Про що говорять прищі на обличчі й тілі: що вони означають?

Прищі на обличчі здатні прикрасити жодну представницю прекрасної статі. Тим не менш, кожна з нас періодично стикається з їх виникненням на своєму обличчі під час овуляції і менструації.

Ми часто полегшено говоримо: «гормональне…», і намагаємося камуфлювати неприємне явище щільними тональними кремами й пудрами. Але трапляється і так, що вугрі нікуди не йде, а якщо окремі прищики і підсушуються, то практично відразу ж повертаються на свої початкові позиції.

Що таке «карта прищів», і хто її придумав?

Численні клінічні дослідження показали, що люди, які страждають певними захворюваннями внутрішніх органів і систем, страждають від рецидивуючих висипань на певних ділянках обличчя і тіла.

Але якщо з тілом все зрозуміло і не так сумно, то перманентні муки з особою не можуть доставити задоволення ні одній дівчині. Сьогодні ви ознайомитеся з картою прищів на обличчі і дізнаєтеся, до якого фахівця доцільно звертатися у вашому випадку, щоб лікувати проблему зсередини.

Лоб

Вивчаючи карту прищів на обличчі і думаючи про те, що вони означають, жінки завжди в першу чергу досліджують свій лоб. Саме верхня третина обличчя піддається «прыщевым атакам» найбільш часто. Часто висипання списується на банальну жирність Т-зони, яка є у кожної другої, і навіть на невідповідний шампунь, якщо вугри розташовуються прямо по лінії росту волосся. Однак все набагато глибше і складніше, ніж нам того хотілося б.

Розташування прищів на лобі сигналізує про наявність патологій жовчного міхура. Особливо це стосується тих випадків, коли хворобливі і некрасиві горбки розташовуються прямо по лінії росту волосся. Це говорить про те, що жовчний міхур не справляється з навантаженням, а можливо, навіть вимагає адекватного лікування, підібраного відповідним фахівцем.

Якщо ж прищі розташовуються переважно над бровными дугами, це може вказувати на патологічні процеси в порожнині кишечника. Ймовірно, ви занадто сильно перевантажуєте його, і він не може своєчасно виводити зі своїх стінок шлаки, отрути, токсини та інші продукти метаболізму.

Всередині органу починаються процеси гниття, а токсичні речовини планомірно всмоктуються в кров, отруюючи весь організм в цілому. І повірте, прищі в цьому випадку – найпростіше, що ви можете отримати в якості ускладнення. Варто замислитися і над тим, чи не страждаєте ви порушеною моторикою і перистальтику кишечника.

Якщо у вас спостерігається хронічний запор, прикладіть всі зусилля до його усунення та лікування. І для цього зовсім необов’язково використовувати проносні препарати. Швидше навпаки – цей момент може тільки нашкодити та погіршити проблему. Куди актуальніше зайнятися корекцією раціону і підвищити власну рухову активність.

Зрозуміло, якщо прищі надто агресивні, це може говорити про наявність відповідного захворювання шкіри. Можливо, ви страждаєте демодекозом, і навіть не підозрюєте. В даному випадку доцільно звернутися до дерматолога і здати специфічну пробу, щоб визначити, чи є у вас під шкірою паразитарні інвазії.

Однак повернемося до жовчному міхурі та кишечнику. Якщо дерматолог так і не дав чіткої відповіді щодо розлади у вашому випадку, ви можете спробувати допомогти собі самостійно, або нанести візит іншого спеціаліста, який займається безпосереднім лікуванням органів шлунково-кишкового тракту.

Що можете зробити ви:

 1. Рационализируйте своє харчування, і виключіть з меню солодощі, «порожні» вуглеводи (включаючи напівфабрикати і фаст-фуд), насичені транс-жири;
 2. Відмовтеся від регулярного прийому алкоголю і куріння;
 3. Перестаньте зловживати солодкими газованими напоями;
 4. Стримайте свою пристрасть до червоного м’яса, особливо якщо ви споживаєте його переважно в смаженому вигляді;
 5. Проконсультуйтеся з лікарем щодо зміни протизаплідних таблеток (якщо приймаєте такі), або підбору альтернативних медикаментозних препаратів тим агресивним ліків, що ви вживаєте на постійній схематичної основі.

