Як позбутися від судинної сітки на ногах?

Для дівчат старше 25 років актуальною проблемою стає поява судинної сітки на ногах. Ці негарні зірочки судин псують зовнішній вигляд і є симптомом серйозного захворювання – варикозу. Як убезпечити себе від розвитку захворювання? Як надати ногам колишній вигляд?

Поява зірочок судин – тривожна ознака

Це вказує на порушення транспорту крові в ногах і вимагає детального дослідження, тому важливо якомога швидше від нього позбавитися. Як правило, це симптом буде першим у низці проявів варикозної хвороби.

Самі судинні зірочки – це не що інше, як проступившие під шкірою розтягнуті капіляри, які втратили свою міцність і переместившиеся в зону меншого опору тканин. Поява навіть дрібної сітки – тривожна ознака, т. к. великі судини відчувають проблеми, і є передумови для порушення кровообігу та застійних явищ. Згодом це може призвести до запалення та тромбозу вен.

Першорядне значення у формуванні судинних проблем відводиться спадковості.

Залишить свій слід і надмірне фізичне навантаження – професійне заняття спортом, танцями, важкою атлетикою і ін. Низка застою крові та її притоки – серйозне навантаження на судини, яку вони можуть і не витримати.

Фахівці відзначають зв’язок між місцем виникнення судинних зірочок і патології в організмі:

 • освіта сітки в нижній третині гомілки виникає внаслідок венозної недостатності;
 • на внутрішній або зовнішній поверхні стегон – зміни гормонального фону.

З яких причин з’являється судинна сітка на ногах?

Сітка може мати різний колір – усі відтінки синього і червоного, будова та зовнішній вигляд. Розташовуватися такі прояви можуть на ногах, обличчі та ін.

Судинна сітка, як правило, буде першим симптом хронічної венозної недостатності. Основними причинами, якою буде природжена слабкість венозних судин, збій гормонального фону і неправильний спосіб життя.

Перелічити всі можливі причини виникнення варикозу не представляється можливим, але можна виділити основні:

 • порушення гормонального фону;
 • ослаблення стінок судин з наступним порушенням їх проникності;
 • гормональні збої, спровоковані вагітністю, пологами або наявністю ракових пухлин;
 • тривалі навантаження на ноги. жінки, які проводять цілий день на ногах – працівниці салонів краси, магазинів та ін – знаходяться в групі ризику;
 • зловживання солярієм, відмороження, хімічні пілінги, шкідливі звички можуть спровокувати порушення роботи судин.

Якими методами видаляють судинну сітку на ногах?

Спочатку необхідна консультація у флеболога, який прописує ряд процедур з профілактики та лікування варикозу: лікарські препарати для зміцнення стінок вен, а також хірургічне косметологічне виправлення дефектів – видалення сітки судин.

Перш ніж приступити до косметологічному лікування дрібних судин, необхідно лікувати патологічний процес великих судин, більш глибоких вен, візуально не помітних.

Навіть якщо постраждала одна вена, у процес швидко будуть залучатися інші. Відповідно, лікувати лише зовнішні прояви небезпечно – хвороба повернеться з новою силою.

Тому хороші клініки працюють з такою проблемою тандемом докторів – флеболог (усуває патологічний процес в глибоких венах і запобігає ускладнення варикозу) і косметолог (виконує всі косметичні процедури – видаляє судинну сітку). Але все ж, великі дефекти, більше 5 см в діаметрі, можуть усувати тільки флебологи, т. к. косметологія виявляється неефективною.

Тільки після ретельного аналізу стану пацієнтки, лікарі можуть призначати інвазивні методи лікування і намагаються хоча б «заморозити» нинішній стан, не допустивши погіршення. Найчастіше призначаються спеціальні мазі, які супроводжувалися таблетованій терапією, яка зміцнює стінки судин.

З методів компенсованій терапії призначають носіння спеціалізованого білизни (гольфи, панчохи). Рекомендована лікувальна фізкультура і лімфодренажний масаж.

Як инвазивно позбутися судинної сітки на ногах?

Вибір інвазивного методу лікування, тобто припускає вторгнення в організм, будуть прямо залежати від розміру проблеми. Видалення сітки за допомогою микротермокоагуляции, можливо тільки якщо розмір дефекту менше 0,2 див. Метод передбачає використання спеціального електрода з золотим або тефлоновим покриттям. Капіляри просто запаюють за допомогою тонкого електрода. Побічні ефекти відсутні, так як лікування проходить без використання медичних препаратів.

Призначати інвазивні методи лікування може тільки флеболог. Прибрати судинну сітку більше 0,2 см у діаметрі можна за допомогою микросклеротерапии – за допомогою тонкої голки до судинній сітці вводять розчин, що сприяє склеюванню просвіту капіляра. Попередньо, необхідна консультація флеболога.

Лазерна коагуляція – більш сучасний метод лікування, що добре себе зарекомендував.

На операційне поле впливають лазером певної довжини хвилі, він не пошкоджує шкіру, але впливає на кров і нагріває її, в результаті посудину «заварюється» зсередини по всій його довжині. Лікування курсове і триває від 3 до 6 місяців. Як правило, проводиться одна процедура в місяць, після чого проводиться реабілітація шкірних покривів.

У разі якщо дефекти виражені, необхідна консультація хірурга та вирішення питання про склеротерапії, метод лікування використовується при початкових і неускладнених випадках варикозної хвороби.

Вивчивши таку актуальну проблему, фахівці виділили кілька основних правил:

 • не зловживати взуттям на високому каблуці, в ідеалі, він повинен бути не більше 4 – 6 см;
 • протягом дня робити гімнастику – переходити з п’ятки на носок, вночі, ноги повинні бути трохи піднятими;
 • шкарпетки, панчохи та гольфи з тугими гумками замінити на більш вільні;
 • уникати пози «нога на ногу»;
 • зайнятися спортом – плавання, біг, фіт кількість жирної і вуглеводної їжі, збільшити продукти, що містять вітамін С. ніс та ін;
 • робити розслаблюючі ванночки для ніг;
 • правильно харчуватися – зменшити до

Варто пам’ятати, що виникнення судинної сіточки – це не просто косметичний дефект, це перша ознака серйозного захворювання, що вимагає лікування і повного обстеження.

Залишити коментар