Яке догодовування вибрати при грудному і штучному вигодовуванні?

Малюкам, які перебувають на грудному або штучному вигодовуванні, нерідко доводиться пропонувати догодовування. Як правило, це відбувається із-за нестачі молока у молодої мами або недобору ваги немовлям.

Ми розглянемо основні причини введення догодовування, а також критерії вибору якісних продуктів харчування.

Що таке докорм?

Багато недосвідчені мами плутають такі поняття, як прикорм і догодовування. Прикорм передбачає перехід дитини від грудного вигодовування молоком на «дорослу» їжу. У разі догодовування дитина отримує додаткове харчування при нестачі молока у матері.

Дуже багатьох грудних дітей привчають до споживання адаптованих каш, збагачених вітамінами, необхідними мінералами та поживними речовинами.

Це зручно і в разі недостатньої лактації у матері, яка не хоче переводити дитину на штучне вигодовування.

Основні причини введення сумішей

В яких випадках необхідно вводити малюку догодовування сумішшю при грудному вигодовуванні?

Насправді, причин для додаткової підгодівлі карапуза предостатньо:

 • Порушена лактація. У деяких випадках груднички недоотримують необхідного обсягу молока при природному вигодовуванні. У такій ситуації дитина недобирає вагу, що змушує молодих мам вводити додаткове харчування;
 • Відмова дитини від молока. Нерідко самі груднички відмовляють від молока і з задоволенням вживають дитячі суміші;
 • Хвороба. У випадках захворювання жінки педіатри рекомендують відмовитися від природного вигодовування користь молочних кашиц. Це робиться для того, щоб дитина не всмоктав з молоком матері патогенні мікроорганізми, здатні спровокувати розвиток хвороби;
 • Цейтнот. Не багато жінок можуть дозволити собі трирічну відпустку і тому змушені ходити на роботу. В даній ситуації інших варіантів, крім штучного вигодовування практично не залишається;
 • Наявність резус-конфлікту. Якщо у жінки та новонародженого присутній резус-конфлікт, педіатри рекомендують здійснювати годування адаптованою сумішшю.

Правила вибору молочних сумішей

Яку суміш потрібно вибрати для догодовування малюка?

На жаль, багато недосвідчені батьки вважають, що практично всі існуючі молочні продукти для немовлят однакові. Неправильний вибір продукту харчування може викликати у карапуза сильну алергічну реакцію, неспокій, біль у животі, недосип і т. д.

Підходять для немовлят молочні каші вибирають після консультації з педіатром і не змінюють протягом мінімум 6 місяців.

Яку потрібно вибрати суміш для додаткового годування дитини?

 • Діти віком до трьох місяців повинні вживати рідкі молочні продукти, подібні за складом з молоком матері;
 • При наявності алергічної реакції на лактозу бажано купувати продукти харчування на основі сої з пробіотиками;
 • Якщо через три доби після першої підгодівлі дитини ви помічаєте негативні зміни у стані здоров’я, неодмінно зверніться до лікаря.

Які фактори потрібно враховувати в процесі вибору продуктів харчування для немовлят?

 • До складу суміші повинен входити карнітин, лінолева кислота і пробіотик, поліпшує стан мікрофлори кишечника;
 • Сухі суміші мають більший термін придатності, тому їх можна купувати з запасом;
 • Щоб виключити покупку неякісного продукту, уточніть у педіатра кращу марку виробника продуктів для немовлят.

Докорм – правила введення

Як потрібно правильно вводити докорм відповідною сумішшю при грудному вигодовуванні?

Недосвідчені мами не завжди правильно догодовують власних карапузів, з-за чого останні повністю відмовляються від вживання молока.

Щоб уникнути негативних наслідків, потрібно дотримуватися певних правил, а саме:

 • Для введення приготовленої кашки потрібно застосовувати тільки піпетку або ложечку. Щоб висмоктати гущу з пляшечки, дитині не потрібно докладати особливих зусиль, з цієї причини він може повністю відмовитися від грудного вигодовування;
 • При грудному вигодовуванні мама повинна стежити за своїм раціоном, щоб збільшити обсяги виробленого молока;
 • Якщо прикладати дитину до грудей кожні два-три години ви не можете, періодично сцеживайте молоко молоковідсосом;
 • Навіть у тих випадках, якщо природного молока не вистачає для повноцінного годування, все одно прикладайте малюка до грудей і тільки потім пропонуйте догодовування;
 • На ніч намагайтеся не пропонувати дитині велику кількість каші хоча б до досягнення 4-місячного віку;
 • Догодовування молочними сумішами на ніч при грудному вигодовуванні робиться хоча б 1 раз в три години;

Дотримуючись досить прості правила введення для догодовування немовляти, ви зможете уникнути переходу на штучне вигодовування і що важливо, формування неправильного прикусу.

Особливості штучного вигодовування

У тих ситуаціях, коли лікування не дозволяє повністю впоратися з гиполактацией, фахівці рекомендують мамам переводити своїх крихіток на штучну підгодівлю. Основний догодовування немовляти при штучному вигодовуванні може складатися тільки із спеціальних продуктів, що носять назву замінників молока. Вони випускаються у вигляді рідких каш і сухих порошків прісними або ж кисломолочними.

Дуже важливо, щоб продукти харчування повністю відповідали особливостям протікання метаболічних процесів у дитячому організмі. Тому перш ніж вибрати конкретний догодовування, варто проконсультуватися з фахівцем.

Як правильно вибрати продукт для грудничка?

 • У перші тижні розвитку дитини лікарі рекомендують застосовувати тільки прісні склади, оскільки вони не провокують процес зригування їжі;
 • Ступінь адаптованості догодовування визначається віком карапуза. Чим менше малюк, тим більше суміш за складом повинна бути схожим на материнське молоко;
 • У деяких випадках у немовлят виникає яскраво виражена алергічна реакція навіть на адаптовані продукти харчування, в яких містяться сироваткові білки. У таких випадках краще перейти на кашки, до складу яких входять казеїнові формули.

Якщо вам з якихось причин необхідно привчити свого малюка до додаткового харчування, поставтеся до цього серйозно. Від якості обраної суміші і способу її запровадження буде залежати самопочуття малюка і набір ваги в перші місяці життя.

Залишити коментар