Зимові ігри для дітей на вулиці

Зимові прогулянки для багатьох батьків стають щоденним випробуванням, адже взимку немає звичної майданчики, де щасливий малюк у пісочниці, а мама з захопленням базікає з іншими нянями і бабусями. Холод і мороз не скасовує прогулянок на свіжому повітрі. Часто можна бачити картину як дитина, озброєний лопатою, бродить по засніженій доріжці, а мама або тато сумно обійнявши себе, підстрибують на одній ніжці від холоду. Пора припинити похмурі прогулянки і внести в зимовий променад трохи уяви!

Ви здивуєтеся, але взимку на вулиці буває дуже цікаво! Сніг дає неймовірний простір фантазії, а кількість ігор з ним можна придумувати нескінченно.

Отже, 25 варіантів вуличних розваг на прогулянці взимку

Гра «Візьми з собою»

Можна підготуватися до зимової прокулке з дитиною заздалегідь, і взяти все потрібне для відмінного проведення часу з дому.

 • На зимову прогулянку беремо підфарбовану акварельною фарбою воду в пляшках. Якщо запасний кришечці зробити невеликий отвір, то можна малювати картини на снігу зовсім не забруднивши руки. А можна наливати в стаканчик тонкою цівкою і виплескувати, створюючи кольорові шедеври.
 • Не забудьте на прогулянку мильні бульбашки. На морозі вони стають непрозорими, а на стінках утворюються химерні візерунки і снігові зірочки. Можна сфотографувати бульбашки, і зберегти спогад про зимовій прогулянці надовго.

Обов’язково візьміть лупу. Сніжинки надзвичайно красиві при найближчому розгляді. А також можна розглядати сліди від протектора чобітка чи пташині сліди, вгадуючи, яка з птахів їх залишила.

 • Традиційні формочки для пісочниці не варто прибирати в дальній ящик. «Зимові» пасочки виходять нітрохи не гірше, ніж з піску. У наборі не забуваємо невелику лопату і відро.

 • Якщо заздалегідь заморозити у формочках для льоду або піску кольорову воду, то цими фігурами добре прикрашати зимові дерева у дворі, вийде корисна зимова прогулянка. А якщо у формочки попередньо опустити нитку, то вийдуть намисто, які ідеально підійдуть снігову бабу.
 • Фарби і товсті кисті теж знадобляться взимку. Замість води, кисть можна вмочати прямо в сніг і малювати на холодних поверхнях або на скоринці наста.
 • Шукаємо скарби. Для цього з дому на зимову прогулянку потрібно захопити будь-яку іграшку або шоколадку, закопати її і шукати з допомогою підказок, які озвучує дорослий.
 • Рухома зимова гра «Запряжи оленя» сподобається і зовсім малюкам і діткам постарше. Для неї з будинку на прогулянку варто захопити поясок або шарф. Дорослий перекидає його навколо пояса і дає віжки дитині. Бігати і змінюватися можна довго. А якщо надіти на голову імітацію рогів, наприклад, покупної обідок або пришити до шапці пару дитячих шкарпеток, то вийде дивну схожість з оленем.
 • З картону будинку вирізаємо великі сліди, з двох сторін прив’язуємо мотузку. В таких «тапочках» малюємо на снігу сліди снігової людини.
 • Звичайна автомобільна щітка, захоплена взимку по дорозі на вулицю, допоможе очистити лави, гірки і навіть доріжки. Дозвольте дитині бути корисним.

Якщо ви гуляєте ввечері, то не обійтися без ліхтарика. Під світлом його променя можна розглядати сніжинки, освітлювати дорогу або малювати візерунки.

Ігри «Дивимося навколо»

Як і у будь-якого часу року, у зими є свої особливості, а значить можна озирнутися по сторонах і знайти натхнення для зимових ігор прямо у себе під носом!

 • Годуємо птахів хлібними крихтами або пшоном. Поясніть дитині, що взимку птахам важко самим знайти їжу, поспостерігайте як голуби, горобці або синички стрибають або сидять настовбурчившись.
 • Дуємо на пухкий сніг з долоньки, влаштовуємо сніговий буран.
 • Ходимо слід у слід. Якщо дорослий залишає сліди на різній відстані один від одного, то це додатково ускладнить завдання маленькому підкорювач Півночі.

 • Вытаптываем з дитиною доріжки або візерунки. Чим більша територія, тим цікавіше. Знайдіть пагорб, щоб подивитися на результат.
 • Малюємо на палицею загадки. Потрібно намалювати предмет, а дитина повинна здогадатися що це. З дитиною постарше можна помінятися.
 • Малюємо ангела. Впасти в сніг і розмахуючи руками зобразити ангела приємне заняття і для малюків, і для дорослих.
 • Граємо в гру «На кого схоже?». Дивно, але в звичайній снігової купі при включеному уяві можна дізнатися ведмедя або машину. Розглядаємо зимові гілки дерев, стовпчики, замерзлі калюжі.

Ігри «Наші руки не для нудьги»

Крім класичного сніговика з дитиною можна виліпити неймовірну кількість фігур. Наприклад, якщо складати снігові кулі не один на одного, а поруч, можна отримати величезну гусінь чи дракона. А якщо сніговика прикрасити хусткою або розфарбувати фарбами, то він однозначно виділиться на тлі своїх братів. До речі, сніговик не обов’язково повинен стояти! Він може лежати, сидіти на лавці і навіть стояти на голові. Фантазуйте, нехай дитина допоможе вибрати персонажа, костюм і його характер. Навчіть дитину зображати настрій за допомогою міміки (гілочки і вуглинки вам в допомогу). І не забудьте сфотографувати ваш шедевр на згадку про зиму!

Печера, в яку можна залізти удвох, викличе неймовірний захват. Вибирайте купу снігу побільше і починайте копати. А якщо сніг вже слежался, то з наста можна викласти чудовий голку – житло ескімосів в країні вічної зими. Якщо зробити дві печери і між ними вирити тунель, то грати в цьому будинку можна цілий зимовий день.

Інші зимові ігри

 • Можна скоротити будівництво і виліпити тільки стіл і стільці. Сніговий стіл можна поставити зимовий крижаний торт, який прикрашається горобиною, гілочками або кольоровим льодом. А якщо прихопити з будинку термос з компотом, то можна влаштувати справжнє зимове чаювання на свіжому повітрі!
 • Якщо в арсеналі є сніжколіп, то можна за кілька хвилин вибудувати вежу, всередину якої можна поставити запалену свічку. Башта буде маяком або ліхтарем. Дуже ефектно виглядає ввечері.
 • Якщо на стіні крейдою намалювати мішень, то звичайні сніжки перетворюються на поєдинок влучності. Можна взяти відро й метати снаряди в нього або в якості мети використовувати дерево.
 • Ще веселіше ліпити з дитиною фігури прямо на стовбурі дерева. Тварини, смішні особи або просто шубки для заснули беріз або осін будуть веселити всіх, хто побачить ваші творіння.
 • Любителям побігати можна вибудувати з снігу перешкоду і стрибати через нього. Дуже зручно, що навколо м’який настил і можна падати без побоювання, і ви можете не турбуватися за дитину.

Це далеко не повний список зимових занять, які можна використати на прогулянці. Є ще класичні катання з гірки, лижі, ковзани – все те, що робить зиму довгоочікуваної і прекрасною.

Не потрібно боятися холоду, мороз і сніг відмінно зміцнюють імунітет. Взимку завдання батьків одягнути себе і дитини тепліше і вибрати гри по душі.

Гуляйте і будьте здорові!

Залишити коментар