Оригінальні візерунки на стінах за допомогою фактурного валика

Найбільш простим і дієвим способом оновлення інтер’єру є перефарбування стін. Сьогодні проста зміна кольору нікого не здивує, а ось створення оригінального малюнка знаходиться на піку популярності.

Фактурна фарбування стіни виглядає дуже красиво, при цьому не поступаючись шпалерним покриттів при значно меншій вартості.

Історія появи фактурного валика

Якщо раніше комбінування двох кольорів створювалося за допомогою зім’ятою ганчірки або целофанового пакета, то сьогодні популярним є нанесення різного зображення за допомогою валика.

Сьогодні вони знову набувають велику популярність, як універсальний інструмент для декору. Історія візерункового валика почалася ще понад 200 років тому, саме в цей час купити шпалери в Європі звичайним людям було практично неможливо. З-за цього багато шукали бюджетні способи прикраси своїх будинків. Саме в той час з’явилися конструкції перших візерункових валиків.

З-за того, що вони вирізували з дерева і погано вбирає фарбу, працювати ними було не дуже зручно.

Незважаючи на те, що інструменти для створення візерунків на стінах сьогодні є у відкритому продажі, багато створюють візерункові валики своїми руками, придумуючи при цьому унікальний малюнок. Стандартна конструкція проста – два циліндра на ручці, при цьому на першому об’ємний візерунок, а другий служить для нанесення фарби. Більш удосконалені інструменти мають резервуари, в які попередньо заливається рекомендована кількість фарби, яка потім подається на малюнок.

Сьогодні з його допомогою можна не тільки прикрасити інтер’єр, але також оновити меблі і навіть текстиль. Розглянемо докладніше, як з допомогою цього інструменту змінити забарвлення стін самостійно.

Корисні поради

Для створення такого декору рекомендується скористатися кількома порадами:

  • перед нанесенням орнаменту на стіну потрібно провести пробне фарбування на листку паперу;
  • починати будь-яку роботу необхідно з верхнього лівого кута, одним рухом без пауз;
  • для фарбування стін руху повинні проходити встик, для цього наносять позначку його стартового положення;
  • для нанесення рисунка рекомендується вибирати контрастну фарбу;
  • фарбування візерунковим валиком вагонки вимагає попереднього очищення поверхні від забруднень;
  • завжди після набору фарби на поролоновий інструмент знімайте зайву рідину, повторно провівши ним по спеціальній поверхні;
  • гумовий валик відразу не можна використовувати після нанесення фарби або штукатурки на поверхню, необхідно дати їй трохи висохнути для цього достатньо 10 хв.;
  • важливо регулювати кількість фарби і силу натиснення, тільки в цьому випадку малюнок на всій поверхні буде однаковим;
  • між смужками не можна залишати навіть міліметри вільного простору.

Ще одна корисна порада – щоб зробити зображення на невеликих площах, де візерунковий валик для декору стіни не проходить, беруть звичайну зім’ятий тканину і доторкаються до поверхні.

Способи створення популярних візерунків

Найбільш простим способом вважається ганчірковий варіант. Він дозволяє зробити двобарвне забарвлення і створити на стінах оригінальні візерунки. Для створення імітації текстильної оббивки стіни, фарбують у фоновий колір напівматовим складом. За час висихання фарби готують візерунковий валик для цього декору, для цього стандартний обмотують зім’ятою бавовняною тканиною, попередньо очистивши її від будь-яких забруднень і зрізавши всі обсипані нитки. Шматків матерії повинно бути кілька, так як їх час від часу потрібно міняти, щоб не дати фарбі повністю просочити тканину інакше зображення буде нечітким.

Для отримання тонкого шару необхідно фарбу трохи розбавити простою водою. У цьому випадку другий колір наносять не на інструмент, а на поверхню стіни.

Для створення малюнка проходять пристосуванням, який знімає частково колір, залишаючи візерунок. Для ідеального малюнка руху не можна переривати і бажано постійно змінювати напрями накатки.

Для імітації цегли, приміром, на вагонці, на звичайному валику роблять кільцеві канали, що розділяють усю поверхню на частини.

Після цього на кожному в шаховому порядку роблять поперечні виїмки. В результаті таких маніпуляцій на стіні буде виходити прямокутний відбиток, що стане імітацією цеглин.

Для імітації дерева на звичайному валику роблять обмотку джгутом, при цьому всі витки повинні бути в різному напрямку. Така поверхня дозволить повторити імітацію дерев’яних волокон.

Спосіб виготовлення валика своїми руками

Валики з незвичайними візерунками допоможуть відчути себе справжніми дизайнерами інтер’єру. В залежності від матеріалу ці пристрої діляться на пінопласти, поролонові і гумові, шкіряні та дерев’яні. Є також варіанти для створення різних візерунків, такі інструменти можуть з легкістю імітувати розлучення мармуру, деревні волокна, циновочные плетіння і навіть цегляну кладку.

Валик складається з наступних частин: насадка – фактурний валик, виконаний з гуми, гладкий валик з поролону і ручка-тримач для закріплення валиків. Для виготовлення знадобиться: звичайний гумовий валик для розрівнювання шпалер, гума товщиною 1 см. і клей для неї. З гумової основи вирізають придумані візерунки, які потім клеять на валик.

Важливим є те, що на всій поверхні малюнок повинен бути безперервним. Для отримання якісного зображення всі кути, які будуть стикатися з поверхнею стіни, потрібно заокруглити.

Сподіваємося, що вищевикладена інформація про те, як користуватися візерунковими валиками, стане корисною, тим, хто вирішив спробувати себе в ролі декоратора інтер’єру. Головне, пам’ятати, що перший раз результат може бути неідеальним, але з досвідом все обов’язково вийде.

Залишити коментар