Чим годувати тхора в домашніх умовах?

Незважаючи на те, що тхір вважається гризуном, харчується він як звичайне хижа тварина: в його раціоні має бути присутнім і білок, і рослинна їжа, і спеціальний сухий корм.

На думку професіоналів, збалансоване харчування такого звірка має включати в себе абсолютно всі перераховані елементи, а не складатися тільки з фабричних складів або тільки з наповнення Вашого холодильника. Але перш ніж поговорити про те, чим годувати тхора будинку, потрібно зрозуміти, як це правильно робити.

Особливості змісту тхора в домашніх умовах

Якщо у Вашій квартирі є ін. тварини (наприклад, кішки або собаки), подбайте про те, щоб тхір не міг отримати їх корм: баланс вітамінів і мікроелементів, а також наповнення в цілому в цих продуктів різні, тому для тхора чужа їжа може бути згубне.

 • У цієї тварини дуже швидкий метаболізм – навіть сама важка їжа переробляється за 2-3 ч., тому частота його годування в рази вище, ніж у інших домашніх вихованців.
 • Кістки, хрящі і м’ясо – обов’язкові елементи в раціоні цього хижака: вони не тільки сприяють збереженню його здоров’я зубів, але і постачають всі необхідні амінокислоти в організм. Примітно, що тваринна їжа засвоюється у тхора краще, ніж рослинна.
 • Суворого графіка годівлі для такого домашнього вихованця немає: йому необхідний постійний доступ до їжі – він здатний до 10 разів підійти до годівниці. Не турбуйтеся за питання переїдання: це хорька не загрожує. Підкладайте в чашку їжу по мірі зменшення її кількості.
 • Обов’язково міняйте воду кожен день, а краще – до 2-х разів на добу. При цьому в кожну зміну чашку потрібно мити, а не обполіскувати: тхори вкрай обережні. Поїлка повинна бути кульковою, інакше її легко перевернути, намочивши і підлогу, і весь навколишній простір.
 • Якщо Ви вирішили перевести тхора на новий тип живлення – з живого на сухий або навпаки, робіть це дуже плавно: приблизна тривалість цього процесу складає 2-3 тижні. Співвідношення старого і нового корму змінюється маленьким «кроком».

Окремої згадки заслуговує питання ласощів, якими господарі люблять балувати своїх домашніх улюбленців. На думку професіоналів, пригощати тхора шоколадом суворо заборонено, оскільки цей продукт для них отруйний. Те ж стосується будь-яких кондитерських виробів (навіть без какао) і випічки – вони провокують діабет і погіршують стан зубів хижака. А всі рідкі і солодкі страви на основі молока викликають проблеми травного тракту.

Чим годувати тхора?

Раціон такої тварини, як вище було сказано, складається переважно з білка, сухого корму і мінімальної кількості рослинної їжі. Остання в обов’язковому порядку виключає яблука і моркву як джерела дуже грубої клітковини, що призводить до кишкової непрохідності, а в деяких випадках навіть до задухи. Те ж стосується горіхів.

Розбір меню тхора варто почати з сухого корму, який вважається найбільш зручним, але не самим збалансованим. Вибираючи таке харчування, потрібно звернути увагу на наступні моменти:

 • Основу корму повинна становити м’ясо. В ідеалі телятина або індичка, як найбільш поживні, але не надто важкі.
 • Ніякої кукурудзяного борошна на першій сходинці, яку так люблять заповнювати нестачу білка в дешевих продуктах: цей елемент повинен бути в меншості, тільки для створення потрібної консистенції.
 • Мінімальна кількість злаків і рослинних інгредієнтів: вони погано перетравлюються організмом тхора, приводячи до проблем ШКТ і стороннім захворювань.
 • Оптимальна частка тваринного білка в сухому кормі для тхора становить 34-35%, а жирів – не менше 20%.

Якщо Ви зробили правильний вибір, тварина проявляє звичну для нього активність і енергійність, має блискучу шерсть, позбавлене проблем зі стільцем. Вам не доводиться думати, чим годувати тхора, щоб він не смердів. Сильний запах як від самого тхора, так і від його випорожнень, а також занадто рідка або занадто тверда консистенція, зеленуватий або чорний відтінок говорять про неправильно підібраному харчуванні і збої в травленні.

Тварина харчування повністю відповідає хижацької природи тхора: мишки, черви, дрібні пташки – ідеальний варіант, якщо є така можливість. Однак найчастіше в умовах міської квартири у миску просто закладають біле м’ясо птиці. Свинина повністю неприйнятна, яловичина в рідкісних випадках, риба – тільки морська, позбавлена кісток і пройшла термообробку. Також можна давати трохи сиру, яєць, субпродуктів. Якщо Ви даєте злакові (каші), їх частка – лише 20% від загального блюда. Підходять тільки рис, гречка, пшениця, овес.

Особливості приготування фаршекаши для тхора в домашніх умовах

Цю їжу заводчики вважають найбільш корисною і збалансованою, але її потрібно навчитися правильно готувати. Робота нітрохи не легше, ніж зробити повноцінний обід для людини, так і продуктів йде не менше. Для гарного страви потрібна м’ясорубка, кухонні ваги і наявність вільного простору в морозилці: найкраще зробити їжі про запас, тим самим заощадивши час і сили.

Склад класичної фаршекаши:

 • заморожений кролик;
 • курячі шлунки, стегна, серця і філе;
 • яловичі серця і печінка, м’ясо;
 • філе індички;
 • сир низької жирності (до 2%);
 • борошно геркулесова, рисова, кукурудзяна, гречана.

Приготування:

 1. Частка м’ясної компонента добирається довільно, при цьому пташиного м’яса повинно бути більше, ніж субпродуктів.
 2. Кістки повністю ліквідуються, жир зрізається і відкладається. З субпродуктів видаляються плівки.
 3. Крупи, змелені в борошно, беруть в малій кількості (20% від іншого), як варять густу кашу.
 4. М’ясні компоненти подрібнюються в м’ясорубці разом з жиром. З’єднуються з сиром, потім з остиглої кашею.

Отримана суміш розфасовується по пакетах і заморожується, зберігання не обмежений.

У висновку потрібно зазначити, що в фаршекаши для тхора можна додавати трохи кісткового борошна, риб’ячого жиру, пивних дріжджів, нерафінованої олії, овочів, перепелиних яєць. Мінімальна частка, продукт вибирається по потребам тварини.

Залишити коментар