Як збільшити свій ріст

Напевно, не існує в світі людини, повністю вдоволеного власною зовнішністю. Одним не подобається форма вушних раковин, інші вважають свою фігуру недостатньо стрункою, треті критично оцінюють невисокий зріст. Цікаво, а чи можна кинути виклик природі і зробити себе вище?

Методи збільшення росту

Дійсно, існують способи збільшення зростання, за допомогою яких людина може додати до 10 див. Однак варто враховувати, що більшість з них володіє ефектом тільки для підлітків. Висота людини визначається в першу чергу генетичними факторами, набагато меншу роль грають зовнішні умови.

Будь-який підліток здатний визначити межу свого зростання, використовуючи просту формулу: (А + B) / 2. Тут А і Б – висота батька і матері. Хлопчикові необхідно додати до отриманого результату 13 см, а дівчинці, навпаки, відняти 2 див. Точність прогнозу становитиме 90%.

Змінити власні параметри можливо, використовуючи такі методики:

 • фізичні вправи;
 • правильне харчування;
 • ін’єкції гормональних препаратів;
 • хірургічне втручання.

Ін’єкції гормонів рекомендуються лише за наявності певних відхилень медичного характеру, наприклад, якщо у дитини діагностовано затримка росту. Хірургічне втручання передбачає розтягнення кістки і навколишнього її м’якої тканини для стимуляції розмноження клітин. Таким чином можна додати 6-7 див.

Під час операції поверхня кістки розсікається, і на ногу встановлюють спеціальний апарат, спиці якого буквально протикають кісткові тканини. За допомогою різьбового стрижня 4 рази протягом дня кістка розсувається на 0,25 мм. Це неймовірно болюча процедура, яка продовжується з дня на день протягом півроку. Весь цей час пацієнт може пересуватися, тільки використовуючи милиці.

Набагато легше використовувати щадні методики, як збільшити свій ріст, харчування, а також фізичні вправи, підкріплені аутотренінгом.

Особливості раціону

Дбати, як збільшити зростання дитини, батькам слід, починаючи з перших днів його життя. У раціоні повинні бути присутніми і гармонійно поєднуватися всі необхідні мікроелементи. Особлива увага приділяється продуктам, насиченим цинком, а також вітаміном D.

Нерідко лунає думка, що можна підрости, вживаючи велику кількість кальцію. Ця думка помилково, так як пряма зв’язок між даним елементом і висотою до цих пір не виявлено.

Харчування має бути оптимально збалансованим та включати в себе:

 • гречку;
 • вівсянку;
 • натуральний мед;
 • печінка;
 • сир;
 • курячі яйця;
 • фрукти.

Також в меню дитини повинні постійно бути свіжі овочі, зокрема, часник, селеру, ріпчасту цибулю, пастернак. Хороший ефект надають обліпиха, шипшина і квітковий пилок.

У питанні, як збільшити зростання людини, потрібно спиратися на комплексне використання існуючих способів. Саме по собі правильне харчування матиме безперечний оздоровлюючий ефект, але не допоможе вирости на кілька сантиметрів. Поєднувати грамотно складений раціон необхідно з фізичними вправами.

Гімнастика для зростання

Вважається, що великий приріст можна отримати, якщо займатися такими видами спорту, як баскетбол або волейбол. Корисно плавання, відвідування сауни та інші теплові процедури. Однак найбільш часто рекомендується гімнастика, що дозволяє позбутися сколіозу і випрямити хребетний стовп.

Звичайно, тренування грають велику роль, так як збільшити зростання дитини з їх допомогою можна до 10 див. Тим не менш слід з обережністю підходити до фізичних навантажень. Вправи, що використовують вертикальну навантаження, наприклад, жим штанги стоячи, присідання, станову тягу, навпаки, можуть зробити негативний вплив і перешкоджати набору бажаної висоти.

Також слід уточнити, що запропонований комплекс не тільки сприяє розтяжці хребетного стовпа, але і є профілактичним засобом лікування багатьох захворювань хребта.

