Схеми і опис в’язання пончо для дівчинки

Незважаючи на достаток готових дитячих речей, матері все частіше намагаються своїми руками зв’язати для улюбленого чада щось оригінальне, модне, стильне і наповнене батьківським теплом. Думка про те, щоб сплести штани для дівчинки зазвичай приходить самої останньої, її випереджає бажання забезпечити дитину носочками, жилетами, свитерками і шапочками.

А даремно, тому що цей незвичний для нас, предмет гардероба, дуже стильно і ексклюзивно виглядає саме на малюків, надаючи їм вищу ступінь милоты, оберігаючи від літньої прохолоди і просто підкреслюючи загальний цибулю.

Елементарна варіація на тему пончо

Думаєте, що ваш рідшав – це шарфик або шапочка, а пончо, сплетене спицями для дівчинки 3-х і більше років, доведеться замовляти у досвідченої майстрині?

Запевняємо, що ви якнайглибше помиляєтеся, і доказом того служать в’язані вироби з прямокутними краями.

Роблять їх із двох ідентичних деталей, зшитих по краях, або одним, але з отвором для горла посередині.

Для реалізації першої схеми горизонтальній в’язкої плететься палантин прямокутної форми. У тому місці, де повинна бути горловина, петлі закриваються або скидаються на додаткову спицю.

Модифікацію настільки примітивною одежинки можна змінювати за допомогою ажурних або щільних візерунків, допоміжних декоративних елементів та інше.

У випадку з цільним полотном, плетуться по горизонталі, потрібно розуміти, що готове в’язання буде повнити дитини, не відрізняється худиною.

Для досвідчених майстринь

Гуртки, квіточки, квадрати – все це в’язання спицями ексклюзивного пончо для дівчаток, що складається з різних мотивів, і припускає використання викрійки. Без неї вкрай складно встановити потрібні розміри обновки, уникнути дірок і перекошених швів. Краще не брати викрійку з журналу або Інтернету, а орієнтуватися на параметри своєї дитини, намагаючись віддавати перевагу візерункам, не потребують зшивання.

Трикутні моделі

Якщо ви відвідували класи з в’язання, або хоч раз змогли вив’язати трикутну шаль, то подібний варіант пончо дасться вам з легкістю. Його особливість полягає в тому, що потрібно додавати петлі відразу в 4-х місцях, по плечовим швах, і посеред спини і переду, причому абсолютно несуттєво, чи працюєте ви спицями, або орудуєте гачком.

В залежності від того, скільки дитині років, і функціонального призначення, довжина одяг може бути до коліна, по пояс і навіть вище, служачи подобою болеро.

З рукавами

Основне, з-за чого батьки не бажають плести накидки спицями – це їхня нездатність чинити опір поривів вітру, надійно захищати чадо від річної або осінньої прохолоди.

Все це стосується класичного варіанту виробу, тоді як моделька з рукавчиками створить необхідний комфорт і затишок.

Що стосується рукавів, в’язані жакети для зовсім маляток і дівчаток 7-9 років можуть бути виконані в стилі «летюча миша», або бути схожими на не зовсім стандартну кофточку з широкими/вузькими, укороченими або, навпаки, нарочито довгими і закатывающимися рукавами.

Щоб під накидку можна було підчепити теплий гольфик, рукавчики варто робити гумкою 2*2 або 1*2. Це ж стосується і горловини, якщо вона повинна бути спочатку щільно прилягає.

«Дзвіночок» і овал

По суті, це та сама спідниця-«дзвіночок», яку вдягають не на належне їй місце. Найскладніше – це розрахувати кількість петель, необхідне для початку в’язання, а в кінці просто приплести до готової одягу горловину.

Схеми і опис круговий в’язання спицями та гачком дозволяє безшовне штани для дівчинки передбачає плетіння виробу по колу, постійне і рівномірне його розширення шляхом додавання петель. Посеред кола залишається отвір по діаметру дорівнює окружності голови дитини. Якщо хочете, щоб горло малюка було щільно прикрите, на відповідному місці слід передбачити розріз для гудзики/застібки або отвори для шнурка.

Потрібна викрійка?

Якщо ви не вперше бачите схеми і опис в’язання спицями/гачком сумки для маленької дівчинки, то у вас без проблем вийде обновка на дитину будь-якої вікової категорії, 7-9 і вище, досить просто орієнтуватися на вже наявні саморобні речі.

В іншому випадку в’язання малюкам краще починати з побудови викрійки, яка (зазвичай) додається до схеми. Якщо ж такої немає, доведеться діяти навмання, що часто ускладнює задачу.

Для деяких в’язання – це просто хобі, для інших – відмінний заробіток, для третіх – чи не єдина можливість тепло і модно одягати швидко зростаючого дитини.

Неважливо, що саме змусило вас взятися за спиці, але опис плетіння пончо обов’язково повинно бути в вашій колекції.

Залишити коментар