Для цього досить додати пісок в землю. Це збільшить її водопроникність, поліпшить циркуляцію повітря і разрыхлит грунт. Подібну функцію можуть виконати дрібні камінці і уламки цегли.
 • Перед посадкою потрібно злегка зволожити землю, висадити квіти і накрити скляною банкою або пакетом. Якщо ви здійснюєте посадку в осінній час, землю необхідно захистити від морозів листям. Якщо ж очікується сувора зима, рослина краще садити навесні.

Висаджування насіння анемони виконується за тим самим алгоритмом: підготовка ґрунту, замочування в розчині і накривання до появи перших паростків. Зацвісти вирощений з насіння квітка зможе лише через три роки. Кореневищні рослини бажано висаджувати навесні, бульбові — як навесні, так і восени. Вирощувати з насіння ветреницу можна цілий рік.

Догляд за зеленими питомицами

При правильно здійсненої посадці і доброму грунті догляд за корневищной анемоною стає досить простим. Головне — це підтримання помірної вологості на час цвітіння, видалення бур’янів і регулярне проріджування зростаючих кущів.

Навесні і восени досить поливати один раз на день при сонячній погоді і раз у два дні — при хмарності. Влітку полив збільшується по необхідності, але не більше двох разів в день. Оптимальний час для цього — ранній ранок і вечір.

Щорічно бажано підживлювати ґрунт органічними добривами. Кореневищні рослини менш вибагливі у догляді, ніж бульбові. Вони добре переносять зимівлю і здатні витримати навіть сильні морози — достатньо лише вкрити їх шаром листя або опалою хвоєю.

Догляд за бульбової анемоной складніше. Перед весняною або осінньою посадкою необхідно проростити цибулини, так як бульби цього куща надходять у продаж в засушеному, «сплячому» стані. Це роблять так само, як і підготовку коренів, описану вище. Потім цибулину краще висадити в горщик і залишити його в прохолодному приміщенні при температурі не вище +12С, поки не з’являться перші паростки. Висаджувати у відкритий грунт цибулинки бажано при такій же температурі повітря, при якій вони проростали.

Ці рослини відрізняються низькою морозостійкістю і можуть комфортно перезимувати тільки в умовах м’якого клімату півдня. Тому на час холодів необхідно викопувати бульби і зберігати їх в прохолодному сухому приміщенні. Альтернатива — висаджувати рослину в спеціальних контейнерах, які можна в будь-який момент забрати з вулиці і занести в будинок або підвал. В цілях профілактики загнивання і ураження шкідниками бульби потрібно промивати в слабкому розчині марганцівки.

В іншому догляд за бульбової анемоною не надто складний. Рослина (як втім, і всі анемони) не терпить надмірної вологості і непогано переносить посуху. Полив слід здійснювати тільки в період цвітіння і при відсутності природних опадів. Раз в рік кущі необхідно прополювати, щоб уникнути надмірного розростання.

Анемони — надзвичайно красиві квіти, здатні прикрасити будь-який садовий ділянку. Посадка і догляд за ними вимагає певних навичок, але результат вартий витраченого часу і сил. Вони добре співіснують з іншими мешканцями ділянки. І, якщо придбати рослини різних сортів і видів, анемона буде радувати око своїм цвітінням з квітня по листопад.

Залишити коментар