Як зшити бюстгальтер: поради досвідчених майстринь

Кожна жінка хоче виглядати привабливо, і в цьому їй може допомогти одяг. Нижня білизна грає для цього далеко не останню роль, оскільки з його допомогою можна моделювати фігуру. Жінки, які захоплюються рукоділлям, виготовляють його самі, і якщо знати, як зшити бюстгальтер, дотримуючись рекомендацій досвідчених майстринь, зробити це зможе будь-яка жінка.

Новий ліфчик на основі старого

Якщо у вас є виріб, який ви не збираєтеся носити, використовуючи його, можна виготовити нове. При цьому набагато простіше буде зробити викрійку.

Для роботи знадобиться:

 • Картон для виготовлення шаблону;
 • Старий бюстгальтер;
 • Олівець;
 • Лінійка;
 • Крейда;
 • Шовк для виготовлення підкладки;
 • Гачки для застібки;
 • Мереживна тканина.

Робота виконується таким чином.

 1. Розпорюємо старий ліфчик, витягаємо з нього кісточки.
 2. Спочатку на шаблоні позначається глибина чашок бюстгальтера. Для цього докладаємо кісточки до картону, і робимо це, орієнтуючись по них.
 3. З кожного краю від кісточок відкладаємо 1,6 див. Це відстань потрібно для того, щоб зшити частини виробу без шкоди для розміру чашки.
 4. За шаблоном вирізаємо з шовку основну деталь.
 5. Тепер від распоротого ліфчика відрізаємо чашки, розпорюємо їх по швах, переносимо виміри їх деталей на шаблон.
 6. За шаблоном робимо викрійки чашок. Вирізаємо деталі з шовку і мереживною тканини. У другому випадку слід вирізати тканину таким чином, щоб малюнок на обох чашках був однаковим і розташовувався посередині.
 7. Далі викроюємо пояс, для чого теж можна використовувати заміри, взяті зі старого бюстгальтера.
 8. Зшиваємо всі елементи, спочатку з’єднавши всі деталі з мереживною тканини, потім з шовкової, а потім з’єднавши обидві частини.
 9. До готового виробу пришиваємо гачки.

Щоб виріб вийшло і красивим, зручним, потрібно правильно зробити викрійки. Всі шовкові деталі повинні мати точно такі ж розміри, як елементи з мереживною тканини.

Ліфчик великого розміру

Пишногрудих жінок іноді складно знайти бюстгальтер, який зміг би добре тримати груди. З цим завданням добре справляються ліфчики з широкою планкою.

Для виготовлення виробу великого розміру знадобиться:

 • Льон в якості основного матеріалу;
 • Бязь для підкладки;

Виріб виконується так.

 1. Робимо заміри грудей для того, щоб сформувати чашку, яка буде складатися з 3 елементів. Щоб зробити викрійку, заміряємо верхню частину від тієї точки, де буде починатися бретель, до соска. При виготовленні верхнього елемента чашки потрібно вирізати деталь з півколом у верхній частині, а висота її визначається відстанню, яку ви заміряли. Аналогічним способом отримуємо розміри нижніх елементів деталі (їх 2). До отриманими розмірами додаємо припуски приблизно в 0,5-0,7 см для швів. До розмірів двох нижніх країв деталей додаємо припуск 1 див.
 2. Зшиваємо частини чашок бюстгальтера великого розміру, аналогічним чином робимо підкладку і пришиваємо до чашках.
 3. Виконуємо бретелі шириною приблизно в 3 див. Вузькими їх робити не потрібно, тому що в цьому випадку буде велике навантаження на плечі.
 4. Виготовляємо задню частину поясу. Вона теж повинна бути широкою.
 5. Зшиваємо всі деталі.

Такий бюстгальтер шиється без кісточок, а схему його виконання можна застосовувати і для пошиття виробів меншого розміру.

