Препарати для зміцнення судин, вен і капілярів

Серцево-судинні захворювання вважаються провідною причиною смертності. Звичайно, ви можете мати погану спадковість, але багато фактори ризику, пов’язані зі способом життя. Існує цілий ряд заходів, включаючи лікарські засоби, які ви можете зробити, щоб зберегти кровоносні судини здоровими. Розглянемо препарати для зміцнення судин.

Хто не курить і не п’є, той довго проживе!

Щоб зменшити ризик серцево-судинних захворювань і зміцнити свої кровоносні судини, почати потрібно з декількох простих кроків.

Крок 1

Киньте палити. Разом з тютюновим димом ви поглинаєте більш ніж 4800 хімічних речовин, які завдають шкоди кровоносній системі. Нікотин змушує кровоносні судини звужуватися, тим самим збільшуючи ризик негативних наслідків. Багаторічні дослідження довели, що ті, хто кидав курити, вже через рік мали значне поліпшення в діяльності серця і здоров’я судин.

Крок 2

Щодня приділяйте хоча б 30 хвилин для виконання фізичних вправ. Коли ви тренуєтеся, збільшується виробництво оксиду азоту, який допомагає підтримати кровоносні судини в тонусі. Низький вміст оксиду азоту в судинах — один з перших ознак відкладення холестерину і атеросклерозу.

Крок 3

Обмежте кількість уживаних у їжу насичених жирів. Замість цього, необхідно зосередитися на здорових жирах, таких як омега-3 жирні кислоти і ненасичені жири. Важлива також збалансована дієта, поєднує в собі білки, клітковину, молочні продукти з низьким вмістом жиру і багато фруктів з овочами.

Крок 4

Зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця, який після повного обстеження оцінить стан вашої судинної системи і на додаток до вище перерахованих заходів призначить відповідне медикаментозне лікування.

Зміцнювальний вплив лікарських засобів

Як вже було сказано, після медичного обстеження з урахуванням віку пацієнта та його стану для зміцнення стінок судин можуть бути призначені препарати таких типів:

 • вітамінні комплекси і вітаміни;
 • препарати, що виявляє ангіопротекторну дію;
 • для зміцнення капілярів і вен — флеботонікі;
 • антилипидные препарати групи статинів;
 • кальцій і містять магній кошти.

Слід пам’ятати, що будь-яке застосування лікарських засобів повинно бути призначене лікарем з урахуванням особливостей їх прийому і наявності протипоказань.

Зміцнення судин головного мозку

Запаморочення, шум у вухах, головний біль, погана пам’ять — ось основні ознаки того, що прийшов час подумати про судинах мозку. Для поліпшення кровопостачання, мікроциркуляції і зміцнення судин головного мозку застосовуються такі препарати:

 • «Німодипін» — блокатор кальцієвих каналів, одне з найбільш ефективних засобів для судин мозку. Препарат нормалізує кровопостачання і нівелює дію гіпоксичних ефектів. Він протипоказаний вагітним, при набряках мозку і ниркової дисфункції.
 • «Цинаризин» — блокує постачання клітин іонами кальцію, поліпшує мікроциркуляцію і периферичний кровообіг. Препарат не рекомендований в період вагітності і лактації.
 • «Кавінтон» — рослинний алкалоїд, що сприяє посиленню кровотоку і доставки кисню в мозок, а також стимулює утилізацію глюкози. Має пролонговану дію. Протипоказання: вагітність, ішемічна хвороба серця, аритмія, низький тонус судин.

Захистимо своє серце

З цього приводу є одне важливе зауваження — патологічні зміни в серцевій діяльності набагато легше запобігти профілактичними заходами, ніж їх лікувати. З метою зміцнення серця і судин використовуються такі препарати:

 • «Бісопролол» — бета-блокатор, який істотно знижує ризик основних захворювань серця, в тому числі стенокардії. Використовується для зниження артеріального тиску. Препарат не рекомендований до застосування у разі брадикардії, порушень серцевого ритму, гіпотензії, при бронхообструктивному синдромі і важких формах периферичного кровооборота.
 • «Триметазидин» — кардіопротектор, який нормалізує серцевий метаболізм. Використовується як засіб профілактики стенокардії. Застосовується для лікування ішемії, судинних порушень, при шумі у вухах. Єдине протипоказання — індивідуальна непереносимість препарату.
 • «Аспаркам» — використовується в якості джерела калію і магнію, а також як регулятор метаболізму. Препарат призначають при терапії ішемічної хвороби, порушень серцевого ритму, викликаних дефіцитом калію, хронічній недостатності кровообігу. Він протипоказаний при дисфункції нирок.

Слабкі судини носа

Для усунення цієї проблеми і з метою зміцнення стінок кровоносних судин носа зазвичай призначають такі препарати:

 • «Аскорутин» — підвищує еластичність судин, при цьому знижуючи їх проникність, антиоксидант. Застосовується при гіповітамінозі і нестачі вітаміну P.
 • «Вітамін C» — використовується як препарат для зміцнення слабких судин і капілярів, а також має протиалергічну дію. Широко застосовується для зміцнення імунного захисту організму.

Профілактика венозної недостатності

З метою запобігання запальних процесів, стабілізації клітинних мембран, а також для підвищення еластичності і зміцнення стінок судин і вен використовують такі препарати:

 • «Детралекс» — ангіопротектори і відмінний венотоніки. Широко застосовується при лікуванні хронічного стану венозної недостатності. Він протипоказаний при непереносимості діосміну — активної речовини в основі препарату.
 • «Анавенол» — препарат комплексної дії, прекрасний венотоніки, зменшує судинну проникність, стимулює мікроциркуляцію крові. Не рекомендований до застосування дітям до 15 років, а також при гіпотензії та серцевої недостатності.

Нагадуємо, що самолікування, як і куріння шкодить нашому здоров’ю, тому з питань прийому ліків обов’язково потрібно звертатися до лікаря. Будьте здорові!

Залишити коментар