Як виглядає позитивний тест на вагітність?

Перші думки про можливе настання вагітності зазвичай виникають у жінки після декількох днів затримки. Однак не прийшла в термін менструація не завжди є показником зачаття — підтвердити результат потрібно і іншими способами.

Саме в такій сумнівній ситуації важливо точно знати, як виглядає позитивний тест на вагітність.

Нюанси популярного методу

Тест для самостійної діагностики вагітності можна придбати в абсолютно будь-якій аптеці. Вони можуть бути різних розмірів, мати різну форму, ціну і виробника, але принцип дії у них завжди однаковий — реакція на рівень гормону ХГЛ в організмі жінки.

Тест-смужка має робочу і неробочу зону. Неробоча частина призначена для зручності виконання процедури — тримати смужку руками слід саме за цю ділянку. Робоча ж зона оброблена спеціальним реактивом і має відмітку, до якої тест потрібно занурювати в сечу. Саме в цій частині пристосування, між зазначеною відміткою і неробочої зоною, повинен проявитися результат.

Виконати тест в домашніх умовах нескладно — досить просто слідувати докладної інструкції на упаковці:

 • зібрати ранковий матеріал (сечу) в невеликий стаканчик;
 • розкрити упаковку з тестом безпосередньо перед процедурою;
 • опустити смужку в сечу до вказаної відмітки на 5 секунд;
 • покласти на чисту суху поверхню і через 5-10 хвилин оцінити результат.

Незважаючи на те, з якою легкістю можна зробити тест на вагітність, як виглядає позитивний результат, знає далеко не кожна жінка. Відповідно до інструкції, про зачаття свідчить прояв другої смуги, про його відсутності – тільки одна контрольна лінія. Але, як показує практика, заповітна смужка на тесті дуже часто може відрізнятися по ширині і кольором, бути зовсім непомітною або ж, навпаки, занадто яскравою.

Як і в будь-яких дослідженнях, на достовірність результату впливає безліч факторів: якість матеріалів і реактиву, термін придатності пристосування, а також недосвідченість і деякі помилки. Ось чому важливо вміти виконувати процедуру правильно і точно визначати, як виглядає позитивний тест на вагітність.

Позитивний результат

Для того щоб підтвердити або спростувати свої підозри, необхідно точно уявляти собі, як виглядає позитивний тест на вагітність. Evitest, Frautestили Clearblue – фірма-виробник і ціна тестової смужки, як правило, не мають у цьому сенсі значення.

Якщо термін придатності пристосування не закінчився, а процедура проведена без помилок, друга смужка повинна виглядати наступним чином:

 • рівномірне фарбування;
 • чітка вираженість лінії по всій її довжині;
 • колір і ширина максимально збігаються з видом контрольної смуги;
 • лінія розташовується виключно в робочій зоні, але ніяк не на стику з пластикової частиною.

Нерідко в оману вводить поява на тесті світлою, практично білої «смужки-примари», як її називають багато жінок. Варто зауважити, що це зовсім не говорить про настання вагітності або низькій якості тесту. Світла смуга – це місце, куди завдано реактив, після просочення сечею помітити його нескладно.

Обережно: позитивний, але помилковий!

Який би результат не був для дівчини бажаним, трапляється і так, що він може виявитися помилковим. Причому можна отримати як позитивний тест на вагітність при відсутності вагітності, так і негативний при її наявності.

Хибнопозитивний тест виглядає абсолютно так само, як і позитивний, однак при проведенні гінекологічного огляду та УЗД факт зачаття не підтверджується. Чому ж так відбувається? Відповідь на це питання нескладний: тест не встановлює присутність ембріона в матці — він реагує виключно на рівень гормону ХГЛ у сечі.

Як відомо, саме хоріонічний гонадотропін людини значно підвищується в крові в перші дні після запліднення. Тим не менш, наявність цього специфічного речовини в сечі не варто розглядати в якості абсолютного показника зачаття. Причинами помилкового результату можуть бути:

 • деякі захворювання (пухлини, хоріон-эпителиома та ін);
 • нещодавно завершилася вагітність (у разі аборту, викидня або внематочного запліднення);
 • прийом ліків, у складі яких присутній гормон ХГЛ.

Не можна виключати ймовірність того, що при проведенні дослідження були допущені помилки: використовувалася нестерильна ємність, матеріал був зібраний в невідповідний час, смужка надто довго перебувала в сечі і т. д. До того ж купувати пристосування для діагностики краще всього не в супермаркетах, а саме в аптеці, адже найчастіше така похибка виявляється наслідком низької якості тесту.

Якщо в ході домашнього дослідження ви отримали сумнівний результат, перше, що слід зробити, – це звернутися до лікаря-гінеколога. Тільки досвідчений фахівець зможе підтвердити або спростувати зачаття, призначити додаткові аналізи і перевірити організм на предмет яких-небудь захворювань. Головне — не поспішайте з висновками, не засмучуйтеся без видимих причин і пам’ятайте: вагітність обов’язково настане тоді, коли ви будете до неї повністю готові.

Залишити коментар