Нормальний цикл місячних: скільки днів йдуть?

Який нормальний цикл місячних? Скільки днів відведено природою на нього? Як розпізнати відхилення, і що робити? Щасливиць, у яких місячні йдуть як годинник, не так вже й багато. Набагато більше жінок, дуже зацікавлених у цих питаннях. І наша стаття саме для них.

Барометр жіночого здоров’я і його норма

Вчені підрахували, що в середньому за все своє життя жінка переживає до 400 менструальних періодів. І це з урахуванням того, що практично кожен раз їй доводиться пережити безліч нездужань, а часом і занепокоєння: а раптом не прийдуть? Але основна проблема навіть не в цьому. Багато з нас страждають від порушень менструального циклу, викликаних різними причинами, причому не завжди гінекологічними.

У медичних колах прийнято вважати, що нормальний цикл місячних у жінок становить суворо 28 днів. Але таким точним розрахунком може похвалитися лише 15% жіночого населення нашої планети. Решті ж доводиться задовольнятися проміжком від 21 до 35 днів, і це теж вважається абсолютною нормою. Розраховується період досить просто: це проміжок між першими днями двох менструацій. А от все, що виходить за прийняті рамки, потрібно вважати патологією.

Що ж стосується тривалості самих кров’янистих виділень, то вони укладаються на термін від 2 до 7 днів. Але і тут відхилення від норми також можливі. Вони зазвичай зустрічаються у молодих дівчат при перших менструаціях і зрілих дам в період становлення менопаузи. І у тих, і у інших часто менструація проходить довше.

Крім того, науці відомо і те, як повинні йти місячні. Досвідчений лікар-гінеколог без праці зможе порахувати, скільки крові втрачає жінка в «ці дні». Є певні норми обсягу і кількості рідини:

 • максимальний поріг виділень повинен бути в межах 80 мл;
 • середній обсяг менструації – 50 мл;
 • помірна кровотеча – 30 мл

Підрахувати крововтрату докторові допомагають сама жінка і загальноприйняті шкали вимірювання. Для цього процесу враховується кількість використаних за день тампонів, прокладок, а також ступінь їх насичення. Але найбільш важливим і значущим критерієм є, звичайно ж, аналіз крові. За допомогою даного лабораторного дослідження вимірюються показники гематокриту і гемоглобіну.

Сім бід – одна відповідь

Однак, як показує практика, похвалитися нормою менструального циклу може не кожна жінка. Порушення в днях, а також надмірна рясність виділень – найбільш часті причини звернення до гінеколога.

Особливо має насторожити, якщо подібні порушення спостерігаються регулярно з місяця в місяць. Справа в тому, що такі збої можуть говорити про серйозні неполадки в організмі, наприклад:

 • про гормональних порушеннях різного роду;
 • про запальні процеси органів малого таза;
 • про проблеми з внутрішніми органами — нирками, печінкою, щитовидною залозою або залозами.

Втім, кидатися у вир з головою і приписувати собі відразу всі існуючі захворювання не варто. Швидше за все, відсутність менструації взагалі не пов’язане з будь-якої гінекологічної проблемою. Справа в тому, що критичні дні виступають своєрідним барометром внутрішнього стану жінки. Сильні стреси, ревну працю на благо фірми або заради премії можуть серйозно впливати на його показники.

А може бути, до приходу чергового літнього сезону ви вирішили скинути парочку зайвих кілограмів і разом з ними викинули з холодильника всі яйця, м’ясо, молоко і сир? Тоді нічого дивного в затримці або порушення циклу взагалі немає. Таким способом організм намагається відповісти на ваш егоїзм і повна відмова від білкової їжі.

Іноді причиною збою може стати прийом певних медичних препаратів, зокрема, гормональних контрацептивів. І пам’ятайте, що навіть після відмови від пилюлек яєчниках знадобиться якийсь час для відновлення.

У будь-якому випадку, щоб з’ясувати причину відхилень від норми в менструальному циклі, доведеться зводити себе кохану на прийом до лікаря. Він же в першу чергу зобов’язаний виключити всі органічні патології:

 • вагітність, у тому числі і позаматкову;
 • наслідки викидня;
 • післяпологове кровотеча, якщо за кілька тижнів до цього вам пощастило стати мамою;
 • наявність внутрішньоматкових спіралей, ковпачків та інших контрацептивів;
 • патології матки, яєчників, придатків і мікрофлори піхви.

Навіть якщо ви на сто відсотків упевнені, що «зальоту» бути не могло, здати аналіз крові на гормони доведеться, а разом з ним ще й зробити внутривлагалищное УЗД, а коли і цього буде недостатньо, пройти гістероскопію.

Після того як причина відхилень від норми «цих днів» буде встановлена, лікар призначить відповідне лікування. А яким саме воно буде, залежить від діагнозу.

Кожному своє: як розрахувати небезпечні дні?

Крім перерахованих причин, чому жінки так важливо знати, скільки днів тривають менструації, є ще декілька цілком обґрунтованих підстав для знайомства з нормами критичного періоду:

 • Щоб розрахувати час настання овуляції і завагітніти, збільшивши в ці дні кількість і інтенсивність спроб.
 • З метою визначення моменту овуляції, щоб не завагітніти, просто припинивши будь-які статеві акти в цей період.
 • Для впевненості в собі, щоб рясна менструація не застала зненацька на відпочинку або посеред громадського транспорту.

Вирішити поставлену задачу і точно розрахувати період «небезпечних» або, навпаки, сприятливих днів досить просто:

 1. Відстежуємо менструальний цикл протягом півроку, ретельно і скрупульозно записуючи в зошит всі отримані дані.
 2. Тепер з самого короткого циклу віднімаємо 18 днів. Отримане число буде початком сприятливо-небезпечного періоду.
 3. Потім шукаємо в календарі найтриваліший цикл місячних і віднімаємо від нього 11 днів. Це вже буде кінцем такого періоду.

Але пам’ятаєте, що цей метод діє тільки в тому випадку, якщо у жінки щодо регулярні місячні. При нестандартних критичних днях, коли виділення тривають більше тижня або перерва між ними перевищує норму, всі отримані розрахунки будуть неправильними.

На закінчення хотілося б нагадати, що відстежувати тривалість та інтенсивність менструацій — пряма жіночий обов’язок. А щоб полегшити процес і не напружувати пам’ять, ви завжди можете скористатися електронним додатком на телефоні або комп’ютері. Воно до речі, не страждає провалами в пам’яті і завжди просигналить про необхідність звернутися до лікаря. Будьте здорові!

Залишити коментар