Земля для орхідей: готуємо оптимальну грунт самостійно

Орхідея – це прекрасні квіти, які дуже подобаються жінкам. Багато з нас бажають прикрасити ними своє житло, але не знають, як правильно утримувати відносно «примхливе» рослина. Садити орхідею в домашніх умовах нескладно, але для цього потрібно знати, яка грунт їй потрібна.

Інакше, якщо не дотримати технологію пересадки, квітка може швидко почати хворіти, і в підсумку загинути. А ми ж не хочемо втратити таку красу за незнання або ліні?

Земля для орхідеї повинна містити багато поживних речовин, оскільки квітка росте тільки на «родючою» ґрунті. Ви повинні знати, які компоненти краще придбати відразу, на додачу до благородної квітці. В сучасних квіткових магазинах можна зустріти орхідеї у вазі без землі.

Якщо ваша задача – просто прикрасити квіткою будинок напередодні якого-небудь заходу, ви можете купити і такий варіант, після чого безжально утилізувати рослина. Але якщо ви вирішили вирощувати ваш дивовижний квітка і далі, щоб він періодично радував вас своєю красою свого цвітіння, вам необхідно приготувати землю для орхідей в домашніх умовах.

Або придбати її у готовому вигляді, що обійдеться значно дорожче. Отже, як правильно доглядати за рослиною самостійно, і які важливі правила його пересадки слід враховувати?

Орхідеї і природа: де і як ростуть квіти?

Наземні орхідеї відносяться до роду епіфітів. Вони володіють повітряними, напівпрозорими, розгалуженим корінням, які кріпляться до рослини-донора. У живій природі орхідеї отримують всі мінеральні речовини саме від нього. Поливається орхідея дощем, а споживає кисень, власне, з повітря. Але все ж, її активне зростання забезпечує переважно донорське рослина, до якого і кріпиться кореневище квітки.

Орхідеї найбільш часто ростуть в густих лісах, прямо на деревах, або в гірській місцевості. Квітка погано переносить посуху і не може нормально функціонувати в несприятливих екологічних умовах. Тому, якщо ви вирішили обзавестися квіткою, ви повинні вміло імітувати йому його рідну, природне середовище, тобто, насичувати його коріння всім необхідним для адекватної життєдіяльності. Як ви можете зрозуміти, що це завдання не так вже й проста.

Сьогодні у продажу існують менш вибагливі домашні рослини, які адаптовані суто під мінімальний догляд. Їх садять і розводять практично так само, як будь-які інші квіти і кімнатні рослини. Найменш «примхливий» з таких гібридів – фаленопсис. Якщо ви бажаєте придбати щось більш екзотичне, начебто орхідеї ванда, ви повинні вивчити всі нюанси догляду та утримання даного квітки, щоб його «вимоги» не виявилися для вас неприємною новиною.

Можна садити орхідею у звичайну землю? Немає. Та земля, що не концентрує в собі певних добрив і верств, просто знищить цей чудовий квітка. А тому ми навчимо вас пересадки і створенню гарної грунту для росту і розвитку вашого нового «зеленого вихованця».

Як приготувати «правильну» грунт для посадки рослини?

Якщо ви купили не декоративну орхідею у вазі, а справжню, природну, на гілочці, вам слід її відразу пересадити. Грунт, в якій вирощуються орхідеї в домашніх умовах, називається субстратом. Її склад різноманітний і багатий, і в цілому, досить складний. Тому оптимальним рішенням стане його первісне придбання в готовому стані.

Субстрати реалізуються у спеціалізованих магазинах, і ви можете запитати у консультанта, яка різновид ґрунту найбільш добре підійде для пересадки вашого квітки.

Знаючи склади землі для орхідей, ви зможете виготовити грунт своїми власними руками. Нехай це буде не так просто, як купити готовий субстрат, зате ви зможете пишатися тим, що виготовили його самостійно, і зайнялися вирощуванням квітки фактично «з нуля».

Зрозуміло, для виготовлення потрібної, «правильної» ґрунту, вам будуть потрібні виключно якісні інгредієнти, оскільки ніжний квітка не терпить сурогатів і домішок.

Для початку, ви повинні визначитися з головними особливостями вирощування квітки. Уточніть його сорт, дізнайтеся про кліматичних і природних нюанси середовища його мешкання. Далі зробіть акцент на тому, як будете вирощувати його будинку – заздалегідь визначтеся з формою і розміром горщика, габаритами самого рослини, періодами його цвітіння.

