Жировик на руці – як виглядає, як позбавитися, причини появи на кисті і пальці

Жировик на руці мовою медичних термінів позначається як ліпома. Він являє собою своєрідну пухлину, що утворюється з жирової тканини під шкірою там, де є жирова клітковина. На відміну від інших новоутворень, ця пухлина не тягне за собою ніякої загрози для людського здоров’я.

Однак якщо упустити з виду той момент, коли ліпома змінюється в гіршу сторону і перетворюється в щось більш серйозне, можна зіткнутися з проблемами, що потребують лікування.

Як виглядає жировик на руці?

Жировики в народі називають два новоутворення на руці – ліпому і атерому. Обидві ці патології являють собою жирові пупиришки, тому їх часто плутають. Тим не менш, існує ряд важливих відмінностей, які необхідно враховувати, перш ніж починати лікування.

Для утворення ліпоми необхідна жирова тканина, тому пухлина може з’явитися практично в будь-якому місці, навіть у м’язах і внутрішніх порожнинах. Жировик у вигляді ліпоми виглядає як м’який і еластичний горбок, який легко зміщується під шкірою кисті або іншої доступної пальпації частини тіла при натисканні на неї. Розміри горбка можуть варіюватися від одного до двадцяти і більше сантиметрів, проте він ніколи не пов’язаний з хворобливими симптомами і запальними процесами.

Ліпома, що утворилася на руці, наприклад, на пальці, може з часом врости в суглоб.

Що стосується такого різновиду новоутворення, як атерома, це пухлина, що локалізується в сальної залозі. Обумовлено це тим, що підшкірне сало, збираючись в протоці, провокує збільшення залози. Жировик у вигляді атероми не рухається, за розміром не перевищує трьох сантиметрів. Пружний виступ круглої форми не відрізняється за кольором від звичайної шкіри.

На відміну від ліпоми, атерома з’являється з симптомами запалення, а також з почервоніннями, гнійними виділеннями, а також в деяких випадках з підвищенням температури тіла. Якщо ви зіткнулися з ознаками запаленої атероми, необхідно негайно прийняти заходи: звернутися за консультацією до фахівця і почати лікування.

Думки фахівців щодо зони ризику розходяться. Одні стверджують, що ліпоми найчастіше з’являються у чоловіків. Інші ж говорять про схильність жінок від тридцяти до п’ятдесяти років до даних новоутворень. Сходяться вони в двох моментах: важливу роль тут відіграє генетичний чинник, а в більшості випадків на тілі людини з’являється лише один жировик.

Як правило, поява на руці ліпоми не повинно вас лякати: він сам по собі зникне, коли чинники, що спонукали його освіту, будуть усунені. Однак бувають випадки, коли ліпома розростається усередину, досягає великих розмірів і може зачіпати суглоби, «обіймати» кістки і зміщувати органи. Саме тому не завжди розв’язати проблему допоможуть дружні поради і народні методи.

Жировик на руці – причина появи

До сих пір фахівці не змогли вивести конкретне наукове обґрунтування ліпоми на руках і інших частинах тіла.

Вони можуть лише припускати, що це можливо з кількох причин:

 • Гормональний збій, наприклад, в період жіночого клімаксу;
 • Спадковість;
 • Закорковані протоки в області сальних залоз.

Існує думка, що факторами можуть послужити деякі знайомі всім причини. Проте лікарі називають це міфами і дають раціональне пояснення. Наприклад, дієта не може стати причиною утворення жировиків: незалежно від того, яка вага у людини, ліпома може бути дуже маленька, надмірно велика або не з’явитися ніколи.

Крім того, голодування в лікувальних цілях може лише стимулювати утворення пухлин. Звички, які є частиною способу життя, теж ніяк не впливають. Однак це не означає, що треба взагалі забути про ЗСЖ, так як деякі порушення в організмі можуть спровокувати патологічні зміни.

Жировик на руці – як від нього позбавитися?

Не потрібно думати, що утвори на руці – привід для того, щоб лягти під ніж. Найчастіше саме хірурги після огляду не рекомендують операцію, а пропонують інші, щадні методи лікування.