Мереживний бюстгальтер бра

Такий елемент спідньої білизни підійде для дівчат з акуратною невеликими грудьми. Швидше за все, його не вийде носити в повсякденному житті, але романтичний вечір у такої красивої штучці буде насиченим.

Ось що знадобиться для виготовлення бюстгальтера бра:

 • Мереживна тканина;
 • Гумка (тонший для бретелей, товстіший для планки);
 • Застібка.

Ось як своїми руками виготовити таку деталь спідньої білизни.

 1. Спочатку робиться викрійка, яка абсолютно не складна у виконанні. Вона являє собою 2 однакових прямокутних трикутника, одна з зовнішніх сторін яких (та, що зі сторони прямого кута) трохи округла.
 2. Робимо викрійки до мереживної тканини, фіксуємо їх канцелярськими шпильками, вирізаємо деталі чашок, які повинні бути симетричними. Вирізати деталі потрібно так, щоб при зшиванні їх малюнок був цілісним.
 3. Зшиваємо чашечки з двох половинок кожну.
 4. Широку гумку обшиваємо мереживом шириною приблизно 2-3 см, пришиваємо її до чашках по нижньому краю. На кінці гумки прикріплюємо застібку.
 5. Тонку гумку потрібної довжини бретелей теж обшиваємо мереживом, пришиваємо до виробу.

Виготовити такий бюстгальтер своїми руками нескладно, так само як і зробити для нього викрійку. Обметывать мереживну тканину не потрібно, завдяки чому не тільки робочий процес піде легше, але і виріб отримає грайливий вигляд.

Ліфчик з мережива

Він вийде дещо схожим з бра, але виготовляється він трохи інакше. Такий виріб теж підійде для невеликих грудей.

Щоб виконати ліфчик з мережива, знадобиться:

 • Шовкова тканина;
 • Мережива;
 • Застібка.

Шиється виріб так.

 1. Як викрійки нам знадобиться рівносторонній трикутник.
 2. По ній вирізаємо з шовку два трикутника.
 3. Відрізаємо від мережива 4 відрізки, довжина яких дорівнює довжині сторін отриманих трикутників. Потрібно врахувати, що один край кожного з цих відрізків потрібно буде зрізати, щоб перші теж представляли собою трикутники.
 4. Обшиваємо цими відрізками шовкові деталі з бічних сторін.
 5. Відрізаємо від мережива ще один шматок, довжина якого дорівнює об’єму грудної клітки під грудьми.
 6. Пришиваємо цей відрізок по нижньому краю до чашках свого виробу. Якщо ви плануєте не пришивати застібку, а просто зав’язувати бюстгальтер, врахуйте, що довжина відрізка, який служить планкою, має бути більше.
 7. За бажанням можете прикрасити виріб стрічками, стразами.

Такий бюстгальтер, виготовлення якого не завдасть труднощів з викрійкою і роботою в цілому, теж навряд чи можна використовувати для повсякденної шкарпетки, але для особливих випадків він як не можна більш до речі.

Спортивний бюстгальтер

Жінки, які відвідують тренування, знають, що в звичайному ліфчику займатися незручно. Він повинен добре підтримувати груди, при цьому не тиснути, не натирати, бути виконаним з натуральної тканини.

Як правило, для спортивного бюстгальтера викрійку роблять, схожу на викрійку укороченого топа.

Важлива роль при пошитті виробу відводиться вибору тканини для нього. Вона повинна бути м’якою, еластичною, натуральної.

Якщо спортивний бюстгальтер шиється для жінки з невеликими грудьми, то чашки для нього не потрібні. Але якщо у дівчини груди немаленька, ліфчик без чашок їй не підійде, оскільки груди тримати не буде.

У цьому випадку можна скористатися алгоритмом пошиття звичайного ліфчика великого розміру. При цьому викрійки можна використовувати ті ж, але матеріал все ж варто підбирати еластичний, але він повинен бути щільним.

Яку б модель виробу ви не вибрали, зшити її буде нескладно, якщо у вас буде на те бажання.

Залишити коментар