Ранфорса як тканина для постільного комплекту: порівняння з сатином, бязью і попліном

Ранфорс – бавовняна тканина, широко застосовується для шиття постільних речей. Вона є спеціальною розробкою турецької фірми, яка спеціалізувалася на створенні якісної тканини бязевого плетіння з натуральних волокон.

На даний момент постільна білизна з ранфорсу зустрічається всі частіше – його висока якість, зносостійкість, які набагато вище, ніж у попліну або бязі, за вартістю не нижче вартості сатину, роблять його дуже зручним для використання.

Основні характеристики

При створенні ранфорсу використовується таке ж плетіння, що і у бязі або попліну. Але при цьому він виходить значно міцніше, м’якше і ізносоустойчивєє. Постільна білизна, для шиття якого використовувався ранфорс, не має катишків, не розтягується, не линяє і не сідає.

Це зумовлено деякими особливостями створення тканини:

  • Удосконалена технологія плетіння. При створенні тканини використовується не перпендикулярне плетіння, а діагональне. Це є одним з основних відмінностей від інших тканин з бавовни, таких як бязь, поплін.
  • Натуральний склад. Ранфорс є повністю натуральною бавовняною тканиною. Це дозволяє домогтися відмінної повітропроникності і теплопровідності. Під таким постільною білизною влітку не спекотно, а взимку не вдасться замерзнути. Крім того, варто зазначити, що чистий бавовняний ранфорс не накопичує статичної електрики, оскільки не містить синтетичних компонентів.
  • Спеціальна структура волокон. Матеріал складається з більш закручених ниток. Це дає можливість отримати міцну тканину, при цьому не обтяжуючи її цупкими товстими волокнами. До того ж ранфорс відрізняється відмінною гігроскопічністю завдяки своїй щільності. Тому не варто турбуватися про нічної пітливості. Матеріал у цьому відношенні відмінно підходить для використання в якості тканини для постільної білизни дітям і підліткам.
  • М’якість і шовковистість. Оскільки для цієї тканини використовуються більш тонкі нитки, вона виходить дуже легкою і м’якою, зберігаючи при цьому свою міцність. По тактильним відчуттям вона набагато приємніше бязі і попліну і лише трохи поступається сатину.
  • Гігієнічність і гіпоалергенність. Оскільки ранфорс складається повністю з натуральних бавовняних волокон, він не викликає алергії. Бавовна є абсолютно гігієнічним матеріалом, не перешкоджає газообміну шкіри під час сну. У деяких випадках виробники можуть додавати певний відсоток синтетичних волокон (до 20%). Щоб переконатися в покупці повністю натуральної білизни, варто заздалегідь ознайомитися з його складом на бирці.

Особливості догляду за тканиною

Відмінною особливістю простирадлом з ранфорсу, як вже було сказано, є зносостійкість і щільність. Слід зазначити, що завдяки спеціальній структурі ниток тканина майже не мнеться. Це робить її дуже зручною у використанні і догляді.

З-за того, що ранфорс не сідає і не розтягується, на нього часто наносять 3D-малюнки. Завдяки спеціальній структурі тканини він зберігає яскравість фарб на тривалий термін незалежно від частоти прань. Прати такі простирадла найкраще при температурі не більше 40 0C – ця температура є достатньою для дії більшості пральних порошків і забруднення в прохолодній воді виводяться краще.

Оскільки тканина практично не мнеться, гладити на високих температурах, докладаючи для прасування які-небудь зусилля, не потрібно. Ранфорс відмінно прасується при середніх температурах, тим самим дозволяючи заощадити не тільки час прасування, але й електроенергію.

Порівняння з іншими тканинами

Вибираючи постільна білизна, більшість орієнтуються на вартість комплекту. Такий підхід не зовсім вірний – дешеві комплекти нерідко містять значну частину синтетичних волокон, а тому матеріал не володіє достатньою повітропроникністю, незважаючи на низьку щільність.

Такі комплекти можуть сідати при пранні, розтягуватися і втрачати колір. Незважаючи на те, що ранфорс має таке плетиво, як і бязь або поплін, його властивості досить відчутно відрізняються.

Бязь

Бязева волокно відрізняється полотняним плетінням. Таке ж плетіння характерно і для попліну. При створенні ранфорсу також застосовується аналогічне плетіння, але нитки розташовані щільніше.

Порівнюючи ранфорс з бязью, варто зауважити, що для бязі застосовуються волокна, які мають досить велику густоту. Білизна з такого матеріалу буде більш жорстким. Бязь також є менш міцною. В 1 см2 бязі переплетено 42 нитки, а в ранфорсе це число досягає позначки в 60. Тому він є більш міцним, має велику щільність і зносостійкість.

Волокна, що використовуються для створення бязевого полотна, мають меншу ступінь очищення і у них відсутній етап додаткового скручування, характерний для ранфорсу. Але при цьому вироби з такого матеріалу, як бязь, мають найбільш демократичну вартість. Вони підійдуть тим покупцям, які хочуть придбати недороге постільна білизна з бавовни.

Поплін

Попліновое полотно має аналогічне бязі плетіння – в ньому також використовується полотняне хрестоподібне переплетення. Незважаючи на це, поплін має щільність більшу, ніж полотно з бязі. У нього відсутня глянсовий блиск, його поверхня має матову структуру. Він також зносостійкий і володіє практично ідентичними ранфорсу властивостями. Зшите з такого матеріалу білизна буде мати більшу щільність, ніж з бязі, і воно прослужить довше.

Виходячи з вищевикладеного, постає питання: поплін або ранфорс, що краще? Незважаючи на характеристики, поплін все ж поступається за якістю. Причиною цього є скручування волокон більш високої щільності, в результаті чого витрата бавовни на створення тканини збільшується. Вартість поплинового комплекту постільної білизни становить близько 1800 рублів за 1,5-спальний комплект.

Сатин

Неодмінно варто порівняти сатин і ранфорс – їх щільність приблизно ідентична, у той час як вартість суттєво відрізняється. Сатин є однією з найдорожчих тканин, використовуваних для створення постільного комплекту. Структура сатину побудована краще, ніж при звичайному полотняному плетінні, а тому тканина має інші тактильні відчуття і відрізняється іншими якостями. Сатин створюється з використанням атласного переплетення.

Оскільки перекриття в такому плетінні виходять видовженими, нитки сатину прилягають один до одного щільно. Це є запорукою високої зносостійкості. На дотик матеріали з атласним плетінням нагадують шовк, де лицьова сторона гладка, змінна. Виворітна, навпаки, більш шорстка.

Сатин має гладкий глянсовий блиск, не властивий ранфорсу. Він також може пережити велику кількість прання, не втрачаючи своїх якостей. Але варто звернути увагу, що вартість комплекту з такого матеріалу, як сатин, досить висока і може досягати 7000 рублів за 1,5-спальний комплект.

У виготовлення постільної білизни може застосовуватися сатин 3 видів:

  • мако-сатин (створений з єгипетської бавовни);
  • жаккрад-сатин (характеризується об’ємною опуклої фактурою);
  • страйп-сатин (володіє характерним «смугастим» орнаментом і найчастіше використовується в готелях).

Який матеріал віддати перевагу, в кожному конкретному випадку вирішує господиня. Як правило, купуючи постільну білизну, вона керується кількома критеріями, важливими саме для неї.

Для кого-то необхідно мати кілька «святкових» комплектів, наприклад, з сатину, а хтось може віддати перевагу навіть шовкової білизни.

Залишити коментар