Секрети плетіння кулонів з бісеру своїми руками

Етно-прикраси швидко завоювали серця сучасних рукодільниць по всьому світу. Особливою популярністю користуються медальйони і підвіски, які здатні прикрасити будь-який гардероб. Стиль хенд-мейд не втрачає своєї актуальності, виробляючи і комбінуючи нові елементи і схеми з традиційними.

Різноманітність саморобних аксесуарів

Такі вироби дуже легкі в освоєнні і створенні. Навіть самі елементарні прийоми допоможуть вам доповнити свій образ: зберіть бісеріни і камені в пучок за допомогою дроту або линви і підвісьте на ланцюжок. Дуже ефектні такі прикраси у поєднанні зі шкіряним ремінцем або бахромою при створенні стилю хіпі.

Досвідчені майстрині здатні виготовляти і більш складні, фігурні плетіння, серед них ндебеле, квадратний джгут, елементи з перловими вставками і кубічні.

Звичайно ж, такий кулон складно і довго майструвати, але результат перевершить всі ваші очікування, особливо якщо ви подаруєте ваш хенд-мейд близькій людині.

Любителькам виробів з натуральними каменями обов’язково сподобається схема плетіння кулонів з кабошонами з додаванням бісеру. Такі камені можна придбати в ювелірних магазинах, знайти в бабусиній скриньці або купити штучні замінники.

Крім каменів можна сміливо використовувати великі намистини, в поєднанні з контрастним обідком з плетіння вони будуть виглядати приголомшливо, особливо на вечірньому платті.

Існує також техніка вишивки, яка підійде для створення квадратного плоского кулона з бісеру. Ви можете експериментувати з формою і кольором таких каркасних основ, вишивкою нитками чи струною, комбінуючи техніки і схеми. Використовуйте вашу фантазію і вміння для винаходу оригінальних подарунків і прикраси власного образу.

У нашій статті ми розглянемо кілька найбільш популярних рецептів по створенню кулонів з бісеру. Пам’ятаєте, в роботі з біжутерією дуже важливо правильно підібрати художні матеріали для плетіння, зверніть увагу на якість фарбування, розмір прорізу в сировині і текстуру. Успішне виготовлення кулона своїми руками залежить від властивостей нитки, вона повинна бути не занадто крихкою, не мати вузликів і нерівностей.

Інструкція по виготовленню медальйона з перлинами

Для плетіння виробу нам знадобляться наступні витратні матеріали:

 • 6 намистин з гранями;
 • 12 кристалів-біконусів;
 • 1 великий пакет шліфованого бісеру;
 • 12 перлин-кульок з перламутровим напиленням;
 • голка для рукоділля;
 • нитка (дріт, волосінь або еластична нитка).

Перевірте, щоб ваша волосінь пролазила в отвори бісерін і інших деталей, колір і текстура гармоніювали. Беремо наші кристали і нанизуємо на нитку, закріплюємо її кінці вузликом, щоб вийшло замкнуте кільце.

Біля кожного биконуса нам необхідно прив’язати петлею наші перлини. Підчіплюємо волосінь під кожен кристал і нанизуємо по три кульки відповідно, над кожним конусом отримуємо по петлі з 3 перлинами.

Продовжуємо цю операцію, поки не досягнемо числа дванадцять нанизаних перлин.

Далі розбавляємо наші перлини гранованими кристалами у тих проміжках, де залишаються зазори, особливо на стиках петель. Тепер гранчасті одиниці бісеру можна додати по одній через три перлини. На цьому складності закінчуються. Тепер дістаємо обраний матеріал і за допомогою голки розшивають наш виріб.

Цю процедуру можна проводити у вільній формі, нашивая крупинки на вподобані ділянки, дотримуючись симетрії. Після чого додаємо каблучку, ланцюжок і застібку до нашого напівфабрикату, і створення нашого кулона з бісеру з 12 перловими намистинами закінчено.

