Що з солодкого можна при грудному вигодовуванні?

Повна відмова від солодкого, включаючи натуральні «смакота» – наприклад, цукерки з желатину і фруктового соку – не вітається навіть в правильному харчуванні, оскільки мозок повинен отримувати певну частку глюкози. Проте зовнішні чинники іноді ставлять серйозні обмеження на раціон, особливо під час вагітності і після неї.

Молодій мамі потрібно думати, насамперед, про здоров’я малюка, але часом все ж виникає питання – а чи можна солодке при грудному вигодовуванні?

Як не нашкодити дитині харчуванням?

Всі суворі заборони та поради дієтологів деякий час тому взагалі не існували – наші мами і бабусі і під час вагітності, і після народження малюка чи займалися глобальної переробкою свого харчування. Наскільки це було правильно, судити складно, але досі погляд на питання раціону годуючої матері неоднозначний.

Деякі лікарі стверджують, що, якщо жінка дотримувалася принципів здорового харчування протягом всієї вагітності, їй немає необхідності відразу після пологів переходити на воду, а потім починати з овочевих пюре і бульйонів. Дитина отримував ті ж «страви» в утробі матері, і те, що тепер вони до нього будуть доходити через молоко, нічого не змінює.

  • Головна вимога, яку висувають лікарі – не зловживати навіть самими правильними і здоровими продуктами. Травна система малюка дуже вразлива, в неї все повинно надходити мінімальними порціями. Так Ви не лише уникнете можливі порушення в роботі його ШКТ, але і зможете відстежити можливі алергени.

Проте, якщо Ви вирішили, що перестрахуватися не завадить, варто розібратися з тим, що з солодкого можна при грудному вигодовуванні, як правильно його вводити в меню. Дотримуйтесь наступних правил:

  • Віддайте перевагу натуральним «смакот» – фруктів і сухофруктів. Вони не тільки мають меншу калорійність, але і не містять «порожнього» цукру, який може бути згубним для малюка.
  • Які сухофрукти можна при грудному вигодовуванні? Абсолютно будь-які, але краще їх сушити самостійно і не додавати ніяку глазур. В раціон їх рекомендовано вводити спочатку у вигляді компоту, а лише потім – як розпарений продукт.
  • Виключіть рафінований цукор. Це стосується не тільки кубиків для чаю або кави, але і страв, в яких він може міститися: пакетованих соків, випічки, кондитерських виробів, швидких каш з наповнювачами (типу «Бистров» тощо).
  • Основні алергени – шоколад (какао), горіхи і насіннячка. Саме їх варто побоюватися, але не завжди це рівноцінно повного їх виключення.

Багатьох молодих мам цікавить, чи можна зефір при грудному вигодовуванні. На думку лікарів, це один з небагатьох варіантів корисною «смакота», який не зашкодить ні жінці, ні малюкові, якщо їсти його в маленьких кількостях. Нарівні з ним – мармелад, пастила, желе, козинаки. Однак важливо врахувати, що мова йде про продукти з правильним безпечним складом: виключені ароматизатори, барвники (не рахуючи натуральний фруктовий сік), підсолоджувачі. В ідеалі будь-яку з солодощів готувати самостійно, щоб відстежити увійшли в блюдо компоненти та їх співвідношення.

  • Фруктоза і ін добавки, які продаються у відділах для діабетиків, використовувати небажано: на думку професіоналів, вони трохи краще звичайного білого цукру. Тому або Ви купуєте хорошу солодкість (наприклад, якісний шоколад без «шкідливих» інгредієнтів) і з’їдаєте зовсім трохи, або відмовляєтеся від цієї думки взагалі.
  • Що стосується згущеного молока, то з ним та ж складність, що і з молочною групою під час грудного вигодовування. Відсоток дітей з непереносимістю лактози за останні кілька років значно зріс, більшість малюків негативно реагують на будь-які молочні продукти в раціоні мами. Цей продукт краще пробувати буквально по краплях і уважно стежити за реакцією дитини.

Окремої згадки заслуговують на торти і тістечка, яких деколи хочеться нестерпно – жінкам під час лактації властиві скачки глюкози. Звичайно, якщо зовсім ніяк себе не втримати, можна з’їсти шматочок тістечка, але це не повинно стати звичкою. Краще, якщо Ви будете самостійно готувати сирні або йогуртові десерти з фруктами, ягодами, натуральним шоколадом.

Коли солодке при лактації заборонено?

У ряді випадків на раціон все ж доводиться накласти серйозні обмеження, які не дозволяють молодій мамі їсти жодні солодощі і навіть вимагають відмовитися від деяких порівняно корисних і здорових продуктів. Головною причиною цього зазвичай стає харчова алергія малюка: вона проявляється у вигляді висипки або болі в животі у дитини, проблем зі стільцем, іноді навіть може супроводжуватися підвищенням температури тіла.

Іноді ці ж симптоми властиві простий непідготовленість травного тракту або зловживання певною їжею з боку мами. Точний діагноз може поставити тільки лікар.

  • Протягом першого місяця життя немовля солодке в раціоні годуючої матері повинна повністю бути відсутнім.
  • Шоколад бажано не вводити в меню раніше, ніж після досягнення дитиною піврічного віку. У деяких випадках термін знижують до 3-х місяців.
  • Варення та джеми теж небажано вживати раніше, ніж дитині виповниться півроку.

Більшість лікарів виступають за відсутність явних обмежень у раціоні матері – винятком є алкоголь, гострі і солоні страви, які повністю заборонені. Чим різноманітніше буде меню жінки, тим краще до нього адаптується маленький організм дитини. Однак при вживанні будь-якого нового продукту потрібно уважно стежити за реакцією дитячого організму.

Залишити коментар