Дешевий аналог терафлекс для суглобів

Сьогодні популярно вираз «здоров’я Дорожче тільки лікування». На жаль, в ньому є велика частка правди. Іноді пацієнти, навіть знаючи назву хорошого ліки, змушені шукати дешевий аналог.

Прикладом може служити терафлекс – один з кращих препаратів для суглобів. Є в аптечному асортименті настільки ж ефективні, але недорогі засоби?

Чому саме Терафлекс?

Якщо виявляються проблеми з суглобами (остеоартроз), хребтом (остеохондроз, остеопороз), ламаються кістки, то препаратом першого ряду стає Терафлекс. Це сучасне лікарський засіб з групи хондропротекторів. Воно стимулює відновлення хрящових тканин, зупиняє їх руйнування, виконує роль природного мастила для суглоба і покращує його рухливість, зменшує втрати кальцію, знижує біль.

Клінічно перевірений запатентований ліки з оригінальним складом було розроблено в США. Це найвідоміший з препаратів, які застосовуються при патології ОРА, від швейцарської компанії Байєр. Кожна капсула Терафлекс містить 400 мг хондроїтину сульфату натрію і 500 мг глюкозаміну гідрохлориду, плюс допоміжні компоненти. Таке унікальне поєднання і забезпечує високу ефективність препарату. У нього є прямий «родич» – Терафлекс Адванс. Крім перерахованих компонентів, в ньому присутня ібупрофен — проти болю і запалення.

Приймати ліки слід курсом до півроку. Спочатку протягом 3 тижнів по 1 табл. 3 рази на добу, потім 3-6 місяців — по капсулі двічі в день. Неважко порахувати, що лише пацієнту потрібно близько 423-426 таблеток.

Ліки має відмінну репутацію. Це один з найбільш призначуваних препаратів. При його прийомі ефект настає досить швидко, і пацієнт надовго забуває про проблеми з суглобами. Висока ціна (а за 100 капсул доведеться викласти не менше 1600 руб.), мабуть, єдиний фактор, який змушує пацієнтів шукати дешеві аналоги терафлекс. Адже не кожен зможе виділити зі свого бюджету на лікування майже 7 тис. руб. Саме в таку суму обійдеться повний курс терапії. Але чи знайдеться ліки, яке допоможе економно вилікувати суглоби?

Своє — дешевше? Чи можуть вітчизняні аналоги конкурувати з Терафлексом?

Якщо брати за критерій виключно вартість, то так! Ціна наших хондропротекторів більш вигідна для пацієнта. Що стосується результатів лікування, то порівняльний аналіз ефективності засобів не проводився, а суб’єктивні відчуття у всіх різні. Але, на думку пацієнтів, всі вони допомагають, тільки Терафлекс діє швидше, вже через 3 місяці, а дженерики – повільніше: ефект відчувається повною мірою лише через півроку.

Оцінивши свої фінансові можливості, пацієнти часто намагаються замінити імпортний оригінал дешевим вітчизняним дженериком для суглобів. У Терафлекс існують російські аналоги. До них відносяться:

 • Хондроглюксид (60 табл. коштують близько 660 руб.). Має аналогічний склад, але кількість хондроїтину на 100 мг більше. Приймати його слід так: протягом 3 тижнів по 1 табл. 2 р. на день, потім 5 місяців по 1 табл. в добу. Полегшує симптоми, що виникають при ураженні суглобів, допомагає зменшити необхідність у прийомі НПЗЗ;
 • Эльбона. Препарат у вигляді порошку для ін’єкцій у м’яз. У ньому міститься глюкозаміну сульфат. Лікування проводять 1-2 рази в рік, пацієнтові призначають 18-28 ін’єкцій. Аптечна ціна – до 920 крб.;
 • Мукосат. Ціна більш ніж прийнятна для тих, хто обмежений у коштах, – від 450 до 780 руб. Але ліки представлено тільки ампулами і застосовується внутрішньом’язово. Виробники включили в нього тільки хондроітин. Зазвичай призначають 25-30 ін’єкцій;
 • Глюкозамін (від 690 руб.) Є монопрепаратом, тобто розроблений на основі одного компонента – глюкозаміну. Призначений для перорального прийому по 1,5-1 г раз на добу. Лікування проводять курсами: 6 тижнів прийому, потім перерва на 2 місяці і ще один 6-тижневий курс;
 • Артрадол. Активних речовин включає лише хондроітин. Призначається внутрішньом’язово по 100 мг через день, з 4-ї ін’єкції дозу збільшують до 200 мг. Курс терапії – від 25 до 35 уколов. Коштує від 680 до 811 руб.