Що примітно, дорослі орхідеї вимагають менше вологи, ніж молоді. Хоча існують і такі сорти, що вимагають дуже великих обсягів рідини, незалежно від свого віку.

Не бійтеся експериментувати з компонентами грунту – їх цілком можна варіювати, особливо додаткове, ті, що не відіграють ролі в самому процесі росту, а просто підживлюють рослина зсередини.

Субстрат можна виготовити з наступних інгредієнтів:

 • Кокосове волокно;
 • Деревне вугілля;
 • Керамзит;
 • Кора листяного або хвойного дерева (імітує донорську структуру);
 • Низинний або верховий торф;
 • Коріння папороті;
 • Полістирол;
 • Болотний Мох (сфагнум);
 • Соснові шишки;
 • Перліт (мінеральна гірська порода);
 • Вермикуліт (мінеральне добриво);
 • Перегній;
 • Листова земля.

Кора листяного або хвойного дерева стане чимось на зразок основи для приготування «правильної» ґрунту. Ви можете знайти її самостійно, і це не складе вам ніяких труднощів. З метою пошуку краще відправитися в ліс, парк, лісосмуги або іншу екологічно чисту зону.

Можна зняти кору з пеньків або повалених дерев. Головне, щоб вона нормально відшаровувалася – це обов’язкова умова для виготовлення дійсно якісної субстрату. Якщо кора не хоче зніматися – шукайте інше дерево.

Матеріал потрібно брати тільки сухий. З вологою корою ви можете «підсадити» своїм «зеленим вихованцеві патогенні мікроорганізми, які зашкодять йому. Незважаючи на те, що кора повинна бути строго сухий, ви повинні звернути увагу на те, щоб вона не була трухлявої.

Мох також варто шукати в лісі. Аналогічна історія з папороттю. Але його потрібно акуратно викопати, оскільки вам потрібні коріння, а не верхівка рослини. Кореневища перед посадкою необхідно роздрібнити на дрібні частини. Сфагнум можна знайти на болотах, але якщо ви живете далеко від подібних умов, його слід придбати в магазині окремо.

Листова земля, перегній потрібні не для всіх сортів орхідей. Але навіть якщо ці компоненти потрібні в обов’язковому порядку, їх потрібно зовсім небагато, оскільки вони вважаються скоріше другорядною складової.

Керамзит реалізується в магазинах будівельних матеріалів, і випускається у вигляді піску та щебеню. Цей компонент призначений для формування ґрунтового дренажу, і краще брати щебінь, оскільки він є непромокальним.

Перліт і вермикуліт – це мінерали. Другий являє собою шаруватий продукт, який забезпечує їй всебічну захист. Він робить грунт більш пухким і оптимально вологим, дає йому протекцію від пересихання і зараження, в тому числі грибковою флорою.

При взаємодії з першим, він запобігає злежуванню і просідання грунту, рівномірно розвиває кореневу систему, оптимізує циркуляцію повітря, регулює нічну та денну температуру. Словом, дані компоненти є для вашого нового рослини своєрідним профілактичним ліками.

Склади грунтів

Для того, щоб пересадити орхідею в «правильну» ґрунт, її слід змішувати певним чином.

 1. Склад перший: деревне вугілля + соснова кора в пропорції 5:1;
 2. Склад другий: сфагнум + деревне вугілля + соснові тріски в пропорції 2:1:5;
 3. Склад третій: торф + соснова кора + вугілля + перегній в пропорції 1:1:1:3.

Перший склад відмінно підійде для теплиць, другий – для вирощування в горщиках, лотках і корзинах, а третій стане ідеальним середовищем для квіток, які відчайдушно потребують постійного підживлення.

Ви дізналися, яка земля потрібна для домашньої орхідеї. Тепер ви можете приготувати її самостійно. Але важливо врахувати деякі нюанси.

Наприклад, якщо в кімнаті, де буде рости квітка, низька вологість, грунт потрібно класти більше компонентів, які утримують рідину, інакше засихання рослини вам не минути. Субстрат не повинен бути надто щільним і утрамбовываться.

Приготовлена грунт для рослин, якщо вона їм ідеально підходить, висихає повністю до чотирьох днів. Ви також зможете помітити її цінні властивості активного цвітіння. Якщо ваша орхідея радує вас їм із завидною регулярністю – значить, вона зростає в тій землі, яка їй дійсно потрібна, і ви все зробили правильно.

Нехай у вашому домі панує гармонія і затишок!

Залишити коментар