Краса на вашій дачі: висаджуємо бегонію садову

Бегонія садова ? популярна у нашій країні культурна рослина, що розмножується за допомогою бульб. На сьогоднішній день виведено понад тисячі сортів, які маю гарні і яскраві квітки червоного, помаранчевого, рожевого і білого відтінків.

У висоту рослина досягає 25 сантиметрів, але невибагливим його не назвеш. Посадка і догляд вимагає певних навиків, оскільки квіти досить вибагливі. Тому якщо ви вирішили посадити на дачі цей диво-кущ, вам належить дізнатися всі умови посадки бегонії, а також рекомендації по догляду за рослиною.

Особливості

Багаторічна бегонія досить часто зустрічається на дачах і присадибних ділянках. Вона має невисокі кущі, тому таку красу можна висадити у невеликі за розмірами клумби, розташовані вздовж парканів або ж доріжок.

Оскільки квітки дуже погано реагують на прямі промені сонця, бажано висаджувати їх в місцях, де практично завжди є тінь.

Як правило, рослина розмножується бульбами, але при бажанні його можна виростити навіть з насіння. Бульби бегонії бояться холоду, тому ранньою весною висаджувати її не рекомендується.

Найкращим часом для посадки стане червень місяць, коли вночі температура не падає до нульової позначки.

Розмноження саджанців

Щоб посадити красиві кущі, достатньо придбати три-шість бульб вподобаного сорту, після чого розмножувати коріння можна і вдома. Щоб придбати хороші і міцненькі бульби, вибирайте саджанці невеликого діаметра (до 6 мм). Головне, щоб у корінців були живі очі, тоді рослина приживеться і зацвіте в свій час.

Рекомендації по вирощуванню:

  • Якщо ви зважилися розмножити кущі самостійно, процес потрібно починати заздалегідь. У зимовий період бульби висаджують у вологий пісок і зберігають у підвалі;
  • Полив бульбової також потребує виконання певних правил. За вологістю грунту потрібно постійно стежити, головне, щоб він не був сухим. Але при цьому намагайтеся не перезволожувати грунт, щоб корінці не почали загнивати;
  • Посадку в розсадники здійснюють в березні місяці, щоб до червня у бегонії з’явилися гарні квітучі бутони;
  • Перед тим, як висадити бегонію в грунт, зріжте старі корінці з саджанців;
  • Бажано знезаразити коріння. Для цього саджанці тримають в перекису водню (1%) приблизно півгодини. Такий вид обробки стане обов’язковим, якщо на коренях виявиться пліснява;
  • Щоб рослина отримало достатню стартову підгодівлю, придбайте в магазині спеціальні засоби для догляду. Вони захистять бегонію від багатьох хвороб і додадуть їй досить сил для подальшого розвитку.

Всі ці особливості вирощування потрібно враховувати в обов’язковому порядку, якщо ви хочете бачити на своїй присадибній ділянці чудові квітучі кущі.

Як правильно висадити саджанці

Бажано кожен корінець визначити в окремий стаканчик, наповнений торфом. Такий спосіб висадки не травмує коріння і полегшить процес звикання бегонії до нових умов.

Тонкощі догляду за саджанцями:

  • Грунт повинна бути багатою на органічні речовини. При цьому рослина добре ставиться до слабокислим грунтах, тому обов’язково запасіться торфом. Якщо у вашому саду відверто погана грунт, придбайте готові земляні суміші;
  • Головне, щоб всі бульби висаджувалися тільки росточками вгору! Корінці присипають землею. Товщина шару не повинна перевищувати 2-3 сантиметрів, інакше втечам буде важко пробитися через грунт;
  • При температурі середовища в 20-22 градуси бегонія буде рости досить швидко, оскільки цей температурний режим є оптимальним для рослини;

Якщо ви все зробили правильно, через тиждень чекайте появи молоденьких листочків. Для догляду за кущем вам буде потрібно періодично зволожувати грунт і підсипати підживлення приблизно 1-2 рази в тиждень.

Важливі моменти догляду за бегонією

Під час висадки дуже важливо дотримуватися оптимальне відстань між кущами ? максимум 25 сантиметрів. Тільки в такому випадку ви отримаєте гарні чагарники з квітами у вигляді розкішного килима. Після висадки саджанців, грунт слід замульчувати, щоб порушити капілярність. Тоді багаторічна бегонія садова не почне засихати. Для цих цілей часто застосовують тирсу або ж подрібнений керамзит.

Коли бегонія підросте, «підгодовувати» її можна буде лише пару разів на місяць.

Якщо ви набираєте воду для поливу з колодязя, додавайте по одній столовій ложці харчового оцту у відро, щоб пом’якшити воду.

З настанням холодів кущі починають спадати. Приблизно в жовтні місяці корінці рослини потрібно викопати і промити, а обрізати стебла. Протягом тижня коріння просушують і залишають у прохолодному місці до настання березня наступного року.

Багаторічна бегонія ? прекрасне рослина, яка радує великою кількістю квітів на протязі всього літа.

Насправді, доглядати за кущами не так і складно, особливо якщо ви проживаєте в приватному секторі, де висаджуються квіти.

Добросовісний догляд за бегонією обов’язково буде винагороджений, адже рослина обдарує вас красивими бутонами квітів, які будуть розпускатися, починаючи з червня місяця і закінчуючи жовтнем.

Залишити коментар