Як в домашніх умовах розсадити грошове дерево?

Товстянка, або, як ще називають, грошове дерево – рослина невибаглива. За ним не потрібен особливий догляд, і воно володіє приголомшливою здатністю виживати. Дерево може рости як в прохолодних і вологих, так і в сухих приміщеннях. Але для того, щоб воно не втратило декоративну привабливість, приділити йому увагу все-таки доведеться.

Які умови любить толстянка?

Навесні і влітку температура повітря в приміщенні, де живе грошове дерево, повинна бути приблизно 20-27 градусів. Взимку досить 15 градусів. Якщо буде дуже жарко, то можуть загинути пагони і пожовкне листя.

Рослина потребує хорошої вентиляції. Якщо воно буде рости поблизу радіаторів, то втратить привабливість. Влітку краще перенести толстянку на балкон або у двір приватного будинку, якщо є така можливість. Вона любить пряме сонячне світло, воно необхідне їй для нормального росту. Коли світла недостатньо, рослина може хворіти.

Якщо ви плануєте влітку виносити його на вулицю, то привчати до прямих сонячних променів потрібно поступово. Це стосується і щойно придбаного рослини.

Полив

У весняно-літній період потрібно рясно поливати. Але грунт повинна встигати повністю просохнути між поливами. Осінь та взимку кількість води має бути помірним – досить поливати один раз в декілька днів, коли просохне субстрат.

Коли сильно похолодає, інтервал можна збільшувати. Але слідкуйте за тим, щоб листя не в’янули. Якщо в приміщенні дуже сухо, вводите додаткові поливи. Коли коріння будуть залиті тривалий час, то вони загинє, що не кращим чином позначиться на зовнішньому вигляді рослини. Регулярно потрібно обприскувати листя, витирати з них пил, особливо, якщо в приміщення знижена вологість. Грошове дерево завжди має виглядати свіжим.

Навесні і влітку раз на два тижні необхідно підгодовувати його комплексними добривами – тоді воно буде розвиватися правильно.

Але вміст азоту в них повинно бути низька.

Як потрібно пересаджувати?

В домашніх умовах пересаджувати слід по мірі необхідності. Коли коріння стає тісно в горщику, його потрібно поміняти на інший, який трохи більше. Коренева система невелика, тому варто віддати перевагу неглибоким горщикам.

Особливих вимог до грунту немає. Можна засипати субстрат з піску і землі або перемішати листову, дернову, перегнійну землю і трохи піску.

Якщо бічні гілки ростуть дуже сильно і хиляться до землі, значить, субстрат дуже поживний. Якщо не виправити ситуацію, то грошове дерево втратить декоративність. Корисно додавати В грунт шматочки вугілля і цегляну крихту. Обов’язково повинен бути хороший дренаж. Після пересадки поливати слід з обережністю, щоб не залити коріння, інакше вони загинє.

Якщо горщик сильно великий, то в ньому може рости кілька грошових дерев. По мірі зростання їх необхідно розсадити. Якщо рослина дуже велике, пересадите його в глиняний стійкий горщик.

Коли коріння збільшуються, їх можна трохи докорити ножицями.

Після того, як рослина досягне 15 см в довжину, треба відщипнути два верхніх маленьких листочка. На цьому місці за часом почнеться розгалуження. Якщо з’явиться тільки одна пара листочків, то повторіть процедуру ще раз.

Як розмножують?

Як розсадити грошове дерево? Толстянку розмножують живцями і насінням. Насіння слід висівати в миски. До появи сходів досить обприскувати посіви і щодня провітрювати миски. Грунт – одна частина листової землі і половинка піску. Миски потрібно зверху накрити склом.

Насіння проростає приблизно через 10-12 днів.

Важливо враховувати такі нюанси:

  • Сіянці пікірують і встановлюють ближче до світла;
  • У грунт можна додати трохи піску;
  • У міру розростання розсадіть рослина в невеликі горщики по одному;
  • Горщики повинні перебувати в приміщенні, температура повітря в якому приблизно 17 градусів;
  • Поливати слід один раз в день.

Якщо ви хочете знати, як же правильно розсадити грошове дерево, вам знадобиться рада досвідчених квітникарів.

Щоб розсадити за допомогою листових живців, до посадки їх підв’ялюють, і тільки після цього пересаджують в миски. Замість них іноді використовують разводочних ящик. Можна вкорінювати живці у воді, в яку додано деревне вугілля. Листя слід висаджувати в горщики висотою 5-7 див.

Знаючи, як можна розсадити грошове дерево в домашніх умовах, ви завжди зможете прикрасити інтер’єр цим невибагливою рослиною. Крім привабливого зовнішнього вигляду воно володіє цілющими властивостями, залучає в будинок багатство і успіх.

Залишити коментар