Драцена Годсефа – поради та рекомендації по догляду

Драцена – дивна рослина. Виростивши його у себе вдома, ви зможете не тільки очистити енергетику, але і навчитися набагато швидше і правильніше приймати рішення з різних питань. Ця квітка володіє неймовірною здатністю врівноважувати енергетику, тому у вашій родині буде виникати набагато менше конфліктних ситуацій.

Що являє собою драцена Годсефа?

Драцена – це вічнозелений чагарник з прямими стовбурами. За однією з класифікацій ця рослина відноситься до сімейства драценових, а з іншого – агавових.

Воно має гладкі оранжево-жовті коріння і шкірясті лінійні листя з паралельними жилками. На дотик листочки квітки дуже м’які і гладкі, що відрізняє його від деяких схожих рослин. Драцена Годсефа, або Суркулоза, в свою чергу, самий незвичайний вигляд цього чагарника. У природі вона виростає не більше 60 см в довжину, проте, досить сильно розростається в ширину завдяки великій кількості гілок.

Її листя мають овальну і трохи загострену форму і розташовуються по 3-5 штук відразу. Забарвлення листя може бути різною, залежно від сорту рослини. Найчастіше з одного боку вони покриті великою кількістю цяток кремового кольору. У молодому віці цей вид драцен досить красиво цвіте.

Його квіти мають жовтувато-зелений колір і мають дуже приємний аромат. Після цвітіння на рослині можуть з’явитися невеликі червоні ягідки.

Як виростити драцену Годсефа в домашніх умовах?

Драцена Годсефа не вимагає за собою особливого догляду, і її дуже легко виростити навіть у домашніх умовах. Між тим існують деякі особливості, які необхідно знати, щоб ваш квітка добре себе почував і чудово виглядав.

Для комфортного зростання цього чагарника підходить практично будь-яка температура навколишнього повітря. Єдина умова – в зимовий час року вона не повинна опускатися нижче +12 градусів за шкалою Цельсія, а влітку – підніматися вище +28. Оскільки в умовах квартири температура вкрай рідко виходить за ці рамки, вам не потрібно турбуватися про створення визначених умов для цієї невибагливої рослини.

Поливати драцену Годсефа необхідно досить часто і рясно, особливо в жарку літню спеку. Взимку полив скорочують, але ненабагато.

Стежте, щоб грунт у горщику не пересихала, так ваше рослина може швидко загинути. Разом з тим заливати драцену також не можна, вона легко піддається гниттю.

Горщик з цим чагарником не можна піддавати дії прямих сонячних променів. У тіньовому місці Суркулоза може рости досить добре, але в цьому випадку колір її листя буде тьмяним. Оптимальне місце для вирощування цієї рослини – підвіконня, однак, якщо на нього падає пряме сонячне світло, кущі слід трохи затінити. Крім того, драцена не любить частих переміщень.

Постарайтеся відразу вибрати для неї відповідний куточок. Для гарного росту цей чагарник слід пересаджувати кожні 2-3 роки. Робити це необхідно навесні. Щоб пересадити рослину, треба попередньо підготувати ємність, в якій воно буде рости. Для цього візьміть досить великий горщик і зробіть внизу трисантиметровий дренаж, з каміння або черепків.

Зверху укладається шар грунту, який готують з дернової або листової землі з додаванням піску, гною, що перепрів, шматочків деревних вугілля і цегляної крихти. Вугілля зможе запобігти гниття коренів нашого рослини, а цегла, в свою чергу, буде збирати надлишки вологи і підвищить рихлість грунту.

Як розмножується драцена Годсефа?

Драцена Годсефа відноситься до ряболисті рослин, тому розмножується тільки вегетативно, на відміну від деяких інших видів драцен, які можна виростити з насіння. Для того щоб виростити новий кущ нашого рослини, необхідно відрізати від Суркулозы шматок стовбура довжиною не менше 10 сантиметрів.

Далі його слід поставити в прозору ємність з водою і додати туди трохи деревного вугілля.

Приблизно через три місяці ваш чагарник буде готовий до висадки в грунт. Весь цей час ви зможете контролювати процес зростання його коренів через прозоре скло.

З якими проблемами можна зустрітися в процесі вирощування драцени Годсефа?

Незважаючи на те що драцена Годсефа не вимагає особливого догляду за собою, в процесі її вирощування в домашніх умовах ви можете зіткнутися з деякими труднощами, наприклад:

  • краю і кінчики листя рослини можуть придбати коричневий відтінок. У більшості випадків таке може статися, якщо в приміщенні, де розташовується горщик з вашим чагарником, занадто сухе повітря. Крім того, причиною цієї патології може стати недостатній полив або протяги. Постарайтеся частіше поливати свою квітку, обприскуйте листя чистою водою з додаванням мінеральних добрив, а також придбайте зволожувач повітря;
  • крім того, у будь-якого кімнатного рослини листя можуть жовтіти і опадати. Не є винятком і драцена Годсефа. Разом з тим кількість листочків, що втратив ваш квітка в тиждень, не повинно перевищувати 5 штук. Якщо ж листя опадає занадто часто, спробуйте підгодувати чагарник і уважно огляньте його щодо різних хвороб і шкідників;
  • якщо на листках з’явилися досить великі світлі плями, швидше за все, це сонячні опіки. Перемістіть горщик з рослиною в тінь;
  • темно-коричневі плями на листочках свідчать про недостатньому поливі.

Таким чином, догляд за Суркулозой неймовірно простий, і з її вирощуванням зможе впоратися будь-який, навіть самий недосвідчений, рослинник. Разом з тим у разі повного байдужості до нього, чагарник може швидко загинути.

Постарайтеся приділяти цій квітці хоча б мінімальну увагу, і у вашому будинку завжди буде спокійна і затишна атмосфера.

Залишити коментар