Як змінити свій характер

Кожній людині притаманні переваги і недоліки. Досконалих людей не зустрінеш, і, напевно, у вас є риса, від якої хотілося б позбутися, щоб стати більш щасливим і успішним.

Є такі якості, які можуть сильно ускладнювати життя, як самій людині, так і близьким людям, які його оточують.

До них можна віднести наступні:

 • невгамовна, безпідставна ревнощі;
 • надмірна гординя;
 • запальність;
 • грубість;
 • дратівливість;
 • безтактність;
 • заздрісність;
 • схильність до пліток;
 • нестриманість;
 • відсутність самовладання;
 • нетерплячість;
 • скупість.

Іноді навіть такий позитив, як акуратність або економність, незважаючи на кращу його бік, здатний стати недоліком особистості, якщо не контролювати його прояву.

Перфекціонізм може перерости в надмірний максималізм. Якісь особисті досягнення або здібності можуть викликати нездорову гордість собою, завищену самооцінку. У підсумку це може призвести до «зіркової хвороби», що може змінити відносини між людьми, і постраждають обидві сторони, як правило.

Навіщо страждати, якщо можна змінитися?

У кожної людини причини для змін. Хтось вирішує змінити характер з метою зберегти сім’ю. Когось цікавить можливість кар’єрного росту.

Віруюча людина намагається змінити особистість в кращу сторону, щоб догоджати Богові і відповідати біблійним вимогам. Яким
би не був мотив людини, він повинен бути достатнім для початку конкретних змін у житті.

Якщо причини, за якими необхідно міняти вдачу, не встановлено, то людина просто не бажає прийняти реальність проблеми, що у нього є. Навряд чи щось зміниться у його життя в такому випадку.

Змінити свій характер можна, лише чітко усвідомивши причини, з яких це потрібно зробити. Якщо у людини є мотив, він точно знає заради кого чи для чого буде намагатися робити зміни, і його чекає успіх.

Як можна поміняти характер

Характер людини може змінюватися з віком, оточенням і умовами життя. Припустимо, у жінки з’явилася подруга з негативним складом розуму. Волею-неволею при постійному спілкуванні з нею у жінки з’являться ті ж звички і погляди на життя, що і у подруги. З ким поведешся…

Те, що друзі впливають на нашу особистість, доведено науково. Це може бути корисно. Наприклад, ми хочемо щось у собі змінити, але не знаємо, як це можна зробити. Все просто. Часто спілкуючись з людиною або оточуючи себе тими людьми, у яких є бажані якості, ми зможемо навчитися на їхньому прикладі.

Людина на 80 % навчається наслідуванням. Нам так простіше. Якщо ми бачимо, як те або інша якість виявляє інший, то ми ясніше розуміємо, що, власне, від нас вимагається, щоб мати цю межу.

Постановка мети — важливий момент

Кораблю, який не знає, куди пливе, жоден вітер не буде попутним. Потрібно зрозуміти, що ми хочемо змінити і намітити конкретний план дій.

Припустимо, запальний чоловік вирішив стати більш врівноваженим і почати спокійно реагувати на поведінка дружини або дітей. З чого почати? І чи можна взагалі змінити характер, що сформувався протягом життя? Звичайно, це не просто. Але, докладаючи зусилля, ви обов’язково впораєтеся!

Боротьба варта свічок. Витрачені зусилля незабаром винагородиться, і з часом вам буде все легше і легше виявляти спокій. Це як робота мотора.

Спочатку важко і потрібно багато енергії, потім він набирає обертів і вже працює за інерцією, навіть якийсь час після вимкнення. Так і наші звички характеру.

Спочатку міняти дуже важко, потрібні зусилля і постійний контроль. Поступово це буде даватися все простіше, поки нова риса повністю не увіллється в вашу особистість.

Як можна поміняти характер в кращу сторону, не докладаючи особливих зусиль? Змінивши оточення. Якщо хочете мати позитивний погляд на життя, менше спілкуйтеся зі скаржниками, скигліями і депресивними людьми. Весела вдача не з’явиться сам собою, звичайно. Але якщо контролювати свої емоції і думки, то можна домогтися значних результатів.

Підтримка з боку

Важливо мати групу підтримки і заохочувати себе за старання. Якщо в якийсь момент ви почали виходити з себе, але стрималися — запишіть це в свої досягнення. Дружина і діти теж можуть помічати ваші зусилля та щедро хвалити вас за них. Рецидиви, звичайно, теж будуть, це неминуче. Але не варто через них опускати руки і залишати все як є.

Віруючим людям змінити характер допомагає молитва. Вчені вважають молитву однією з форм психоаналізу та самонавіювання. Але тільки заради цього молиться людина, просячи у Бога допомоги впоратися з якоюсь рисою свого темпераменту? Звичайно, немає. Адже він вірить, що сила Божа, дух святий здатна перетворити його особистість. А це велика допомога для людини. Усвідомлення того, що йому немає необхідності боротися поодинці, надає більшої рішучості перемогти негативну рису.

Перемога принесе солодкі плоди

Ще одним стимулом у цій боротьбі може стати розуміння того, як покращиться життя людини, якщо він зможе протистояти собі.

Припустимо, дівчина прагне перестати брехати. Знайти внутрішні сили для змін вона зможе в розумінні того факту, що її репутація невдовзі поліпшиться, і люди їй будуть більше довіряти.

Шлюб на межі розпаду через безпідставною ревнощів і підозрілості одного з подружжя? Хто зможе зрозуміти цю проблему і вирішити її, того сім’я збережеться.

Відчуваєте, що прийшла пора щось змінити у своїй особистості? Сядьте і в спокійній обстановці уявіть собі, як зміниться ваше життя, коли ви усунете свій моральний дефект. Візуалізація допомагає відчути себе іншою людиною, і додає рішучості діяти на благо собі і іншим.

Боріться, адже будь-яку межу в собі можна змінити, якщо захотіти цього і докладати зусилля. Успішної вам боротьби і перемоги!

Залишити коментар