Як вибрати дитячу коляску для дитини

Поява дитини — дуже важлива подія для всієї родини. Підготовка до нього починається заздалегідь. Від правильно обраної коляски залежить, вдасться чи ні забезпечити своєму чаду максимальний комфорт. Отже і підходити до цього питання необхідно з особливою відповідальністю.

Види колясок

Подібний вид транспорту може бути чотирьох видів:

  • Люлька – варіант для немовлят, які тільки з’явилися на світло і для малюків до півроку. Однак, такий тип можна буде використовувати недовго, лише до того моменту, поки дитина не навчиться сидіти.
  • Прогулянкова коляска, коляска-тростина незамінні для прогулянок і поїздок у транспорті. Подібні різновиди є ідеальними для дітей 1,5-3 років.
  • Коляска–трансформер 2 в 1 забезпечена люлькою-кошиком для немовлят. Коли малюк підросте, люлька легким рухом руки трансформується в сидячий варіант, в якому можна відкинути спинку, якщо дитина засне.
  • Коляска 3 в 1 люльки легко перебудовується в прогулянкову модель, крім того, є зручний переносний автокрісло, завдяки якому можна безпечно перевозити дитину в машині. Оснащене ручкою і козирком від сонця, така споруда може бути використано і для перенесення малюка.

Поради та рекомендації

Кожен вид коляски поряд з перевагами має і недоліки. Віддаючи перевагу тій чи іншій моделі, слід керуватися, в першу чергу, тим, для яких функцій цей вид транспорту знадобиться.

Якщо є така можливість, то краще купити дві коляски, можна навіть не відразу. Спочатку потрібна буде люлька, потім знадобиться прогулянковий варіант.

Багато батьків купують відразу трансформер 2 в 1. Це непогане рішення, але потрібно мати на увазі, що подібні моделі великі, важкі, тому недостатньо маневрені. Перевагою трансформерів є їх цінова доступність, непогана прохідність. Практично всі такі моделі забезпечені додатковими зимовими чохлами, знімним козирком і захисною шторкою від дощу з поліпропілену.

Коляска 3 в 1 володіє завидною маневреністю і легкістю в управлінні. У цьому варіанті враховані всі недоліки люльки і трансформера. Найкращими ходовими якостями володіють триколісні моделі, однак подібна споруда є досить важким і великим.

Критерії вибору коляски

При виборі коляски для дитини необхідно керуватися наступними параметрами:

  • Вік дитини.
  • Який саме моделі ви віддаєте перевагу.
  • Географічні і кліматичні умови, в яких буде експлуатуватися такі пересувні засоби. Особливу увагу звернути на підвіски і утеплювачі, причому, вони повинні обов’язково відстібатися на літо.
  • Якщо в будинку є ліфт, то потрібно враховувати ширину його двері. Якщо ліфта немає, то потрібно орієнтуватися на вагу виробу.

Коляска є тим предметом, до вибору якого слід підходити особливо відповідально

Модель

При виборі моделі слід брати до уваги спосіб життя і сімейну ситуацію. Наприклад, маючи дітей погодок, розумніше всього вибирати тандем. Якщо батькам доводиться часто подорожувати, то маневрена, легко складається модель саме те. Мама і тато повинні бути готові до того, що за час зростання малюка їм доведеться змінити три коляски, саме тому для більшості залишаються переважними багатофункціональні варіанти.

Люлька і сидіння повинні бути забезпечені жорсткою спинкою і твердим дном.

Розміри

Для визначення розміру коляски можна орієнтуватися на ширину коліс. Перш ніж відправлятися за таким придбанням, має сенс виміряти ширину ліфта, дверного отвору. Також слід прикинути, поміститься чи виріб в складеному вигляді в багажник машини.

Вага

Пандусами та робочими ліфтами забезпечені не всі вдома, тому кому-то доводиться коляску щодня стягати піднімати по сходах. Вона не повинна бути важкою, адже тягати її доведеться, в основному, матусі. У цьому випадку рекомендується вибирати за принципом краща коляска –полегшений варіант.

Колеса

Особливість коліс визначає, наскільки функціональним і маневреним буде виріб. Забезпечену маленькими колесами модель відрізняє легкість і вільний управління. Однак здійснювати зимові прогулянки на такій колясці буде проблематично. Не підходить вона для нерівних доріг і сльоти. Оснащена пластиковими колесами коляска легко проходити по снігу.

Коліщатка можуть бути плаваючими, здатними розвертатися на 180 градусів. Ними легко керувати, але подібна модель обов’язково повинна бути забезпечена фіксатором.

Рама шасі або

До цього пристрою прикріплюються колеса. Матеріал, з якого виготовлена рама, визначає, наскільки стійкою та надійною буде конструкції в будь-якому положенні. Причому вага виробу ця характеристика не повинна ніяк впливати. Зазвичай для виготовлення шасі використовується алюміній або ударостійкий пластик.

Функція гальмування

Гальмівна трубка здатна блокувати відразу два колеса, тому матусі, при виборі способу гальмування віддають перевагу саме такій системі. Ще один варіант – гальмо-педаль, блокуючий кожне колесо.

В основу вибору системи гальмування лягають, в першу чергу, особисті переваги. Багато сучасні моделі колясок забезпечені ручним гальмом.

Амортизатори

Від цього елемента залежить плавність пересування коляски, а отже і комфортності крихти. Амортизатори визначають і стійкість. Сучасні моделі мають пластикові або пружинні шарніри, ремінні зараз використовуються вкрай рідко.

Ручка

Існують ручки, здатні знижувати навантаження на кисть. Ручки можуть бути фіксованими і перекидними, вибирати кожен буде сам. Переваги перекидний полягає в тому, що можна міняти напрям руху. Дитина може їхати обличчям або спиною вперед. Для когось важливим аспектом є можливість регулювати висоту ручки. Така знахідка особливо зручна для тих, у кого родичі мають велику різницю у зрості.

Додаткові аксесуари

Дощовик, москітна сітка, сумка, підніжка, муфта для матусі є додатковими аксесуарами, які можуть додаватися в комплекті до візка, а можуть продаватися окремо. У першу чергу потрібно вирішити, що з цього дійсно потрібно. Для безпеки бажано мати світловідбиваючі наклейки.

Зовнішній вигляд

Незважаючи на те, що в основі вибору в пріоритеті знаходяться технічні та практичні характеристики, дизайн і колір теж важливі. Зовні вона повинна виглядати вишукано. Матеріал коляски повинен бути не марким, легко пратися.

На купівлі коляски не варто економити. Пам’ятайте, якість і оцінюється відповідним чином.

Коляска для двійні

Коляска для близнюків або погодок обов’язково повинна бути надійною. У таких моделях збільшується навантаження на колеса і змішається центр ваги, що, в свою чергу, впливає на термін служби, маневреність, комфорт. При виборі подібних варіантів необхідно звернути увагу на колеса. Бажано, щоб шини були великими, пневматичними, а гальма – надійним. Найпопулярнішими варіантами є ті, в яких люльки знаходяться поруч.

Сучасний ринок представлений широким вибором колясок. Який варіант придбати універсальну модель або трансформер – кожен вирішує сам. Найголовніше, щоб коляска була зручною і безпечною.

Залишити коментар