Як пікірувати огірки, і чи треба це робити?

Пікіровка – це відома всім городникам процедура, при якій рослину треба пересадити з меншої ємності в більшу. Зазвичай це роблять відразу ж після появи на розсаді перших листочків, але у всіх випадках бувають винятки. Для деяких рослин пікіровка є необхідною процедурою, без якої неможливо отримати хороший урожай.

Для інших же вона являє собою сильний стрес, тому набагато краще обійтися без неї.

У даній статті ми розповімо вам про те, корисна чи шкідлива пікіровка для розсади огірків, в яких випадках вона може бути потрібна і як її правильно робити у відкритому грунті.

Чи можна пікірувати розсаду огірків?

Улюблені багатьма городниками плоди мають дуже крихку кореневу систему, яку можна дуже легко пошкодити при неакуратному зверненні. У більшості випадків люди, які вирощують цей смачний овоч, намагаються обійтися без пікіровки.

Ця процедура часто дуже важко переноситься ніжною огіркової розсадою, і в деяких ситуаціях рослини можуть після неї відчувати себе вельми плачевно.

Щоб цього не сталося, слід віддати перевагу посадці насіння в індивідуальні паперові або пластикові невеликі стаканчики. Також в деяких випадках успішно застосовуються і спеціальні торфоперегнійні ємності.

Незважаючи на це, в деяких ситуаціях створити найбільш сприятливі умови для вирощування розсади можна тільки на дуже маленькій площі. Саме в цих випадках найбільш часто застосовується пікіровка.

Незважаючи на те що багато городники сумніваються, чи треба взагалі пікірувати огірки, існує кілька випадків, коли це потрібно робити обов’язково, а саме:

 • Якщо ви спочатку посадили насіння не в індивідуальні ємності, а в загальний ящик. У цьому випадку, якщо вчасно не провести пікіровку, може статися переплетення кореневих систем сусідніх рослин, в результаті чого вся ваша розсада загине. Крім того, ця процедура полегшить висадку огірків в постійний грунт в подальшому;
 • Якщо зійшло набагато більше сходів, ніж ви планували. У цьому випадку з допомогою пікіровки ви сымитируете природний відбір – позбудетеся від слабких і хворих рослин, відберете тільки найкращі та здорові сіянці та пересадити їх на інше місце;
 • Якщо ґрунт, в яку висаджена розсада, виявилася заражена грибком. При виявленні хоча б одного хворого сіянця, симптоми якого свідчать про грибковому ураженні, слід негайно позбутися від хворих сходів і пересадити інші рослини в новий грунт. Так ви зможете захистити ту розсаду, яка ще не заражена, і зберегти її;
 • Крім того, деякі городники і цікавляться, чи можна пікірувати дорослі рослини огірків, наприклад, коли вже зав’язалися плоди. Дійсно, в деяких випадках розсаду пікірують набагато пізніше того моменту, коли з’явилися перші листочки. При необхідності це роблять тоді, коли існує велика ймовірність переростання і необхідно пригальмувати її зростання. У цій ситуації пікіровка допоможе трохи затримати ріст і розвиток розсади. Таку процедуру проводять задовго до зав’язі плодів, оскільки на цьому етапі вона просто не має сенсу, адже всі свої сили рослини спрямовують виключно на формування та зміцнення свіжих огірочків.

Як пікірувати розсаду огірків в теплиці або відкритому грунті?

Як вже говорилося, що виростити розсаду огірків здоровою та міцною, краще взагалі уникнути процедури пікіровки.

У той же час, якщо у вас є така необхідність, ви повинні знати, як пікірувати огірки правильно, і обов’язково дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Кращий час для пікіровки – фаза розвитку сім’ядольних листочків. Зазвичай цей період настає на 5-7 день після появи перших сходів;
 • Приблизно за 2 години до пересадки розсаду слід рясно полити теплою водою. Це значно полегшить процес вилучення рослин з землі;
 • Новий грунт необхідно засипати в потрібні ємності заздалегідь, щоб дати йому можливість осісти. Крім того, за добу до пікіровки його необхідно добре полити, щоб він встиг просочитися;
 • Безпосередньо перед перенесенням сіянців пальцем або будь-яким довгим предметом слід зробити невеликі поглиблення в кожному контейнері, який буде висаджено рослина;
 • Розсаду огірків необхідно виймати разом із землею. Найкраще робити це не руками, а за допомогою маленької лопаточки, широкого пінцета, столової ложки, китайських паличок або будь-якого іншого відповідного предмета. Під час переміщення сіянця його слід тримати за земляний кому або, в крайньому випадку, за сім’ядольні листочки. Чіпати стебло під час пікіровки категорично забороняється;
 • Щоб стимулювати розвиток бічних коренів, необхідно акуратно відщипнути невелику ділянку головного кореня. Після цього розсаду переносять в новий грунт, і додатково присипають невеликою кількістю землі, злегка ущільнюючи. Це допоможе коріння рослин краще контактувати з грунтом;
 • Нарешті, після того як всі сіянці переміщені на нове місце, їх поливають теплою водою і накривають спеціальним білим укривним матеріалом, який зможе захистити рослини від протягів.

Протягом декількох днів після пікіровки необхідно підтримувати підвищену вологість навколишнього середовища і температуру повітря в діапазоні від 18 до 20 градусів за шкалою Цельсія.

Безумовно, створити сприятливі умови для вирощування огірків набагато легше в приміщенні або в теплиці. Якщо ж ви пикируете огірки відразу у відкритий грунт, обов’язково дочекайтеся встановлення відповідних погодних умов, коли температура повітря ні вдень ні вночі не буде опускатися нижче +16 градусів Цельсія. В іншому випадку ви ризикуєте втратити абсолютно все сіянці відразу ж після процедури.

Виростити огірки на своїй садовій ділянці зовсім не просто. Ця рослина зовсім не можна назвати невибагливим, оскільки для його вирощування потрібні певні навички і вміння. Незважаючи на це, більшість дачників щорічно витрачає досить багато часу і сил на те, щоб отримати хороший урожай, адже домашні огірочки відрізняються неймовірно ніжним смаком і чудовим ароматом.

Крім того, з цього овоча можна приготувати масу живильних заготовок, які буде так приємно подавати до столу в зимовий час року.

Залишити коментар