Як позбутися від самотності: корисні поради

Почуття самотності знайоме багатьом. У всіх бувають періоди зниження соціальної активності, часткової або повної відмови від спілкування, і це цілком нормально. Але якщо самотність вже стало вашим постійним супутником, якщо ви сумуєте і не знаєте, як змінити своє життя і знайти свою любов і щастя, вам допоможуть поради та рекомендації психологів.

Причини самотності

Фахівці пов’язують почуття самотності з емоційним станом. Обмеження контактів з навколишнім світом, невміння будувати серйозні і довгострокові відносини з протилежною підлогою особливо засмучують самотніх дівчат і жінок. Причини можуть ховатися в глибокому внутрішньому конфлікті або бути наслідком негативного досвіду.

Невпевненість в собі. Відчуття фізичної або соціальної неповноцінності породжує глибокі внутрішні комплекси, заважає розкритися і гідно подати себе при знайомстві з чоловіком. Сором’язливість не дає жартувати і посміхатися, ви постійно ніяковієте і переживаєте, що скажете щось невпопад.

Зацикленість на одній темі. Існують речі, які краще обговорювати з жінками: мода, одяг, косметика, дитячі іграшки та інші. Обговорюючи кожен раз при зустрічі зі своїм хлопцем модні тенденції чи своє нове плаття, ви йому швидко наскучите.

Вузьке коло спілкування. Ви ніде не буваєте, відмовляєтеся від зустрічей з подругами, не любите різні заходи і вечірки. Як може з’явитися спілкування, якщо ви до нього не прагнете? Причиною може бути боязкість чи природна лінь, але результат в обох випадках однаковий – відсутність друзів і самотність.

Самозакоханість. Кожному подобається відчувати власну значимість, але це відчуття не має перейти в зазнайство. У міжособистісних відносинах надмірна самозакоханість зазвичай проявляється в непомірно високих вимогах з боку партнерки: розкішний автомобіль, дорогі ресторани, дорогоцінні подарунки. Насправді все це можуть дозволити собі одиниці. Вам дійсно потрібен тільки статус і багатство, а не відносини?

Гіперопіка. Кожна жінка наділена материнським інстинктом, але не варто поширювати його на чоловіка. Партнер хоче бачити у вас, насамперед, чарівну жінку, пристрасну коханку, розуміє співрозмовника, а не добру маму.

Гострий язик. Нікому не сподобаються злі і отруйні жарти. У кожного з нас є недоліки, які можна висміяти. Змушуючи партнера бентежитися і нервувати, ви нічого не досягнете хорошого, а тільки відштовхує від себе людей, які вам небайдужі.

Немає часу. Ви зайняті кар’єрою і вам ніколи займатися чимось іншим. Але пам’ятайте, що так і через десять років вас буде чекати з роботи тільки кіт. Спілкування – важлива частина життя, не нехтуйте нею. Краще використовуйте свої ділові якості, щоб чітко спланувати день і виділити в ньому час для дружби, вражень і нових знайомств.

Страх. Ви болісно переживали розставання з минулим партнером і зараз страх повторення болю заглушає всі інші почуття і бажання. Це нормальний процес, але пам’ятайте, що, рятуючи себе від передбачуваного негативу, ви втрачаєте радості спілкування і любові. Зовсім необов’язково, що вам буде погано і вдруге.

Як побудувати відносини

Налаштуйтеся на позитив. Не замикайтеся в собі і не закривайте своє серце від чоловіків. Якщо вам комфортно в своїй «мушлі», але в глибині душі ви мрієте про сім’ю, не створюйте видимість незалежної жінки, яка всім задоволена. Потенційні наречені повинні розуміти, що ви знаходитесь на стадії пошуку.

Уявіть свого обранця. Думки матеріальні, тому закрийте очі і подумки намалюйте свого єдиного чоловіка. Важливі не тільки якості характеру, а й зовнішність. Які повинні бути волосся, очі, статура, тембр голосу. Такий метод психологи радять використовувати, щоб в майбутньому дійсно зустріти чоловіка своєї мрії і відразу дізнатися його.

Вірте у свою жіночу привабливість. Переконайте себе, що ви гідні щастя. Впевненість у собі простежується у погляді, ході, поставі. Чоловіки помічають таких жінок, вони притягують їх наче магнітом. Підберіть для себе комплекс психологічних вправ, знайдіть підтримку у друзів і рідних і дійте.

Зверніть увагу на зовнішній вигляд. Удоскональте свій імідж, зробити образ більш жіночним. Доглянуте волосся, якісна косметика, правильний макіяж, красива одяг допоможуть вам почувати себе набагато впевненіше. Головне не перестаратися, занадто зухвалі і яскраві вбрання привернуть до вас не того чоловіка, якого ви шукаєте. Дотримуйтесь почуття міри і стилю, частіше дивіться на себе в дзеркало і перетворюється.

Частіше виходьте з дому. Схема «будинок-робота-будинок» сильно обмежує коло спілкування. Вам просто необхідно відвідувати різні культурні заходи, бувати в театрі та на виставках, ходити в гості і їздити в подорожі. Звичайно, ви можете зустріти свого обранця і в супермаркеті, але згідно зі статистикою, доленосні знайомства частіше зав’язуються на курортах, вечірках і днях народженнях.

Перестаньте думати про минуле кохання. Багато переживають в юності нерозділені почуття. Згодом ви починаєте порівнювати своїх обранців з чоловіком в якого були закохані. Так ви не відпускаєте своє минуле, а подумки занурюєтеся в нього знову і знову. Перестаньте це робити. Залечите свої рани, переживіть і відпустіть ситуацію, нехай вона залишиться в минулому. Тільки так ви зможете поринути з головою в нові відносини і насолодитися ними.

Все залежить від вашого бажання і готовності щось змінювати в собі, своїх звичках, способі життя. Якщо вам дійсно потрібні відносини, негайно приступайте до справи – позбавляйтеся від «вантажу» невдалих відносин, відкривайтеся назустріч новому і будьте щасливі.

Залишити коментар