Як зрозуміти, що в тебе глисти і у дитини?

Де їх тільки не підчепиш – через ґрунт, від тварин і брудних рук. Не перестають мучити вони людини. Мова, звичайно, йде про гельмінти – істот неприємних і дуже живучих. Чого тільки не робить сучасна медицина для боротьби з ними, але як виявилося, вони не здалися, а, навпаки, пішли в атаку. Як зрозуміти, що в тебе глисти?

Знати ворога потрібно в обличчя

Ризик заразитися гельмінтами особливо підвищується в літні періоди, коли в вільному доступі в людини є погано вимиті овочі та зелень, а м’ясо риби і тварин не піддається настільки ретельній тепловій обробці. До речі, вчені з’ясували, що заразитися глистами можна навіть через укус мошки і комара.

Але особливо від паразитів страждають діти. І ця проблема ніяк не пов’язана з тим, що батьки виховали дитину неправильно. Заразитися яйцями глистів для дитини, що пізнає світ, ніяких труднощів не становить. Вони досить просто потрапляють в організм малюка, який мило пограв з друзями в пісочниці або взяв у руки трохи землі, випадково попив води з крана, почоломкався з сусідським псом або надкусив апетитне яблуко з дерева.

Отримати малоприємне сусідство малюк може навіть від матері через плаценту. Але найлегший спосіб зараження — це відправити дитину в садок або прокотитися з ним у громадському транспорті, так як глисти передаються від людини до людини знову ж таки через яйця, які особливо живучі.

Насправді науці відомо до 250 видів глистів, але в людському тілі найбільш часто поселяються аскариди або гострики, які відносяться до категорії нематодных паразитів:

 • Перший вид – личинки довжиною від 2 мм до 1,2 см білого кольору. Найчастіше вони мешкають в кишечнику, а саме в сліпий або тонкій кишці.
 • Друга група — рожевого виду черв’яки, досягають розмірів до 40 см. Їх приваблює просвіт тонкого кишечника.

Інші види, такі як солітер, ціп’яки і некатор, в нашому організмі поселяються набагато рідше. Якщо ви не п’єте воду з найближчої стічної канави, не займаєтеся сироїдінням і мити руки після вулиці, ризик отримати таких співмешканців не так вже й великий.

Але найдивовижніше, що личинки глистів через кров можуть проникати в усі органи і системи життєдіяльності людини, вражаючи печінка, легені, бронхи, головний мозок і очі.

Як обчислити непроханих гостей?

Продукти життєдіяльності гельмінтів токсичні, вони постійно отруюють організм і призводять до виникнення безлічі симптомів, більшість з яких ми зазвичай не звертаємо уваги. Як дізнатися, що в тебе глисти? Зверніть увагу на свій стан, якщо останнім часом з’явилися такі симптоми:

 • ломота в тілі, слабкість;
 • мігрені;
 • надмірна втомлюваність без сильних фізичних навантажень;
 • дерматити та поганий стан шкіри, найчастіше на обличчі;
 • подразнення та свербіж у ділянці анального отвору, в основному в нічний час.

А ось ще кілька ознак того, що паразити заполонили організм, які можуть з’явитися в залежності від місця їх проживання:

 • якщо гельмінти полюбили кишечник, з’являються нудота, блювота, нерегулярний стілець, набряклість ніг і рук;
 • коли вони мешкають в печінці, чекайте гіркоти у роті, легкої жовтизни шкіри та очного яблука;
 • якщо глисти проникли в легені, можуть з’явитися задишка і сильний сухий кашель.

Однак нерідко бувають випадки, коли глисти довгий час спокійно живуть у тілі хазяїна і взагалі не подають ніяких сигналів про свою присутність. Особливо болісно реагують на «співмешканців» маленькі діти:

 • Крім того, що паразити виділяють в кров багато токсинів і постійно отруюють організм малюка, вони ще і поїдають вітаміни з мінералами і навіть лейкоцити, що часто призводить до недокрів’я у дітей.
 • Глисти – часта причина висипки, дерматиту, пітниці і алергічної реакції, яку педіатри не можуть вилікувати роками.
 • Яйця і маленькі личинки рожевих черв’яків — один з приводів появи у дитини астми.
 • А білі паразити — постійні супутники статевих інфекцій у дівчаток.

Але саме непередбачуване – це те, що глисти дуже часто впливають на нервову систему дитини, із-за чого він страждає головними болями, безсонням і необґрунтованими нападами тривоги.

Як зрозуміти, що у дитини глисти? Звичайно ж, як відповідальний і люблячий батько ви повинні відвести своє чадо до лікаря і здати аналізи калу в лабораторію. Намагатися самостійно знайти і розрізнити личинки — справа практично безглузда, так і серйозно впливає на психіку малюка. Краще нехай усіма питаннями займеться педіатр, а ви проведіть профілактичні заходи в майбутньому.

Нескладні правила профілактики

Якщо ви не хочете стати «безкоштовної готелем» для глистів, скористайтеся наступними правилами:

 • Пам’ятаєте гасло Радянського союзу, який можна було зустріти в кожній їдальні: «Мийте руки перед прийомом їжі»? Так він і сьогодні досить актуальне. Постійна гігієна – ось основне правило безпеки.
 • Ягоди, овочі і фрукти необхідно завжди ретельно мити під кількома проточними водами і тільки потім вживати в їжу.
 • Любите свіжі пучки зелені? Тоді навчитеся її правильно обробляти. Так-так, саме так: спочатку видаліть хвостики, потім замочіть в декількох водах і потім ще раз промийте під краном.
 • Не варто ризикувати своїм здоров’ям, купаючись у сумнівних на вигляд водоймах і річках.
 • Відмовтеся від сироїдіння на користь м’яса нормальної прожарювання. При цьому не забувайте завжди розділяти дошки для різного типу продуктів.
 • Виходячи на вулицю, захищайте себе і свою дитину від укусів комарів, мошок і мух.
 • Пийте воду тільки з пляшки або фільтровану. Сира вода з-під крана – не кращий артезіанський джерело.
 • Щоб домашні вихованці не стали винуватцями ваших глистів, не забувайте регулярно проводити профілактику і у чотириногих друзів.

Дотримуючись ці прості правила, а також дотримуючись елементарних норм гігієни, ви назавжди забудете, що означає неприємне сусідство з глистами. Подбайте і про своїх дітей: не допускайте їх до ігор у брудному піску, стежте за тим, щоб малюк не облизував руки. Сподіваємося, що після цього всі питання і методи визначення наявності гельмінтів у вашому організмі кануть в Лету. Будьте здорові!

Залишити коментар