Синіє носогубний трикутник у немовляти: причини

І ось, нарешті, малюк вдома. Природно, найпильнішу увагу всіх членів сім’ї прикута до нього. Кожна зміна в поведінці дитини або ж кольорі його шкірних покривів не повинно залишитися непоміченим. Розглянемо ситуацію, коли батьки виявили, що синіє носогубний трикутник у немовляти. Як бути і чого варто очікувати?

Причини посиніння носогубного трикутника

Приділяти немовляті пильну увагу вже тому, що зовнішні ознаки досить часто несуть інформативну складову. Під час прийому педіатр обов’язково задає мамам безліч питань, відповіді на які розкривають тему сну, поведінки малюка і прояву яких-небудь зовнішніх змін. До числа останніх відноситься короткий або тривалий зміна кольору шкірних покривів — посиніння в області носогубного трикутника.

Якщо при цьому спостерігається ще і посиніння кінцівок, такий симптом може стати сигналом про наявність у малюка проблеми з серцево-судинною системою або навіть пороку серця. Однак тривога може виявитися помилковою, якщо, наприклад, шкірні покриви дитини відрізняються тонкістю і мають світлий відтінок. У перші дні життя у немовлят такий ефект здатний проявитися і біля вічко.

Крім серцевих патологій, до причин посиніння носогубного трикутника у дитини відносять неврози і проблеми з дистонією судин. Передувати такого стану може або раптове сильне занепокоєння малюка, при цьому рухи будуть мати схожість з тремором.

Досить частою причиною того, чому синіє носогубний трикутник у немовляти, виступає і переохолодження. Слід контролювати температуру в приміщенні, а одяг має відповідати цьому режиму. У процесі купання також важливо підтримання балансу між температурою навколишнього середовища і води у ванночці.

У кричущих і заплаканих дітей, що відрізняються частим емоційною напругою, результатом такого неспокійного поведінки будуть коливання кількості кисню в крові, що в підсумку виявиться посинінням шкіри над верхньою губкою і в районі носика. Варто відзначити, що гіпоксія здатна виявлятися також і при легеневих патологій.

Які заходи потрібно вжити батькам?

Батькам, які помітили синій носогубний трикутник у дитини, слід звернутися для початку до педіатра. При відвідуванні лікаря необхідно детально описати все турбують обставини. Приховувати ні в якому разі нічого не можна. Швидше за все, лікар після огляду малюка і опитування матусі при виключенні легеневого характеру можливої патології порекомендує відвідати ще й невролога, а також дитячого кардіолога. Потрібно бути готовими, що останній послухає роботу сердечка у малюка, зробить УЗД, зніме ЕКГ. Невролог ж буде обстежувати відповідно до свого напрямку.

Лікування в кожному конкретному випадку залежить від діагнозу та стану дитини. Так, якщо обстеження серця показало незаращенное овальне вікно, а клапан є, необхідний належний догляд за малюком:

  • тривале перебування на свіжому повітрі з метою попередження кисневого голодування органів;
  • правильне харчування;
  • виключення стресів.

Якщо немає серцевого клапана, буде потрібно хірургічне втручання. Для попередження посиніння носогубного трикутника при відсутності вад розвитку у серцевому м’язі призначаються масажні процедури, плавання, часті прогулянки. Це повинно стимулювати і привести в норму дихальну систему, що дозволить позбавитися від посиніння.

Що говорить про проблему Комаровський?

Педіатр та лікар вищої категорії Комаровський Е. О., відповідаючи на запитання батьків, чому синіє носогубний трикутник у немовляти, каже, що такий прояв може бути пов’язано з індивідуальними особливостями судин, а також виступати сигналом про наявність проблем з серцем. При такому положенні справ посиніння трикутника — лише один із симптомів. З метою зняття питання і для власного заспокоєння необхідно провести ультразвукове дослідження серця малюка.

Підводимо підсумок. Синюшність носогубного трикутника у немовлят здатне бути передвісником серйозної патології в маленькому організмі, так і просто говорити про фізіологічну особливості або переохолодженні, допускати яке, звичайно ж, не рекомендується. Тому при появі будь-яких симптомів краще всього звернутися за консультацією до лікаря і провести необхідні дослідження дитячого організму.

Крім того, ще на стадії підготовки до вагітності і в період виношування майбутня мама повинна потурбуватися про здоров’я свого малюка. В першу чергу необхідно збалансувати раціон, що дає її організму і плода необхідні макро — і мікроелементи, а також звести до мінімуму вживання алкогольних напоїв, повністю виключити тютюнопаління, убезпечитися від стресових ситуацій і не допускати депресій.

Зрозуміло, що необхідно і дотримання режиму та збалансованості харчування у немовляти. До речі, грудне вигодовування пріоритетно у всіх відносинах, як і щоденний доступ до сонця і свіжого повітря. Здоров’я вам та вашим малюкам!

Залишити коментар