Рекомендується виконати 7-12 разів кожну вправу:

 • В положенні лежачи на спині потрібно розвести в сторони руки долонями вгору. Ноги повинні лежати спокійно, відстань між стопами – 30-40 см. Шкарпетки ступень розгорнуті один від одного. Не відриваючи рук від поверхні, слід підняти праве стегно, одночасно повертаючи ступні вліво, а голову вправо. Повернувшись в початкове положення, вправу повторюють з поворотом лівого стегна;
 • В тому ж положенні необхідно покласти ліву ногу, не згинаючи, на праву. При цьому стопа лівої ноги повинна лежати на правій стопі. Потім піднімають праве стегно, не відриваючи від поверхні рук, одночасно повертаючи голову вправо, а щільно притиснуті один до одного стопи вліво. Те ж вправу повторюють, піднімаючи ліве стегно;
 • Наступне вправу виконують стоячи. Руки зчеплені в замок над головою, ноги розставлені приблизно на ширину плечей. Піднявшись на шкарпетки, треба з силою потягнутися вгору. Після цього опускають руки і зчіплюють в замок за спиною, встають на п’яти, піднімаючи носки стоп;
 • В тому ж положенні розводять в сторони руки і обертають ними по черзі в обидві сторони в плечових, ліктьових, а також променезап’ясткових суглобах.

Способи увеличия зростання припускають використання нахилів вперед і в сторони. Кожна вправа рекомендованої гімнастики необхідно повторювати близько 10-12 разів.

Приймають положення стоячи, ноги розставлені приблизно на ширину плечей:

 • Потрібно нахиляти голову по черзі в обидві сторони, намагаючись торкнутися плеча вушною раковиною. Плече піднімати не можна;
 • Тулуб нахиляють вперед, торкаючись підлоги кінчиками пальців;
 • Тіло прогинають тому, дотягуючись пальцями до п’ят;
 • Зігнувши ногу в коліні, притискають її стопу до коліна іншої ноги. Не змінюючи положення, намагаються доторкнутися руками до підлоги;
 • Потрібно виконувати нахили вперед, торкаючись чолом колін.

Ще один спосіб, як збільшити зростання дитини, використати шведську стінку.

Необхідно відвести назад руки і схопитися за перекладину, розташовану на рівні лопаток. У цьому положенні, не відпускаючи опори, потрібно присісти 20 разів.

Часто підлітки в прагненні підрости використовують поширений метод. Протягом тривалого часу вони продовжують висіти на турніку, підв’язавши до ніг вантаж. Досі ефективність цієї вправи не доведена. Втім, будь-яку гімнастику краще виконувати під контролем фахівця, прекрасно усвідомлює, який вплив чинять на підростаючий організм комплекси фізичних вправ.

Щоб заняття проходили ефективно і людина, що бажає збільшити своє зростання, не припиняв спроб, використовують такий напрямок, як аутотренінг.

Вплив аутотренінгу на зростання

Природно, займаючись аутотренінгом неможливо виправити помилки природи і якось змінити власні установки. Зате, цілком імовірно отримати потужну психологічну підтримку, яка дозволить зберігати надію на зміни і не опускати руки перед труднощами.

Проводити заняття слід в розслабленій, максимально зручній позі. Сидячи в кріслі потрібно встановити потилицю про валик для голови і покласти руки на підлокітники. Тривалість аутотренінгу складе всього 5-10 хвилин.

Безпосередньо перед початком аутотренінгу потрібно напружити всі групи м’язів і максимально їх розслабити. Закривши очі, слід повністю зосередити увагу на думках про успішність фізичних вправ. Необхідно повторювати кожну фразу не менше 5 разів.

Скласти фрази потрібно заздалегідь, орієнтуючись на переслідувані цілі.

Бажаючи підрости, можна використовувати таке формулювання, як:

 • я абсолютно спокійний;
 • мої руки і ноги наливаються поступово вагою;
 • по тілу поступово розливається приємне тепло;
 • повне розслаблення, серце спокійно б’ється, дихання легке;
 • фізичні вправи сьогодні матимуть максимальний ефект;
 • тіло пластично і слухняно моєї волі.

Вимовляючи останню фразу, слід стиснути руку з силою в кулак і утримувати його в близько 5 секунд.

Що робити у випадку, коли всі вжиті заходи не мали бажаного результату? Насамперед, не варто засмучуватися. У житті далеко не все залежить від зростання. Наполеон не виріс вище 169 см, що не завадило йому залишити в історії досить значний слід.

Залишити коментар