Зуб мудрості росте в щоку

Ніхто не може уникнути прорізування зубів мудрості, так як це норма для кожної людини. Саме вони будуть завершувати зубний ряд з усіх боків. З урахуванням індивідуальної будови щелепи, ріст зубів мудрості часто відбувається повністю безболісно і непомітно, а іноді цей процес може затягнутися на 2-3 роки.

За умови, коли в ряді недостатньо місця, зуб мудрості починає рости в щоку, що робити в таких випадках може розповісти досвідчений лікар. У результаті людина може відчувати не тільки дискомфорт, але і сильне почуття болю.

Чому неправильно прорізуються зуби?

Однією з головних причин такого явища вважається індивідуальна патологія, але також спровокувати таке явище можуть і інші причини:

 • спадковість – особливість будови щелепи;
 • гормональні збої, порушення процесу обміну речовин;
 • неправильне розташування самого зуба;
 • нестандартна форма або занадто великі розміри зубів мудрості;
 • наявність великого числа зубів в ряді;
 • видалення зубів, щоб вирівняти задню частину, з-за чого з’являється вільне місце.

Росте зуб мудрості в щоку: що треба робити?

Якщо верхній зуб мудрості росте в щоку, в першу чергу треба відразу ж записатися на консультацію до стоматолога. За умови, що не виходить відразу відвідати фахівця, варто скористатися наступними порадами:

 1. Не можна чіпати щоку, яку постійно зсередини дряпає неправильно розташований зуб, інакше відбудеться прискорення розвитку серйозного запального процесу.
 2. Якщо постійно і сильно болить щока, потрібно регулярно полоскати ротову порожнину, використовуючи антисептичний розчин або слабкий сольовий розчин, завдяки чому знімається запалення.
 3. Коли росте зуб мудрості і опухла щока, можна для зняття болю прийняти будь-яке знеболююче засіб.

Не можна розраховувати, що з часом все пройде самостійно. В майбутньому зуб і далі буде продовжувати рости в колишньому напрямі, але ніжна щока, слизова якої весь час травмується, не зможе пристосуватися до такого стану. Саме тому необхідно відразу ж звернутися за отриманням кваліфікованої допомоги, адже тільки лікар зможе підібрати правильне лікування.

Методи лікування

Якщо прорізується зуб мудрості в неправильну сторону, в якості лікування проводиться його видалення. Необхідно терміново звернутися за допомогою до лікаря, щоб запобігти погіршення власного самопочуття інакше в майбутньому буде потрібно проведення більш складного і тривалого лікувального курсу.

Доктор обов’язково проводить огляд всієї ротової порожнини, потім робиться рентгенівський знімок, який допомагає точно визначити стан хворого зуба, в тому числі і його коріння. Також рентген дає можливість встановити, чи були травмовані сусідні зуби або ні.

Як проводиться видалення зуба мудрості?

Операція виконується в декілька головних етапів:

 • застосовується анестезія місцевої дії;
 • робиться надріз десни, якщо немає можливості дістатися до хворого зуба;
 • у деяких випадках, для забезпечення комфортного доступу до хворого зуба, висвердлюється кісткова тканина навколо його коріння;
 • зуб мудрості має одразу кілька корінців, тому спочатку може виконуватися їх розпилювання, після чого вони видаляються окремо;
 • антисептичним розчином обов’язково обробляється сформувалася рана;
 • занадто великі рани спочатку вшиваються, завдяки чому значно прискорюється процес відновлення;
 • для зупинки сильної кровотечі застосовується спеціальна гемостатична губка.

У тих випадках, коли потрібне серйозне оперативне втручання, призначається проведення операції з використанням загального наркозу в стаціонарі. Після того, як буде видалений зуб мудрості, пацієнт деякий час залишається під наглядом лікаря. Якщо немає ніяких ускладнень, можна вирушати додому.

Залишити коментар