Як видалити накип в електроприладах, використовуючи лимонну кислоту?

Практично в кожному будинку користуються пральною машинкою-автомат. Це дуже зручно, економить сили і час. Для того щоб техніка прослужила довше, повинен бути відповідний догляд. Основна причина поломки пральних машин – це вихід з ладу Тена в результаті утворення на ньому накипу.

Очищення пральних машин

Як видалити утворювався накип в пральній машині-автомат і запобігти поломку? Для видалення соляних утворень існує безліч хімічних засобів. Але такі склади можуть завдати шкоди людському організму.

Тому багато використовують для очищення лимонну кислоту – це перевірений спосіб. Він нешкідливий і дає хороший результат.

Для того щоб видалити накип в пральній машині, знадобиться 180-220 грам лимонної кислоти. У відсік, призначений для порошку, засипати лимонну кислоту, включити режим прання на максимальну температуру нагріву і полоскання. Білизною машинка не завантажується.

Профілактичну чистку проводити не рідше одного разу на 6 місяців. Машину-автомат можна чистити столовим 9% оцтом. Для цього 450 мл оцту залити у відсік для порошку і включити максимальний нагрів. Через 7 хвилин роботи поставити на паузу, щоб вода з оцтом размягчила утворився наліт. Через 55 хвилин продовжити режим прання, після чого включити полоскання.

Коли процес завершиться, потрібно протерти барабан і ущільнювач сухою ганчіркою. Однак такий спосіб видалення утворень в пральній машині має недолік – різкий запах.

Праска з відпарюванням

У побуті зручно користуватися праскою з парою. Якщо він став погано ковзати по тканині і пар нерівномірно виходить з отворів, значить, його пора чистити від нальоту. Для цього можна придбати чистячий олівець у відділі побутової хімії.

Щоб видалити нагар на прасці, його потрібно максимально нагріти і натерти олівцем робочу поверхню. Коли він розплавиться, протерти праска ганчіркою. Після чищення приміщення слід провітрити від різкого запаху аміаку, який виділяється при плавленні олівця.

Чищення праски народними засобами

В плоску ємність насипати 30 грам лимонної кислоти і залити 300 мл гарячої води. Включити праску на максимальну температуру нагріву. Коли він нагріється, відключити від електроенергії, і помістити в розчин гарячим лимонної кислоти. Через дві години праска дістати і протерти сухою ганчіркою. Отвори для пари прочистити вушними паличками. Замість лимонної кислоти можна використовувати 9% столовий оцет.

Розчин перекису водню наносити на гарячу праску протягом 10 хвилин. Після чого протерти поверхню ганчіркою. Замість перекису водню можна використовувати будь-який миючий засіб, до складу якого не входить хлор.

Очистити підошву праски не складе особливої складності, так як вона доступна для обробки. При наявності функції самоочищення легко впорається з нальотом. Але не в кожному прасці передбачений цей режим. Виникає питання: «Як можна видалити накип в прасці без системи самоочищення?»

Для проведення цієї процедури потрібно в склянці води розчинити 30 грам лимонної кислоти. Отриманий розчин перелити в ємність праски. Включити максимальний нагрів, почекати автоматичного відключення приладу і натиснути на кнопку «ПАР». Разом з пором будуть виходити дрібні шматочки сольових накопичень.

Для видалення залишків розчину потрібно чисту воду випустити пором через режим відпарювання 2 рази. Замість розчину лимонної кислоти можна використовувати мінеральну воду.

Видалення накипу в чайнику

Закип’ятити чайник води – завдання нескладне. Але з часом на його внутрішній поверхні утворюється наліт, тому якість закип’ятила води буде дуже низьким. Видалити накип у чайнику можна спеціальними хімічними засобами, які продаються у магазинах. Спосіб застосування простий і вказано в інструкції. Більш безпечною є чистка домашніми засобами.

Як можна видалити накип в емальованій чайнику без застосування хімічних засобів?