Підвіска з додаванням кристалів Сваровські

Щоб зробити цю блискучу підвіску для вечірнього прийому, вам знадобиться:

 • 2 маленькі пакетики з бісером срібної і мідної (золотого) кольору;
 • 10 намистин під старіючий метал;
 • штучні кристали Сваровські або чеське скло;
 • волосінь (підійде і рибальське);
 • голка для декору;
 • ножиці.

Уважно дотримуйтесь нижченаведеною схемою-інструкції, щоб правильно зібрати кулон-підвіску.

Також корисним буде ролик процесу плетіння на ютьюб. Беремо матеріал темного кольору і одягаємо на волосінь 28 одиниць, закріплюючи кільцем. Після чого пронизуємо наші кульки зворотним ходом. Протягуємо ще одну кульку, закріплюємо його по-кільцевої.

Повторюємо це дія з кожною одиницею в кільці, поки не досягнемо закруглення краю.

Коли це станеться, подплетаем голку в початковий рядок і прометываем ще один шар намистин. Тепер зосередимося на великих металевих деталях і срібному бісері. Їх попарно необхідно підв’язати до країв виробу. Нанизуємо 7 парних одиниць по периметру кулона, прив’язуючи їх до зовнішніх виступаючим секторах.

Після чого нитка виводиться ліворуч від великої намистини, і набираються 3 темних і сім світлих одиниць. Закріплюємо петлю через останню світлу бісерину, що знаходиться над металевою.

Повторюємо те ж дію з 7 срібними та мідними крупинками і виводимо нитку з нижньої правої сторони від металевої одиниці. В підсумку наша намистина повинна бути оплетена подвійним шаром різнокольорових бісерин, як у кільці. Якщо ви все зробили правильно, продовжуйте обплітати інші кульки, весь час виводячи голку вліво від попередньої одиниці. Обов’язково рахуйте кількість підходів, щоб не порушити симетрію.

Нанизуємо на нитку срібну одиницю, велику намистину і знову срібну. За допомогою цієї тріади ми повинні сформувати ще один рядок між намистинами побільше. Насаджуємо на лісочку ще одну крихту, кристал і срібну одиницю, виводимо нитку в крайній рядок, зміцнюємо проміжки між бисеринами.

Тепер потрібно сплести кільце для кулона. Нам знадобиться 12 намистинок, закріплених над фінальним поруч. Наш виріб майже готове, залишилося тільки підібрати гарну ланцюжок.

Вишуканий медальйон з намистинами ріволі

Цей кулон вимагає доброго знання плетіння певного рівня майстерності.

Нам знадобляться різноманітні матеріали:

 • намистини ріволі (колір на вибір);
 • великий шліфований бісер перламутрового відтінку;
 • дрібний бісер (матовий);
 • 20 художніх великих намистин;
 • 9 штук крапель;
 • Одна мідна намистина;
 • три скріпні кільця;
 • шнурок або ланцюжок.

Виконуємо обтяжку ріволі, після чого пров’язуємо рядок мозаїкою з крупного бісеру і рядок дрібним бісером. Нанизуємо 10 одиниць намистин і обв’язуємо їх дрібними одиницями. Виводимо волосінь з кінця сектора вгору і наліво.

Нанизуємо 10 кульок з дрібним бісером вгорі.

Обплітає намистини двома типами кульок по 10 одиниць, як у попередній схемі. Доходимо до кінця рядка і в отвори сплітаємо краплі, які повинні заповнити порожнечі. На місце останнього отвору нанизуємо металеву деталь, і нав’язуємо її кілька разів. Тепер додаємо утримувач і ланцюжок.

При створенні вироби дуже важливо дотримуватися баланс жорсткості нитки. Для структурних виробів виберіть мононитка або рибальську волосінь. Тепер ви знаєте, як вміло робляться кулони з бісеру і біжутерії.

Залишити коментар