Як розвинути інтелект дитини

Батьків часто цікавить питання: «Як же розвинути інтелект своїй дитині?» Щоб ваш малюк прагнув до пізнання світу, потрібно спостерігати за ним, поступово виявляючи здібності. Інтелектуальний розвиток дитини залежить від багатьох факторів. Від кого ж передається схильність до мислення, чиї гени задіяні більше?

В результаті досліджень було виявлено, що розумові здібності переважно передаються від матері, однак, на розвиток розуму впливає середовище, в якому виховується дитина. Після того, як у малюка сформований характер, з’являється прагнення пізнавати світ. — Та тут, щоб розвинути інтелект, потрібно стимулювати бажання до пізнання. Щоб прищепити дитині інтерес, потрібен комплексний підхід, головна мета якого — надання вибору.

Інтелектуальний розвиток дитини відбувається ще тоді, коли він знаходиться в утробі. Деякі мами слухають класичну музику, і це правильно! Мелодія повинна бути плавною, ніжною і красивою. Клітини мозку активізуються і малюкові передається лише позитивна інформація.

Фактори розвитку інтелекту в дитячому віці

  • Важливо дотримуватися правильне харчування. Потрібно дотримуватися харчування, яке забезпечить дитині бадьорість і прилив сил. Збалансоване харчування важливо з самого початку, коли дитина ще в утробі і надалі при годуванні груддю. Дослідження фахівців підтвердили, що грудне молоко добре впливає на життєдіяльність дитини, а також на його розумові здібності. При оптимальному харчування в ранньому віці формуються розумові якості, які розвивають інтелект аж до підліткового віку.
  • Інтелектуальний розвиток дитини багато в чому залежить від умов, у яких вона виховується. Необхідно забезпечити спокій, докласти максимум зусиль, щоб обстановка радувала дитину. Якщо діти напружені і відчувають постійний стрес, у них пропадає бажання вчитися. Даруйте дитині більше позитивних емоцій, але не надто балуйте його. У спокійній сприятливій атмосфері неодмінно з’явиться бажання розвивати інтелект.
  • Важливо, щоб підтримка, тепло, турбота і позитивний настрій передавалися дитині від батьків. З малого віку необхідно демонструвати йому любов. Так, малюк відчуває себе значущим, з’являється впевненість у собі і власних силах. Мама і тато повинні хвалити своє чадо. Нехай його досягнення не такі вже величезні, але схвалення зіграє свою роль, — ви подаруєте дитині радість і натхнення на подвиги. Потрібно частіше обіймати й цілувати його, сміятися разом з ним, і тоді малюк буде налаштований виключно на позитив.

Прості способи розвитку розумових здібностей дитини

  • Починаючи з раннього віку проявляйте повагу до дитини, постарайтеся частіше його хвалити і не ставте нездійсненних завдань. Намагайтеся зробити так, щоб у вашому домі панували затишок і взаємна підтримка. Якщо ви багато вимагаєте, дитина може заплутатися: почнеться паніка. Малюк стане думати, як вам догодити, але якщо він не в силах це зробити? Коли діти не справляються з завданням, у них знижується самооцінка. Не навантажуйте своє чадо, давайте йому повноцінний відпочинок.
  • Щоб інтелект у дитини гармонійно розвивався, важливо стимулювати приплив кисню в мозок, робити це дуже просто: треба частіше бувати на свіжому повітрі. Підіть у парк, відведіть його на природу, якщо є можливість, вирушайте в похід. Намагайтеся проводити час в чистих районах, де немає загазованості. Щоб поліпшити приплив крові, привчіть малюка до зарядці, яка виявиться дуже корисною.
  • Щоб стимулювати інтелектуальні здібності, рекомендується читати більше книжок, важливо прищепити дітям інтерес до чогось нового. Постарайтеся підібрати книгу, яка буде цікавою, вона повинна підштовхнути на думки і міркування. Не розглядайте твори з трагічними подіями, так можна травмувати психіку.