Ось перевірені способи:

  • Видалення накипу за допомогою питної соди. Для цього потрібно налити в ємність 2/3 об’єму води і нагріти до кипіння. Додати 120 г питної соди і продовжувати кип’ятити 35 хвилин, після чого злити воду і дати охолонути. Приготувати оцтовий розчин. На 1800 мл води додати 35 грам оцтової есенції і залити в остиглий чайник. Поставити на вогонь і після 20 хвилин кипіння злити оцтовий розчин. Поки ємність тепла, видалити накип дерев’яною лопаткою. Промити очищеної теплою водою;
  • Щоб очистити чайник за допомогою газованої води, потрібно перелити напій «Кока-Кола», «Спрайт» або «Фанта» в ємність для очищення. На 15 хвилин залишити кришку відкритою для звітрювання газів. Прокип’ятити 10 хвилин і прибрати з вогню. Накип в емальованій чайнику розчиниться протягом години;
  • Чистка лимонною кислотою. Засипати в ємність 10 грам кислоти, залити водою і поставити кип’ятити на 25 хвилин. Коли чайник з розчином трохи охолоне помити внутрішню поверхню. Можна використовувати свіжий лимон, порізаний шматочками.

Не так швидко утворюється накип у чайнику з нержавіючої сталі. Але при тривалому користуванні він також підлягає чищенні. Як можна видалити накип у чайнику з нержавійки?

Ємності нержавіючі чистять столовим оцтом і харчовою содою. У порожній чайник насипати 45 грам соди і 45 мл води. Отриману суміш перемішати в однорідну масу і натерти їй внутрішні стінки ємності. Потім губку для миття посуду намочити оцтом і протирати поверх нанесеної кашки.

Видалення накипу відбувається в результаті хімічної реакції при змішуванні оцтової кислоти і соди. Такий спосіб видалення накипу треба проводити в провітрюваному приміщенні, щоб їдкий запах оцту не зашкодив здоров’ю.

Чайник з нержавіючої сталі можна очистити за допомогою газованих напоїв «Спрайт», «Фанта» або «Кока-Кола». Для цього напій перелити в очищувану ємність і витримати 10 хвилин з відкритою кришкою. Коли гази зникнуть, поставити на плиту для нагрівання. Напій прокип’ятити і залишити для охолодження. Через 35 хвилин помити чайник звичайною водою.

Чистка електрочайників

При користуванні електрочайником наліт утворюється на нагрівальних елементах. Як видалити накип, не порушивши роботу електрочайника?

Для очищення електричного чайника від соляних відкладень треба засипати в нього 90 грам лимонної кислоти і залити водою, не перевищуючи допустимий рівень. Закип’ятити розчин і залишити його в ємності. Через дві години злити розчин з лимонною кислотою і обполоснути електроприлад питною водою.

Якщо таким способом не вийшло видалити накип в електрочайнику, потрібно повторно провести очищення з додаванням соди.

Заповнити електроприлад водою і додати 45 г питної соди. Після закипання розчин злити. Заповнити чайник повторно водою, в яку додати 60 грам лимонної кислоти. Прокип’ятити, злити розчин і губкою для миття посуду протерти нагрівальні прилади чайника. Після виконаної процедури прилад помити водою.

Очищення кофемашин

Щоб кавова машина працювала без перебоїв, за нею потрібно доглядати. Основна причина, яка виводить її з ладу – це утворення накипу на нагрівальних елементах. Чим можна видалити накип в кавомашині і продовжити термін служби?

Можна використовувати лимонну кислоту. 1 літр води потрібно налити в кавовий агрегат і додати 30 грам лимонної кислоти. Після повторити процедуру двічі, використовуючи тільки воду. Якщо в кавомашині є функція автоочищення, потрібно строго слідувати інструкції.

Ці прості способи допоможуть вам продовжити термін служби ваших улюблених електроприладів.

Залишити коментар