Які шпалери краще — вінілові, флізелінові, або паперові?

Виробники шпалер пропонують різні декоративні можливості на будь-який смак. Традиційні вироби з вінілу і флізеліну доступні в одноколірному варіанті або з малюнком, такі шпалери можна навіть зробити з роздрукуванням ваших фотографій. Розглянемо, які шпалери краще — вінілові або флізелінові.

Вивчаємо флізелінові шпалери

Флізелін виготовляють з нетканого текстильного полотна, що складається з волокон целюлози, які скріплені за допомогою полімерних матеріалів, клею. Оскільки в основі матеріалу целюлоза, флізелін, скоріше, більше папір, ніж текстильне полотно. Тільки ця папір з поліпшеними якостями:

  • вона більш міцна;
  • зносостійка;
  • з підвищеною вогнетривкістю.

Шпалери з такого матеріалу переважно використовують для наступного фарбування. На поверхню флізелінових шпалер наноситься фактурний візерунок, який отримують шляхом глибокого друку з найвищою якістю пружності і кольору. Після обклеювання стін такими шпалерами створюється ефект декоративного обштукатурювання, а при наявності совмещающегося малюнка може вийти певний орнамент.

Шпалери з флізеліновій матеріалу можуть витримати кілька перефарбовувань, що дуже зручно, оскільки з мінімальними витратами легко змінити інтер’єр кімнати. Для фарбування краще всього використовувати водно-дисперсні або акрилові фарби.

Перед обклеюванням стін слід звернути увагу на те, що флізелін — досить прозорий матеріал. Крізь нього може проглядатися неоднорідність штукатурення, наприклад, після косметичного ремонту тріщин, або покриття шпаклівкою поверхні гіпсокартону. У такій ситуації необхідно або зробити поверхня стін однорідного кольору, або накладати кілька шарів фарби.

Для кріплення шпалер до робочої поверхні використовується спеціальний густий клей, що не залишає слідів при висиханні. Клей наноситься тільки на стіну. Смуги шпалер на стіні розміщуються встик, що дозволяє отримати суцільну гладку поверхню без видимих переходів від смуги до смузі.

Таким чином, плюси і мінуси флізелінових шпалер можна розсортувати наступним чином.

Переваги Недоліки
Міцна і товста основа дозволяє приховувати недоліки стін, тріщини і нерівності. Поверхневий шар схильний до пошкоджень у вигляді подряпин, вм’ятин.
Флізелін забезпечує дихання стін, оскільки добре пропускає повітря. На поверхні з фактурним візерунком може скупчуватися пил, що не дуже корисно для алергіків і астматиків. Це, мабуть, єдиний шкоду від флізелінових шпалер.
Володіють підвищеною пожежостійкістю. Висока ціна.
Шпалери легко наносяться на стіну, причому смуги наклеюються сухими.
Легко очищаються від забруднень із застосуванням води або миючих засобів.
Є можливість фарбування шпалер, що дозволяє в будь-який момент оновити інтер’єр.
Легко відокремлюються від стін при наступному ремонті.

Або все-таки краще вінілові шпалери?

Вініловими шпалери названі за матеріалом, з якого їх виготовляють. Завдяки пластичному полівінілхлориду виробникам вдається надати шпалер різноманітний вигляд. Так, розрізняють наступні види шпалер з вінілу:

  • Легкі м’які шпалери з високим рельєфом зі спіненого вінілу.
  • Шпалери, виготовлені методом гарячого тиснення і імітують зовнішній вигляд текстилю. Їх називають шовкографією.
  • Шпалери на флізеліновій основі з гладким вініловим покриттям. Вони мають миючими властивостями, мають різний зовнішній вигляд під облицювальну плитку, коркове дерево, камінь.
  • Покриття твердим вінілом. Самий щільний вид вінілових шпалер з високою зносостійкістю і вологостійкістю. Вони мають різноманітний зовнішній вигляд з імітацією будівельних облицювальних матеріалів, шкіри, текстилю.

Всі види таких шпалер мають два шари: один, як уже сказано, — це вінілове покриття, другий — основа, в якості якої використовується або флізелін, або папір.

Розглянемо плюси і мінуси вінілових шпалер.

Переваги Недоліки
Найширші можливості по імітації різноманітних матеріалів і рельєфною структури з багатою колірною гамою. Поступаються натуральним матеріалам за повітропроникності. Кімната, обклеєна такими шпалерами, вважається недостатньо екологічною.
Надають стінам об’ємний зовнішній вигляд і збільшують шумоізоляцію. При обклеюванні клей наноситься на стіни, і на самі шпалери. При намоканні вони злегка розтягуються, а після висихання звужуються, що не дуже добре позначається на якості стиків, які можуть розійтися.
Добре маскують дрібні дефекти на поверхні стін, що дозволяє відмовитися від їх вирівнювання та надання їм однорідного кольору. При високих температурах вініл виділяє в повітря формальдегіди. Якщо порівнювати з лінолеумом або синтетичними килимовими покриттями, ці викиди вкрай низькі і нешкідливі при достатній вентиляції приміщення.
Вони придатні для використання у вологому середовищі, наприклад, у ванній кімнаті.
Шпалери стійкі до впливу світла.
При достатній щільності залишаються м’якими і еластичними, легко прилягають до поверхні стіни.

Які шпалери вибрати?

Для того щоб визначити, які шпалери краще — вінілові, флізелінові, паперові, потрібно вирішити, за якими критеріями проводити оцінку. А потім, підрахувавши всі плюси і мінуси, зробити остаточний вибір. Пропонуємо вашій увазі наступні критерії шпалер зазначених видів.

Критерій Паперові шпалери Флізелінові шпалери Вінілові шпалери
Екологічність (натуральність матеріалів, повітропроникність) + +
Трудомісткість процесу обклеювання стін +
Вартість + +
Кольорова гама та дизайн +
Водостійкість, можливість помити шпалери +
Стійкість до сонячного світла +
Можливість фарбування +
Зносостійкість + +
Здатність до забруднення +

Список критеріїв неостаточний, і ви можете доповнити його своїми умовами. При цьому слід керуватися ще й тим, в яку кімнату ви підбираєте шпалери. Загалом, остаточний вибір — за вами, адже на смак і колір товаришів немає.

Залишити коментар