Як відбілити білу сорочку: поради і рекомендації

Вміння вправно одягатися дано не кожному, як не кожен вміє справлятися з плямами на одязі і правильно користуватися відбілювачем. Сьогодні неймовірно модно поєднання чорних штанів і білої сорочки, але багато хто не можуть собі дозволити носити білосніжні речі, так не знають, як за ними правильно доглядати і як повернути білизну, якщо одяг пожовтіє або на ній з’являться якісь плями.

Поспішаємо заспокоїти: немає нічого неможливого, і, якщо ви не знаєте, як відбілити білу сорочку, наші поради стануть вам у допомогу.

Традиційні способи

Звичайно, перше, що приходить на розум – це використовувати відбілювач. Але їх сьогодні на полицях магазинів представлено безліч, причому найрізноманітніших.

І як серед них вибрати саме те, що потрібно? Хлорний відбілювач підходить тільки для білих речей. Він здатний пошкоджувати структуру тканин, тому його можна використовувати не для всіх її видів.

Вовна, мохер, шкіру, шовк і спандекс замочувати в розчині такого засобу не можна. Він підходить тільки для виробів з бавовни, але і в цьому випадку захоплюватися їм не варто.

Нове покоління відбілювачів містить у своєму складі кисень. Вони не псують тканину, не викликають алергії і роздратування на шкірі і можуть використовуватися для самих різних кольорових тканин.

Оптичні відбілювачі створюють візуальну ілюзію. Вони ніяк не впливають на пляму, але містять у собі спеціальні частинки, що осідають на одязі, тим самим маскуючи всі її недоліки або візуально висвітлюючи. Якщо вам потрібно відбілити пожовклі або які-небудь інші плями, то цей тип використовувати не рекомендується. Він допоможе у випадку, коли річ просто втратила свій кипельный колір, стала не такою яскравою, як при покупці.

Перевірені часом

Наші бабусі не мали можливості використовувати спеціальний засіб, проте в кожній хаті і в кожному домі на вікнах висіли білосніжні фіранки, ліжка були покриті такого ж кольору покривалами, а наволочки просто різали око своєю білизною. Як їм це вдавалося?

Вони використовували звичайне господарське мило і традиційно кип’ятили речі у спеціальних каструлях – «виварках». Якщо ви шукаєте спосіб, як можна відбілити комір у білої сорочки, то натріть його звичайним господарським милом, на якому видавлено 72% і залиште приблизно на годину. Після відправте річ кип’ятитися з додаванням прального порошку. Однак, пам’ятайте, що вплив високих температур здатна витримати не будь-яка тканина. Враховуйте це і завжди дивіться ярлики на вашому одязі.

Ось ще кілька способів з використанням лікарських та інших засобів:

  • Як можна відбілити сорочку в домашніх умовах? Використовувати перекис водню. Налити в таз два літри гарячої води, якщо маєте справу з бавовною, і теплої, коли планується повернути до життя інші види тканин, переважно синтетику. Додайте 1 ч. л. перекису водню і така ж кількість соди, якщо тканина пожовтіла від часу. Витримайте річ у цьому розчині близько 20 хвилин, а якщо вода гаряча, то вистачить і 10. Якщо немає перекису, то відбілити річ допоможе гідроперит. Дозування така: на 10 літрів рідини використовується 9 таблеток. Подальші дії ті ж, що і при використанні перекису;
  • Як можна відбілити білу сорочку від жовтизни? Випрати її звичним способом, а після замочити в розчині з додаванням перекису водню і нашатирного спирту. На 5 літрів води використовувати по 1 ст. л. того й іншого засобу. Витримати в розчині півгодини, а після добре прополоскати;
  • Відбілити сорочку в звичних домашніх умовах можна за допомогою звичайної марганцівки. Наберіть в таз гарячої води, додайте пральний порошок і декілька кристаликів марганцю, щоб рідина стала злегка рожевою. Помістіть виріб в розчин, накрийте який-небудь кришкою, щоб вода не остигала так швидко і дочекайтеся, поки температура рідини не стане кімнатної. Після прополощіть і вивісьте сушитися;
  • Як можна відбілити лляну сорочку і її комір? Використовувати борну кислоту, яка до того ж виступає відмінною профілактикою грибкових захворювань. Дозування така: на 4 літри гарячої води 2 ст. л. кошти. Річ замочують на 2 години, а після полощуть і вивішують сушитися;
  • Від жовтизни і інших забруднень синтетичної речі позбавить сіль. Для цього навіть не потрібно сильно підігрівати воду, вона може бути просто теплою. У літрі води розчинити 2 ст. л. солі і замочити виріб на 20 хвилин. Після прополоскати.

Ось і всі рекомендації і поради.

Пам’ятайте, що сушити річ на сонці після процедури відбілювання категорично заборонено. Тканина може покритися жовтими плямами, особливо після використання хлорного відбілювача.

Краще повісити річ в тіні, а як тільки вона висохне, відразу зняти з мотузки і занести в будинок. Удачі!

Залишити коментар