Затримка 5 днів, тест негативний

Менструальний цикл – головне «дзеркало» жіночого організму. Всі зміни, які з ним відбуваються, в першу чергу відбиваються саме на місячних. Більше того, саме вони вказують на головне, але не завжди довгоочікуване – зміна: вагітність. Мінімальна затримка сприймається її провісницею, але чи завжди? Що робити при затримці до 5 днів, якщо тест показує одну смужку?

Причини затримки менструального циклу

Збої в межах 5-7 днів, причому в обидві сторони – як скорочення, так і збільшення тривалості циклу – вважаються природним явищем, не передвіщає появи якої-небудь патології, якщо вони не стають регулярними. Причому, з медичної точки зору, якщо Ваш цикл становив 23-24 дні, а після з’явилася затримка тривалістю в тиждень, повторилася кілька разів, і новий графік менструацій отримав тривалість до 30 днів, побоюватися нічого. Всі коливання, внаслідок яких жіночий календар стискається і розтискається від 21 до 30 діб, не повинні викликати побоювань. Але щоб розуміти, чому відбувається затримка в 5 днів, і що робити, якщо це не ознака вагітності, потрібно детально вивчити процеси, що відбуваються в жіночому організмі.

 • На самому початку, коли у дівчини йдуть перші місячні, її цикл вкрай нестабільний. Може статися навіть так, що до нових менструацій пройде більше 2-х місяців, а точний термін між циклами встановиться лише через рік. Ймовірність вагітності, звичайно ж, у разі незахищеного статевого акту не виключається, але куди частіше затримки тут – природне порушення, пов’язане з нестабільністю організму.
 • Після настання менопаузи подібні збої теж не вважаються патологією, якщо відбуваються разово і не тривають довше тижня. Тут теж не виключена ймовірність вагітності, оскільки втрата здатності до запліднення яйцеклітини навіть в клімаксі не повна.

Якщо ж говорити про період, коли репродуктивна функція жінки працює стабільно і знаходиться в постійній готовності до зачаття, тут все трохи складніше. Досі науково не встановлено, що саме найбільше впливає на гормональний фон і менструальний цикл. Найбільш явні гормони, пов’язані з ним безпосередньо – пролактин і прогестерон – управляються гіпофізом і гіпоталамусом, але і причини помилок, що виникають в цих ділянках мозку, неможливо з упевненістю назвати. Існує кілька найбільш явних причин, однак завжди залишається ймовірність того, що причина затримки місячних на 5 днів при негативному тесті криється в чомусь іншому.

 • Коливання ваги. Абсолютно «жіноча» проблема, яку можуть спровокувати і жорсткі короткострокові дієти, і тривалий, але серйозне схуднення. Навіть якщо Ви скинули вагу цілком природно, правильним харчуванням, не голодуючи, але якимось чином отримали дисбаланс по БЖУ і корисним речовинам, менструальний цикл може збитися, так і видати дуже тривалу затримку. У деяких випадках лікарям доводиться стимулювати роботу статевих гормонів.
 • Акліматизація, зміна часового поясу. Навіть якщо на загальному самопочутті це не позначилося, біологічні годинники можуть перебудовуватися дуже довго, що сприяє порушенням менструального циклу. Тут з однаковою ймовірністю можлива затримка, і раннє кровотеча.
 • Емоційне і фізичне напруження, спровоковане стресом, збільшенням кількості та інтенсивності тренувань, розумовими навантаженнями на роботі і/або навчанні негативно позначається на гормональному фоні, що в свою чергу може не тільки зрушити початок циклу, але і зробити його хворобливим.
 • Простудні та інфекційні захворювання, особливо супроводжуються підвищенням температури, порушують імунітет. Якщо зачаття відбудеться в таких умовах, коли організм ослаблений, підвищується ймовірність відхилень у плоду, тому репродуктивна система включає «гальмування», зрушуючи початок циклу. Менструальна кровотеча піде тільки в момент, коли захисні функції хоча б мінімально відновляться.
 • Гормональні препарати, включаючи контрацептиви і ГЗСТ (замісна терапія) викликають збої гормонального фону і коливання менструального циклу, які особливо яскраво простежуються після завершення терапії. Зазвичай така ситуація відбувається тільки 1 раз: на самому початку курсу та після його завершення, але якщо з моменту скасування (або початку) пройшло вже кілька циклів, а графік так і не встановився, слід звернутися до лікаря. Особливо часто подібний збій викликають кошти для екстреного запобігання вагітності із-за високих доз гормонів.