Що може зробити лікар:

 • Прописати вам антибіотичну лікування (частіше всього місцевий, але може знадобитися і внутрішнє);
 • Підібрати лікування відповідних внутрішніх органів;
 • Скорегувати невідповідну вам гормональну або будь-яку іншу консервативну терапію;
 • Направити вас до косметолога на певні процедури.

Щоки

Друга за поширеністю зона появи прищів на обличчі – ніжні жіночі щічки. Що ж означають такі висипання?

Тут актуально згадати про карті прищів на тілі, оскільки вугрової висип на щоках часто поєднується з висипаннями в області грудини і верхній частині спини. Таке комплексне прояв говорить про перевантаження легенів. Якщо ви палите або тісно спілкуєтеся з курящими людьми, вам важливо відмовитися від згубної звички прямо зараз.

Що можете зробити ви:

 1. Відмовтеся від сигарет і знаходження в середовищі активно палять;
 2. Частіше гуляйте на свіжому повітрі, бажано в екологічно сприятливих умовах (парки, лісосмуга і т. д.), бажано вранці;
 3. Нормалізуйте власний режим сну і відпочинку.

Що може зробити лікар:

 • Призначити вам ліки для лікування хронічного бронхіту курця, якщо такий має місце у вашому випадку;
 • Порадити вам «грудні» збори (фітотерапія);
 • Забезпечити физиотерапевическое лікування.

Вивчаючи карту того, про що говорять прищі на обличчі, не забувайте про індивідуальні особливості свого організму і типі шкіри. Можливо, вам просто потрібно змінити та / або оптимізувати догляд за другий.

Перенісся та ніс

Прищі, локалізовані в області перенісся, говорять про те, що у вашому випадку сильно страждає печінка. Також в організмі не відбувається адекватного очищення крові. А якщо висипання локалізовані в області крил і кінчика носа, це може сигналізувати про те, що у вас є незначні проблеми з серцево-судинною системою.

Що можете зробити ви:

 1. Відмовтеся від продуктів харчування з високим вмістом білків (ймовірно, саме ними ви зловживаєте);
 2. Мінімізуйте стресові ситуації, і перестаньте накопичувати негативні емоції в собі;
 3. Частіше бувайте на прогулянках і ходіть пішки;
 4. Виключіть гіподинамію (малорухливий спосіб життя);
 5. Займайтеся фізичними вправами (нехай навіть самими банальними).

Що може зробити лікар:

 • Призначити вам натуральний заспокійливий засіб (якщо виною ваших проблем стали стресові ситуації);
 • Скорегувати схему вашого лікування (якщо ви лікуєтесь);
 • Прописати вам кроверазжижающие препарати, якщо ваш організм страждає від зниженого надходження до тканин свіжої, насиченою киснем і живильними речовинами крові через її згущення.

Зверніть увагу на те, що серцево-судинні патології є досить складними і потенційно небезпечними для вашої життєдіяльності. На них ні в якому разі не можна закривати очі, оскільки вони можуть призвести до незворотних наслідків надалі.

Губ і підборіддя

Якщо ви страждаєте від прищів біля губ, значить, у вашому організмі страждає вся травна система, від стравоходу до самого кишечника. Практично гарантовано ви погано харчуєтеся і не влаштовуєте собі регулярних детокс — програм. А ось якщо вугри розташовуються в області підборіддя і нижньої щелепи, у вас існують нагальні проблеми статевої гормональної сфери. Тут є сенс відвідати гінеколога-ендокринолога для з’ясування причин розладу.

Що можете зробити ви:

 1. Нормалізуйте свою дієту;
 2. Збільште кількість грубих харчових волокон (клітковини) в раціоні, а якщо це необхідно, приймайте її в якості біологічно активної добавки;
 3. Припиніть зловживати міцним чаєм, кавою або алкоголем;
 4. Намагайтеся не конфліктувати зі значимими для вас людьми;
 5. Ведіть регулярне статеве життя!

Що може зробити лікар:

 • Прописати вам грамотну дієтотерапію або направити до кваліфікованого дієтолога на консультацію;
 • Підібрати гормональне лікування (або, навпаки, виключити його);
 • Призначити протизаплідні засоби, спрямовані на одномоментне лікування вугрової хвороби.

Пам’ятайте про те, що прищі на обличчі і тілі завжди говорять про якихось внутрішніх збої, і ніколи не з’являються просто так. І нехай прищі не затьмарять красу вашого обличчя!

Залишити коментар