Занепад сил як сигнал про порушення здоров’я

Хронічну втому сьогодні прийнято списувати на підвищені навантаження, шалений темп життя, стреси та інші фактори соціального характеру. Тим не менш, СХВ (синдром хронічної втоми) нерідко є грізним попередженням про що розвивається в організмі патології. Причому схильні до цього бувають в основному люди молодого і середнього віку. Про що може свідчити «стан нестояння» і як розпізнати за занепадом сил подкравшуюся хвороба?

«Залізний» аргумент

Низький показник гемоглобіну — одна з частих причин хронічного перевтоми. Всі клітини організму «недоїдають» кисню, який розноситься невтомними роботягами-еритроцитами, хімічні реакції протікають мляво, а на їх тлі точно так само відчуваємо і ми — м’яко кажучи, без вогника.

Щоб розібратися, як підвищити гемоглобін, потрібно знайти причину збою. Їх зазвичай буває три (в той час як самих видів анемії — майже півсотні). Це брак елемента заліза, внутрішні і зовнішні крововтрати, а також патологічні процеси кроверазрушенія, що ведуть до розпаду еритроцитів. Крововтрати потрібно терміново зупиняти і відновлювати, патології лікувати, а залізо — вживати. Але для початку доведеться здати загальний аналіз крові, виявити рівень гемоглобіну і отримати рекомендації лікаря.

Проблеми харчування

Ніякої ми не відкриємо Америки, якщо нагадаємо про неправильне раціоні. Так, ми стали харчуватися набагато смачніше, але з нашого столу майже повністю зникли натуральні продукти, багаті вітамінами, грубою клітковиною і іншим корисним вмістом. Дратуючи смакові рецептори, ми отримуємо задоволення від їжі, але при цьому не даємо організму нічого корисного і змушуємо його голодувати на тлі повного шлунка. Не отримуючи необхідного, він починає економити свої резерви. По суті — намагається завалити нас в сплячку, як ведмедя на зиму.

Кожен маленький вітамін робить в нашому тілі свою велику справу. При авітамінозі голодує мозок, руйнуються нейронні зв’язки, приходить в непридатність імунний бар’єр. Одночасно йде активний засмічення не тільки ШКТ, але і всіх клітинних структур. А що буває в будинку, в якому смітять і не прибирають, знають всі.

Судинні і інші патології

Серцево-судинні проблеми нерідко заявляють про себе саме хронічною перевтомою. Причина криється в недостатньому постачанні організму киснем, на тлі чого він незмінно включає режим економії енергії. Якщо при цьому сильно болить голова, до лікаря треба бігти бігом: це може свідчити про передінсультному або передінфарктному стані.

Вірусні інфекції

Здавалося б, яке відношення мають віруси до втоми? Виявляється, саме пряме. Не стомлюючи описом відбуваються в організмі біологічних процесів, скажімо, що до розряду таких інфекцій лікарі відносять герпесні висипання, ентерити, цитомегаловірус, ротавірус і деякі інші. Є цілий ряд спеціальних обстежень на подібні захворювання, які рекомендується проводити щорічно.

Гормональні збої

Порушення гормонального фону далеко не завжди очевидні навіть для лікарів і часто непередбачувані. А їх видимим проявом може стати синдром хронічної втоми. Найбільш схильні до таких збоїв жінки клімактеричного віку (особливо в період настання менопаузи) та підлітки в період статевого дозрівання. На проблему може вказувати також розвивається діабет, гіпотиреоз, висипання на шкірних покривах, часта зміна настроїв і інші фактори, впоратися з якими і поставити правильний діагноз допоможе лікар.

Обмінні порушення

Для того щоб жити і рухатися, людині необхідна глюкоза. Надходить вона з їжею, а для її засвоєння організм виробляє інсулін. Якщо кількість одного і другого один одному не відповідає, ми маємо справу з надлишком або недоліком цього гормону. Такого роду метаболічні порушення ведуть до сонливості, перевтоми, відчуття повної розбитості в тілі і бажанням спати нескінченно. Це дуже серйозна патологія, і неміч тілесна — це ще квіточки порівняно з тим, до чого може призвести далі.

Під знаком раку

Занепад сил дуже часто є першим дзвіночком, що розвивається в організмі злоякісного процесу. Такий симптом майже завжди присутній з самих ранніх стадій захворювання, коли ще немає інших видимих причин для занепокоєння. Поступово до нього приєднуються й інші фактори, але момент, коли хворобу можна перемогти, може бути упущений. Тому необхідно чуйно прислухатися до свого стану і, якщо воно починає викликати занепокоєння, прискіпливо шукати причини.

Якщо втома стала постійною супутницею життя, з цим потрібно розбиратися як можна швидше. По суті, це сигнал про те, що витрата енергії поставлений на режим економії. Або ми щось робимо не так, або щось не те відбувається в нашому організмі. Якщо навіть автомобіль потребує профілактичному техогляд і своєчасному ремонті, то що вже говорити про людину! І якщо лікарський профогляд показав, що зі здоров’ям усе в порядку, розбирайтеся зі своїми звичками і способом життя. А то раптом війна, а ви втомилися!..

Залишити коментар