Як ми вже сказали, найчастіше можна просто забути про маленькому білому пупиришці і дочекатися його самостійного зникнення. Він не спричинить за собою неприємностей. Існує лише кілька симптомів, які є приводом для звернення до фахівця і призначення відповідного лікування.

У їх числі можна відзначити наступні:

 • Швидке зростання ліпоми (більше трьох сантиметрів);
 • Запалення новоутворення;
 • Неприємні відчуття при терті ліпоми про одяг;
 • Обмеження нормального способу життя через утворення на долоні, наприклад;
 • Дискомфорт в етичному або естетичному плані.

Якщо більша частина названих чинників має місце, лікарі зазвичай рекомендують негайно позбавитися від зайвої горбка, поки він не розрісся до небезпечних розмірів. В цьому випадку можна уникнути неприємностей в косметичному і терапевтичному плані, а також виключити рецидив.

Якщо ви не станете займатися самолікуванням і вирішите пройти обстеження у фахівця, то зможете отримати схему лікування більш простими методами. Тим більше, якщо лікар діагностує атерому. Діагнозом може також стати одне з таких небезпечних захворювань, як дерматосаркома, ліпосаркома, лімфаденіт, гігрома і тому подібних.

Жировик під шкірою – лікування в домашніх умовах, народні засоби

Не все вирішують з найменшого приводу записуватися на прийом до лікаря. Найчастіше ми спочатку обдумайте всілякі варіанти того, як прибрати жировик на руці самостійно.

Особливо це стосується тих, хто виявив жировик, перебуваючи влітку на дачній ділянці, захопленим земельними роботами. З одного боку, є небезпека потрапляння бруду, а разом з нею інфекції, а з іншого – неможливість все кинути і зайнятися обстеженням.

Ось декілька доступних рецептів з народної медицини:

 • Примочка з листя такої рослини, як золотий вус. Для цього потрібно просто розім’яти листя в кашку з соком. Накладати на пухлину протягом десяти-дванадцяти днів;
 • Компрес з часнику. Скориставшись чесночницей, подрібнити часточки, додати до отриманої масі трохи рослинного масла і додати її до жировику, зафіксувавши пластиром. Зняти через тридцять хвилин;
 • Компрес з лука. Для отримання однорідної маси у цьому випадку краще використовувати терку. Накласти на горбок, закрити харчовою плівкою і додатково накрити чимось теплим. Залишити на ніч;
 • Кориця – по одній столовій ложці щодня.

Як прибрати жировик на руці – косметичні препарати, аптечні мазі і креми

Аптека, розташована по сусідству, теж може запропонувати кілька варіантів коштів для видалення жировика:

 • Мазь Вишневського – найбільш ефективний препарат, який потрібно використовувати в якості щоденного компресу. Через кілька днів ліпома розкриється, а вміст її у вигляді білої рідини вийде назовні;
 • Іхтіолова мазь або «Левомеколь» – підходить при запаленні, однак, якщо воно має місце, звернення до лікаря необхідно;
 • В’єтнамська зірочка для змащування пухлини протягом декількох днів. Після закінчення необхідного строку горбок теж повинен розкритися.

В деяких випадках єдиним можливим варіантом залишається хірургічне видалення жировика. Для цього може застосовуватися місцева анестезія або загальний наркоз, в залежності від розміру новоутворення.

Найбільш безпечним і безболісним методом вважається видалення лазером. Він коагулює і дезінфікує місце з патологією, а також виключає шрами і рубці.

Жировик на руці – що робити?

Як і будь-яку іншу патологію, поява жировика на руці краще запобігти, ніж потім намагатися вилікувати. Особливо це стосується випадків рецидиву.

Існує ряд профілактичних заходів, які можуть бути актуальні для кожної людини:

 • Намагайтеся дотримуватися правил здорового способу життя: слідкуйте за тим, щоб у раціоні були присутні всі необхідні вітаміни, більше рухайтеся;
 • Скоротіть кількість жирної їжі в щоденному раціоні, а також таких груп продуктів, як солодке, консервоване і копчене;
 • Щодня очищайте шкіру.

Якщо ж жировик все ж з’явився, ні в якому разі не беріться видаляти його механічним методом самостійно. Спроба видавити або проколоти пухлина пов’язана з ризиком занесення інфекції та ускладнення стану.

Залишити коментар