Розвивайте любов до творчості в ранньому віці

Забезпечте свободу вибору іграшок, не нав’язуйте те, що не подобається малюкові. Дитина може проявити фантазію, організувавши гру і поставивши перед собою певну задачу.

Розумові здібності проявляються тоді, коли він сам шукає вихід, спостерігає ситуацію, аналізує рішення і робить висновок.

Купуйте тільки те, що йому потрібно: не скупіться на олівцях, фломастерах, іграшках, забезпечте максимальну свободу вибору, подаруйте захоплюючі розмальовки, кольорові книжки. Намагайтеся зробити все, щоб дитині було цікаво пізнавати світ. Виключіть з режиму дня комп’ютер, не привчайте малюка до інтернету з ранніх років, тим біліше комп’ютер згубно впливає на очі. Щоб малюк відчував себе впевнено і бадьоро, забезпечте належний режим сну.

Виявити таланти дитини

Інтелектуальний розвиток дитини часто залежить від схильностей до того чи іншого ремесла. Щоб розвинути інтелект, необхідно виявити чим цікавиться дитина. Батьки повинні зрозуміти, що привертає малюка, яке його улюблене заняття.

Деякі мами люблять віддавати дітей до школи раннього розвитку, вони хочуть, щоб малюк вчився вже з пелюшок. Це неправильно: щоб з’явилося бажання вчитися, слід надати психологічний комфорт. Не перевантажуйте малюка, тим більше в ранньому віці, дайте їй можливість побути дитиною без турбот, без зайвих клопотів і навантажень. У спеціалізовані гуртки можна віддавати з 5-6 років, але ніяк не з 3-х.

Від кого передається талант? — питання досить складне. Гени, звичайно, грають роль, однак, якщо діти не розвивають свої задатки, результату не буде. Щоб розумовий розвиток дитини йшло плідно, важливо стежити за його здоров’ям. Міцний, здоровий малюк буде радувати своїми досягненнями.

Розвивайте творчу уяву

Розвиток інтелекту у дітей залежить не тільки від навчання їх говорити, писати, читати, — важливо приділити увагу творчій уяві. Надайте можливість творити, потрібно щоб малюк проявив фантазію в чому-небудь, наприклад, в мистецтві. Можливо, на розум прийде який-небудь новий танець, чи захочеться пошити вбрання для ляльки. Важливо зауважити, що йому подобається. Від кого передається творчу уяву? І від матері, і від батька. Якщо ви помітили, що дитина проявляє інтерес до того чи іншого ремесла, не поспішайте віддавати його в секцію, позаймайтеся з ним вдома і привчиться до творчості разом.

Важливо підтримувати малюка в тому чи іншому напрямку, не нав’язуйте щось своє, ставтеся з розумінням, і радістю до того, що він робить.

Важливо пам’ятати: щоб розвинути інтелект, необхідно виявити творчі здібності. Проявляйте фантазію за допомогою кулінарних творінь! Ваш малюк напевно любить красиво прикрашені страви. Дайте можливість намалювати трояндочки на торті або зробити пиріг у вигляді тваринки, можна виліпити фігурку з тіста. Надайте широкий простір для прояву фантазії!

Деякі діти люблять вирішувати логічні завдання, їм це приносить колосальне задоволення. Після навчання і відпочинку просто сядьте разом і запропонуйте цікаву задачу, яка буде відрізнятися від шкільної. Щоб розвинути розум малюка, потрібно зацікавлювати його. Навіть такі прості ігри, як лото, доміно і шахи стають корисними. Ведіть дружні бесіди, причому з будь-яких питань. Не ущемляйте точку зору вашого малюка, давайте висловитися і висловити те, що на умі. Ставтеся з розумінням до кожного слова і тоді ваша дитина буде ще більш радісним, привітним і кмітливим.

У передачі психолог, логопед-дефектолог розповідає як розвивати інтелект дитини:

Залишити коментар