Засіб від бородавок на руках в аптеці

Різних утворень на шкірі людина може дуже довго не надавати значення: переважно до моменту, поки до зміни рельєфу не додається загальний дискомфорт, свербіж, біль, печіння.

Бородавки в залежності від своєї природи можуть, як цілими десятиліттями себе практично не проявляти, так і досить швидко почати давати про себе знати. Потрібно терміново починати з ними боротися, чи можна пустити проблему на самоплив?

Чому з’являються бородавки?

Вірус папіломи, який є ініціатором появи цього доброякісного утворення, за аналогією з вірусом герпесу, присутній в організмі майже кожної людини. До певного часу він перебуває в стані сну, але варто тільки імунній системі суттєво ослабнути, як він активізується і дає про себе знати таким нехитрим способом.

Слід сказати, що нервова система тут теж грає не останню роль: бородавки можуть з’явитися навіть після сильного і тривалого стресу.

 • Зараження вірусом папіломи відбувається переважно через прямий контакт з його носієм, а також за допомогою статевого акту. Вірогідність цього підвищується, якщо відбувається зіткнення слизових, на шкірі є мікротравми.

Однак можлива і передача вірусу через предмети побутового користування: від особистих рушників до дверних ручок. Тривалість його життєвого циклу у зовнішньому середовищі становить близько 3-х годин, тому зараження таким шляхом відбувається рідше. Ще кілька важливих нюансів:

 • Велику групу ризику складають люди, які піддають шкіру рук постійного травмування: вступають в контакт з водою, агресивними хімічними засобами, перепадами температур.
 • При порушенні терморегуляції (сильної пітливості) рук і стоп ймовірність появи бородавок на них в рази підвищується.

Одним із профілактичних заходів лікарі називають обробку пошкодженої ділянки (садна, рани) антисептиком: йод або зеленка створять гарний захисний бар’єр. Для ніг рекомендовано підібрати гарну, дихаючу взуття, яка не буде натирати.

Як розпізнати вірус папіломи?

Зовні бородавка може бути схожа на прищик, з яким її іноді плутають, або ж на ледь помітне освіта, зливається зі шкірою рук чи ніг за кольором. Розмір її коливається від 1-2 мм до цілого сантиметра, так само як і висота.

Однак при цьому бородавка завжди створює зміна рельєфу, виступаючи над поверхнею шкіри, і має високу щільність.

 • Звичайна бородавка «зріє» протягом 5 місяців і виглядає як маленький вузлик. Плоска має великі розміри і сильно турбує жінок, оскільки часто кидається в очі формою і яскравим кольором.

Найдрібніші розглянути дуже складно, а найчастіше мають великі плоскою поверхнею, в якій можна побачити кілька точок, а також підвищеною сухістю шкіри на цій ділянці. Болючість бородавок не властива, якщо тільки вони не локалізуються в точці, на яку здійснюється постійний тиск (наприклад, подушечка або верхній згин середнього пальця).

Які засоби від бородавки на руках варто купити в аптеці?

Перш ніж замислюватися про позбавлення від такої освіти, потрібно врахувати, що самостійно намагатися це зробити небажано. До тих пір, поки Ви не будете розуміти точної причини виникнення бородавки, боротися з нею марно. І ні в якому разі не можна її зрізати – це нічого не дасть, крім можливого погіршення ситуації. Косметологічні ж процедури – наприклад, рідкий азот – проблему зсередини теж не вирішують. Тому перший крок, який Вам потрібно зробити – відвідати лікаря.

Якщо ж постало питання покупки кошти від бородавок і папілом в аптеці, потрібно першочергово розібратися в групах медикаментів та особливості планування такої терапії. На думку лікарів, при самостійному лікуванні потрібно комбінувати імуномодулятори, які допоможуть «заспокоїти» вірус папіломи (Циклоферон, Інтерферон тощо), та препарати місцевої дії, які зменшують зовнішній її прояв. Це можуть бути мазі (переважно кератолики):

 • Саліцилова;
 • Коломак (на основі саліцилової кислоти);
 • Протівомозольная;
 • Риодоксол;
 • Виру-Мерц.

Також можливе використання рідин для припікання бородавок, які наносять раз в тиждень, точково на уражену область, захистивши прилеглі ділянки пластиром. 2-3 процедур часто достатньо, щоб повністю позбутися проблеми. Між пальцями такі розчини застосовувати небажано. Найефективнішими названі:

 • Солкодерм;
 • Кондилин;
 • Веррукацид;
 • Ферезол.

Існує і 2 препарати, які використовуються для процедури кріотерапії: Вартнер і Криофарма. Ціна в аптеках на них коливається в межах 800-1000 руб., одного балона вистачає на кілька застосувань. Такий спосіб лікування аналогічний тому, що проводять в спеціалізованих медичних кабінетах, і судячи з відгуків споживачів, дуже ефективний – від бородавок можна позбутися за тиждень-півтора. Вони просто гинуть під впливом низької температури і відпадають, залишаючи замість себе світлу пляму.

Народні способи лікування

Всі варіанти позбавлення від бородавок, перераховані в даному блоці, не мають ніякої гарантії, як у своїй безпеці, так і в ефективності. Користуватися такими способами можна тільки при розумінні можливих ризиків та готовності до них.

 • Чистотіл від бородавок – найвідоміший метод боротьби з ними. Для цього використовується сік, вичавлений з стебла. Його потрібно наносити на уражену ділянку 1-2 рази на добу до повної ліквідації освіти. Важливо пам’ятати, що сік чистотілу отруйний, тому руки після процедури потрібно дуже добре помити.
 • Сірникові палички. Їх треба спалити, а золу змішати з водою, щоб вийшла густа кашка. Масу наносять на бородавки щодня, фіксуючи її пластиром.
 • Ефірне масло чайного дерева має схожу з соком чистотілу хімічний вплив. Принцип роботи той самий.
 • Аналогічно діє оцтова кислота, яку завдають точечно на бородавку. Шкіру навколо зачіпати не можна!

Підводячи підсумок, варто ще раз сказати, що бородавку на руках можна сплутати з іншим, менш безпечним освітою, тому для встановлення точного діагнозу та причини активізації вірусу папіломи потрібно звернутися до лікаря. Складанням плану лікування теж повинен займатися саме він, інакше є ризик нашкодити собі. Залишати бородавки без уваги небажано, оскільки в більшості випадків вони розвиваються і стають не лише косметичною неприємністю.

Залишити коментар