Як розтягнути взуття в домашніх умовах – замшеве і штучне

Покупка взуття невідповідного розміру – удар по бюджету, але й по здоров’ю ніг. Спроби її розносити зводяться до появи натоптишів, мозолів, деформації стопи, болів і загального дискомфорту.

Усім цим і обґрунтовується необхідність неспішного і обдуманого вибору нових туфель, яким люди нехтують в гонитві за акційною, модною або просто давно бажаної парою.

Профілактика краще лікування!

Отже, щоб не задаватися питанням того, як розтягнути взуття в домашніх умовах, при її придбанні врахуйте наступні моменти:

 • Обов’язково пройдіться в туфлях;
 • Ніколи не витрачайтеся на пару, яка спочатку трохи стискає стопу в надії самостійно розтягнути придивилася взуття в процесі подальшої шкарпетки;
 • Не намагайтеся зменшити свій природний розмір стопи за допомогою занадто вузькі або свідомо коротких по устілці чобіт;
 • Слідкуйте за «самопочуттям» пальців, втиснутых в обновку. За ними повинна залишитися здатність ворушитися і вільно себе почувати;
 • Не забувайте про своє право повернути тиснучий і неношену взуття, не викидайте чеки, що підтверджують купівлю і не соромтеся звертатися в товариство із захисту прав споживачів.

Як збільшити замшеве взуття?

Всі ці правила гарні для тих, хто тільки оговтується у взуттєвий магазин. Але що робити людині, якій, наприклад, подарували замшеву обновку для ніг, а вона трохи тисне? Тут потрібно пам’ятати про крихкість і делікатності самого матеріалу і намагатися не впливати на неї механічними або хімічними засобами.

Найкращий варіант – це як можна частіше носити взуття, причому, робити це можна як у квартирі, так і на вулиці. Ще краще розтягнути туфлі в майстерні, співробітники якої знайомі з тонкощами поводження з будь-якими взуттєвими матеріалами.

З домашніх методик розношення замшевого взуття варто випробувати наступні:

 1. Одягнути туфлі на вологі шкарпетки і проходжуватися у них вдома до повного висихання текстилю;
 2. Обробити взуття зсередини сумішшю спирту і води, узятих в рівній кількості;
 3. Заповнити внутрішню порожнечу чобіт вологими газетами і дочекатися їх висихання. Таким шляхом вдається швидко розтягнути занадто вузький носок;
 4. Купити розсувну дерев’яну колодку, шарнірна конструкція якої дозволяє поступово і делікатно розтягнути замшеве взуття хоч в довжину, хоч у ширину;
 5. Придбати спеціальний размягчающий спрей. Їм потрібно провести обробку зсередини, а потім просто активно носити.

Як збільшити шкіряне взуття?

Вважається, що шкіряну натуральну взуття вдається розтягнути швидше всього, причому, без шкоди для її зовнішнього вигляду.

Робиться це так:

 1. Спочатку туфлі зсередини щедро обробляються горілкою або аптечним спиртом, взуваються на ноги в шкарпетках, а потім цими ж рідинами змащуються і зверху. Потім потрібно походити по будинку пару годин, після чого обновка стане зручною і м’якою;
 2. В домашніх умовах можна розтягнути шкіряні чоботи «мокрим» способом, просто натягнувши їх на ноги, одягнені в мокрі шкарпетки. Заняття не з приємних, зате через пару-трійку годин шкарпетки по квартирі пара придбає форму ноги і не буде заподіювати дискомфорт. Для більшої ефективності шкарпетки варто намочити в гарячій воді;
 3. Самий агресивний спосіб розтягнути туфлі з справжньої шкіри – це на кілька секунд занурити їх в окріп, після чого максимально швидко натягнути на ноги, а зняти тільки після повного висихання.

Як збільшити пару зі шкірозамінника?

У випадку з штучної взуттям невідповідного розміру потрібно приготуватися до того, що розтягнути її в домашніх умовах так і в майстерні теж) вдасться мінімально. Справа в тому, що замінник шкіри легко деформується в процесі механічного та хімічного впливу, втрачаючи при цьому свій привабливий зовнішній вигляд.

Саме з-за цього нюансу маленьку за розміром кожзамовую взуття має сенс як можна скоріше повернути назад в магазин, хоча і відсутність такої можливості теж не привід для засмучення.

У домашніх умовах ви можете поступити таким чином:

 1. Набити вологими газетами і залишити висихати. Врахуйте, що ця порада краще використовувати в тому випадку, якщо необхідно розтягнути туфлі або сандалі, призначені для носіння в тандемі з довгим платтям або широкими брюками;
 2. Купити спеціальне пінообразне засіб у вигляді спрею, яке наноситься тільки на ті ділянки, які тиснуть і тиснуть найбільше. Відразу після обробки надівається на ноги і носиться до повного вбирання піни;
 3. Рицина – ще один спосіб витягнути кожзамовую взуття в домашніх умовах. Нею обробляють ускладнюючі стопу ділянки обновки і носять туфлі до появи відчуття комфорту.

Що робити з лакованої парою?

Лакове взуття краще не намагатися розтягнути самостійно, так як є ризик утворення тріщин і інших помітних дефектів на глянцевому поверхні. Єдино вірним рішенням буде повернути обновку в магазин або віднести в майстерню, де її ширину або довжину будуть поступово збільшувати з допомогою колодок і растяжителей на шарнірах.

В домашніх умовах можна спробувати розтягнути натуральну лакову пару з допомогою:

 • Аптечного спирту, розведеного з водою у співвідношенні 1 до 2. Суміш втирається у внутрішню поверхню пари і повинна висохнути природним шляхом. Аналогічним чином можна використовувати потрійний одеколон або будь-який алкоголь;
 • Фена, подає максимально нагріту струмінь повітря. Їм необхідно прогріти пару зсередини, а потім швидко одягнути її на стопи, змазані вазеліном або іншим жирним кремом.

Чого робити категорично не можна?

Здається, що самостійно розтягнути нове взуття може кожен з нас.

Саме із-за цієї переконаності в сміття відправляються дорогі туфлі і чоботи, які намагалися розтягнути екстремальними способами зразок:

 1. Занурення в окріп з подальшим заморожуванням в холодильній камері;
 2. Покривання чистим спиртом, складами на основі силікону або бензину;
 3. Відбивання молотком для обробки м’яса і т. д.

Всі ці варіанти гарні тільки в одному випадку – якщо нові туфлі належать вашому злому ворогові. У всіх інших випадках краще звернутися за допомогою до досвідченого майстра взуттєвих справ.

Зручною і красивою вам взуття!

Залишити коментар