Як витягти скалку з ока?

Навіть найдрібніша порошинка, яка потрапила в око, доставляє масу неприємностей. Чутлива слизова починає реагувати на чужорідне тіло, з’являються хворобливі відчуття, виступають сльози, білок червоніє.

Хочеться закрити очей, потерти його. Нерідко досить проморгаться, і чужорідне тіло саме пройде до куточка ока. Але іноді без спеціальних маніпуляцій не обійтися. Як видалити смітинку з ока в домашніх умовах, якщо її не видно?

Чому смітинка в оці так болюча?

В око може потрапити будь-яка дрібниця – піщинка, смітинка, мошка, ворсинка, волосинка, вія, стружка, осколок, крем або інший косметичний засіб.

Частинка дряпає чутливу рогівку, викликаючи роздратування. Гострі і занадто великі сторонні тіла в оці можуть завдати істотної шкоди органу, пошкодивши захисний шар, проникнувши глибше шари рогівки. Тертя очі також може сприяти зміні положення смітинки і зовсім не в кращу сторону.

Завдяки захисним рефлексам рогівки, орган тут же починає боротися з стороннім тілом, намагаючись самостійно очиститься. Перша реакція – підвищення вологості рогівки. Людина починає інтенсивно світитися під дією чого чужорідне тіло просувається ближче до відкритого ділянці. Але це може призвести не тільки до виведення смітинки, але і «загону» її глибше під повіку. Як витягти скалку з-під верхньої повіки ока, якщо її не видно? Чи можна очистити без сторонньої допомоги?

Поради, як в домашніх умовах видалити смітинку з ока

  • Наберіть в таз теплої кип’яченої води. Занурте в рідину обличчя і спробуйте поморгати у воді. Велику кількість рідини і рухоме повіку сприяють вимиванню чужорідного тіла з поверхні ока, навіть застряглого в глибині.
  • Якщо під рукою не виявилося тазу, але є умивальник, наберіть води в долоньки, опустіть обличчя і спробуйте зробити так, як описано в першому раді.

  • Промити око можна і з допомогою закапування, наприклад, штучної сльозою, легким сольовим розчином, розчином: обробили, проморгали. Дайте рідини зробити свою роботу.
  • Помийте і висушіть руки. Бажано не витирати рушником, так як ворсинки можуть залишитися на пальцях. А для наступної маніпуляції з оком цього бути не повинно. Підійдіть до дзеркала, додайте світла. Тепер акуратно пальцями однієї руки відтягніть нижню повіку і уважно розгляньте його внутрішню поверхню на предмет наявності стороннього тіла. Якщо мусоринка виявлено, пальцем другої руки обережно просуньте частинку до внутрішнього кута ока, де буде легше її видалити. Можна скористатися змоченою у воді ватною паличкою або куточком хустки. Однак пам’ятайте, що на тканини може бути ворс, обов’язково перед використанням уважно огляньте поверхню.
  • Якщо смітинки не видно, то витягнути її швидко може не вийти. Можливо, чужорідне тіло зачепилося десь під верхнім століттям або глибоко в зовнішньому куточку ока. Продовжуємо дослідження, акуратно відтягуючи повіку по всьому периметру очі. Виявили? Тепер акуратно видаліть сміття ватною паличкою.

  • З-під верхньої повіки витягнути скалку можна й іншим способом. Вказівним і великим пальцями руки акуратно витягніть верхнє повіку за вії вперед, потім ще раз і ще. Як би «вытрушиваете» мусоринку з ока. Так може статися, що ви й не помітите, як все пройшло. У кінцевому рахунку, проблемою дискомфорту виявився зачепився за повіку кінчик вії.

Якщо не вдалося самостійно витягти скалку з ока тому, що її не видно, попросіть когось допомогти. Не впоралися разом, тоді залишається одне: накласти пов’язку на око і негайно звернутися за медичною допомогою. Зараз важливо забезпечити спокій травмованій, роздратованою рогівці, щоб не стало ще гірше. А в лікарні Вам точно допоможуть.

Залишити коментар