Як вивести стару пляму від червоного вина

Вино може забруднити одяг або скатертину абсолютно несподівано, і надовго зіпсувати настрій. Адже всім відомо, як складно і проблематично вивести пляму від вина, не пошкодивши при цьому тканина. Насправді, зробити це легше, ніж здається. Існує безліч засобів і методів, в тому числі домашніх, які допомагають вирішити проблему і насолоджуватися чистотою отстиранной речі.

Найбільш дієвим і ефективним способом очищення речі від червоного вина є звернення в хімчистку. Фахівці використовують професійні засоби, які справляються з будь-якими видами забруднень. Але є два нюанси: по-перше, вивести свіжа пляма від вина набагато простіше, тому краще використовувати домашні методи прання; по-друге, хімчистка потребує серйозних грошових витрат.

Домашні засоби

Помітивши червоні плями на одязі або скатертини, кожна господиня задумається, як вивести пляму від червоного вина, щоб від нього не залишилося сліду, а річ при цьому не зіпсувати. Особливо якщо забруднення не свіже, і навіть не зрозуміло, коли воно було зроблено.

Що можна зробити відразу:

  • відразу промокнути пляму сухою серветкою і постаратися, щоб в неї вбралася якась частина рідини;
  • після цього зробити суміш солі та води кашоподібної консистенції і втерти в пляму, залишивши на кілька хвилин.

Навіть якщо від цих маніпуляцій забруднення не пропаде, потім його буде набагато простіше відіпрати. Набагато складніше знайти спосіб, як вивести старе пляма від червоного вина, але впадати у відчай не варто. Для такої проблеми є безліч рішень.

Дієві методи

Основними методами і засобами домашнього виведення забруднень можна назвати:

Суміш гліцерину і яєчного жовтка. Обидва інгредієнта потрібно взяти в рівних пропорціях і гарненько змішати, після чого нанести на пляму і залишити на кілька годин. Далі річ прати як звичайно.

До гліцерину також можна додати винний спирт, який вважається ефективним засобом від плям. Нанести на місце забруднення цю суміш потрібно за допомогою ватного диска чи тампона, залишивши на пару годин. Змивати чистою водою.

Розчин лимонної кислоти допоможе тим, хто шукає кошти, ніж вивести плями від вина на білому. На один стакан води потрібно взяти всього 2 г лимонної кислоти і обробити отриманим розчином місце забруднень. Вже через кілька хвилин пляма зникне.

Вивести пляму від червоного вина з трикотажу теж нескладно, якщо скористатися перекисом. За допомогою ватного диска обробити місце забруднення, потім випрати річ звичайним чином в машинці і повісити сушитися на свіжому повітрі, щоб не залишилося запаху.

Застаріле пляма можна вивести розчином, для якого змішуються гліцерин, нашатирний спирт і вода в пропорціях 1:1:3. Суміш добре очищає тканину від вина, при цьому для обробки краще всього використовувати ватяний диск або інший шматочок тканини. Після обробки річ випрати звичайним чином.

Таким чином, вивести пляму від вина з одягу в домашніх умовах не так складно, як здається, а більшість коштів, які можуть допомогти в цьому, є в кожному будинку. Трохи зусиль, і проблема буде вирішена.


прання, плями

Залишити коментар