Чим молочниця небезпечна для плоду при вагітності?

Молочниця (вагінальний кандидоз) – інфекційне захворювання, яке характеризується сирнистими світлими виділеннями, сверблячкою, печіння в зовнішніх статевих органах. Саме з-за цього захворювання інфекційного характеру у майбутніх мам виникає логічне питання: чим небезпечна для плоду молочниця при вагітності? Дійсно, ця недуга небезпечний для малюка в утробі.

Небезпеки молочниці при вагітності

Грибки, що викликають кандидоз, у певній кількості є у більшої частини населення. Вони не небезпечні в малій кількості. В організмі майбутньої мами колонії грибка нерідко активно розмножуються, а проявляється це в розвитку молочниці, що пов’язано з гормональною перебудовою, пригніченням протигрибкової захисту та іншими факторами.

Молочниця, яка розвивається в період розвитку плоду в утробі, не тільки неприємна, але і здатна призвести до значних ускладнень у плода. Кандидоз представляє особливу небезпеку, якщо жінка вживає препарати проти бактерій, деякі гормональні засоби. Ускладнення через молочниці найчастіше виникають, якщо вагітність протікає в поєднанні з цукровим діабетом, зайвою вагою, генітальним герпесом та іншими інфекціями сечостатевої області.

З-за кандидозу на ранніх термінах може збільшитися матковий тонус. Це означає, що поживні елементи, які так потрібні для успішного розвитку дитини, будуть надходити не так, як належить. В результаті цього можуть з’явитися вади якихось органів, а розвиток дитини буде відставати від норми.

Якщо до молочниці приєднається бактеріальна інфекція, незалежно від терміну вагітності, може статися внутрішньоутробне інфікування малюка. В результаті цього може з’явитися гіпотрофія або аномалії розвитку. Найжахливіший наслідок – викидень.

У деяких випадках розвивається кандидозний сепсис прямо всередині утроби. Коли малюк з’являється на світ, це захворювання приймає агресивний характер. Стан дитини страждає не тільки із-за самої інфекції, але також з-за антибіотиків, що вводяться в нього.

Найчастіша причина молочниці під час вагітності – перехід цієї інфекції до малюка в період його народження. Прояви захворювання стають помітними через кілька днів: в ротовій порожнині видно кандидозний стоматит.

Як захиститися від небезпеки?

Враховуючи небезпеку захворювання, необхідно зробити все, щоб захиститися від нього. Звичайно, потрібно консультуватися з гінекологом. Можуть допомогти деякі поради.

  • Вживати натуральні продукти, наприклад, кисломолочний йогурт, прополіс, часник, листя горіха, брусницю. Ці продукти містять не тільки корисні елементи, але також володіють протимікробними властивостями.
  • Використовувати тільки бавовняну нижню білизну, тому що воно не перешкоджає доступу кисню.
  • Не зловживати спринцюванням, так як можна порушити здорову вагінальну мікрофлору.
  • Стежити за вагою і дотримуватися дієти, призначеної лікарем.

Молочниця – неприємне і небезпечне захворювання. Вагітній жінці потрібно зробити все, щоб не допустити його появи. Якщо ж зробити цього не сталося, важливо слідувати вказівкам лікаря при лікуванні. Пам’ятайте, переживати не потрібно, так як стрес теж погано впливає на малюка в утробі.

Залишити коментар