Важливо! Якщо Вам пропонують в аптеці хондропротектор по дуже низькій вартості, то, ймовірно, це підробка. Краще відмовитися від його придбання.

Отже, заміну Терафлекс можна знайти серед російських аналогів. Але наскільки вона неповноцінна? Огляд цих препаратів показав, що 100-відсоткового «двійника» оригінального кошти серед них немає. Але для відновлення пошкодженого хряща, можливо, підійде який-небудь з перерахованих аналогів. Це питання доцільно обговорити з лікарем.

Зарубіжні двійники: економія майже непомітна

У Терафлекс є досить багато аналогів імпортного виробництва, але серед них важко відшукати дійсно дешевий препарат для лікування суглобів. Судіть самі:

 • Артра. На думку лікарів, цей американський препарат є одним з кращих замінників Терафлекс. У ньому міститься по 500 мг глюкозаміну і хондроїтину. Дозування обох ліків абсолютно збігаються, і ціна теж майже нічим не відрізняється: вона становить від 800 до 1740 руб.;
 • Структум. Проводиться у Франції. Його фармакологічна дія зумовлена наявністю у складі єдиного діючого компонента – хондроїтинсульфату, природної речовини, яка виробляється в суглобах. Відсутність глюкозаміну дещо знижує лікувальні можливості препарату. Упаковка з 60 капсул коштує від 1350 до 1700 руб.;
 • Кондронова. Виготовляється в Індії. Засіб на базі глюкозаміну гидохлорида (250 мг) і хондроїтину сульфату (200 мг). Представлено капсулами і мазями. Його мінуси — менша кількість активної речовини, відсутність корисних амінокислот та глюкозаміногліканів, тому й ціна його трохи нижче. Вартість препарату – від 500 руб., але щодня доведеться приймати до 4 капсул;
 • Дону. Аналог італійського виробництва. Монопрепарат, в якому міститься тільки один активний компонент – глюкозамін сульфат. Зате в ньому є лідокаїн, тому він швидко чинить знеболювальну дію. Випускається не тільки в таблетках, але й в ампулах. Коштує дешевше – від 174 руб. до 1200 руб.;
 • Хондроітин (Україна) — структурний аналог Терафлекс (за складом і показаннями). 50 капсул можна придбати за 320 руб.;
 • Мовекс. Індійське ліки, у кожній таблетці якого знаходиться 400 мг хондроїтину, 500 мг глюкозаміну та 50 мг диклофенаку. Останній компонент в найкоротші терміни усуває больовий синдром. За 30 табл. Мовекс Комфорту доведеться віддати 800 руб. (за 60 – 1400 руб.), відповідно, Мовекс Актив коштує від 1000 до 1600 руб.

Важливо! При виборі ліків звертайте увагу і на додаткові компоненти, так як вони здатні спровокувати алергію.

У наші дні складно уявити собі лікування остеоартрозу без застосування хондропротекторів (хоча у деяких медиків є сумніви в їх терапевтичному дії). Практика показує, що вони допомагають хворим буквально встати на ноги і вести нормальний спосіб життя. Безсумнівно, Терафлекс – найрейтинговіший представник списку таких ліків. Якщо дозволяють кошти, краще проводити лікування саме цим препаратом. Якщо ж такої можливості немає, то скористайтеся дженериком від перевіреної компанії. Лікування не буде «копійчаним», але і не змусить Вас влазити в борги.

Залишити коментар