Примітно, що затримка на 5 днів при негативному тесті може виникнути і у молодої мами: саме нещодавно народили жінки найчастіше цікавляться, чи можливе настання вагітності вже в перший місяць після пологів, якщо менструація не з’являється у визначений термін. При відсутності лактації відновлення циклу повинно відбутися протягом 60 діб, але якщо жінка годує грудьми, протягом усього цього часу менструацій чекати не варто. З цієї причини настання вагітності тут доводиться відслідковувати за іншими ознаками.

Чи може бути вагітність при негативному тесті?

Однак далеко не завжди затримка на 5 днів і негативний тест разом дають відсутність вагітності. Тест – не самий надійний спосіб перевірки стану організму, як стверджують професіонали. Коментарі жінок на сайтах, присвячених материнству, підтримують цю точку зору: відомо чимало випадків, коли тести помилялися один за одним, не бачачи події запліднення яйцеклітини. За якими ознаками визначити вагітності після затримки на 5 днів?

 • Найчастіше збій менструального циклу припадає або на момент овуляції, або на момент імплантації плода. Останній процес супроводжується болем у нижній частині живота, як це трапляється і перед початком циклу. Також можуть бути вагінальні виділення, у яких спостерігаються краплі крові – за цими ознаками жінка може вирішити, що менструація все ж готова початися. Але вже на наступний день, цілком ймовірно, що кровотеч не буде, тому що вагітність все ж настала.
 • Як таких явних ознак вагітності до моменту 5-го дня затримки може не бути, якщо з моменту зачаття пройшла всього тиждень або трохи більше. Деякі жінки вважають, що вони відчувають зміни вже на наступний день, однак це практично неможливо – перші ознаки з’являються лише до дня імплантації. Трохи пізніше може почати токсикоз – головний і самий відомий симптом, а за ним слідують слабкість, швидка стомлюваність, може погіршитися стан шкіри з-за гормональних стрибків.

Однак тут залишається актуальним питання – чому ж помиляється тест, показуючи всього одну смужку? Найчастіша причина – неправильна експлуатація тесту, а також його несправність. Але це можливо лише пару разів, але коли вже 10-та упаковка твердить про одне й те ж, варто задуматися про більш серйозних версії того, що відбувається.

 • Перевірка на вагітність проводиться занадто рано. ХГЛ – елемент, який і відображається на тесті – в перші дні після зачаття має дуже низький показник, щоб бути зафіксованим. При цьому затримка місячних все ж буде, оскільки яйцеклітина виявилася запліднена, але тест цього просто не побачить. Щоб результат виявився достовірним, до тесту потрібно вдаватися не раніше 10-14 дня після статевого акту.
 • Прийом лікарських засобів та діуретиків може впливати на рівень ХГЛ, хоча ніяк не впливає на перебіг вагітності. Того ж можна очікувати, якщо ввечері було випито великий обсяг води, і ранкова сеча виявилася значно розбавлена.
 • Патології нирок впливають на рівень ХГЛ приблизно так само, як попередній пункт, що дає помилковий результат на тесті.

Крім цього не можна скидати з рахунків позаматкову вагітність і інші її патології, захворювання статевих органів, гормональні збої. Але незалежно від того, чи Ви впевнені в тому, що вагітність трапилася, хоча тест говорить зворотне, або ж просто турбуєтеся за тривалу затримку менструального циклу, фахівці радять не зволікати і отримати консультацію гінеколога. Навіть якщо це буде простий перестраховкою.

Залишити коментар