Зі словами і без слів. Як продати листівки, зроблені своїми руками?

Вироби, зроблені вручну, і бізнес, організований на їх виготовленні, сьогодні переживають чи не найкращий свій час. І серед цих ексклюзивних речей знайшли своє затишне місце листівки ручної роботи — теплі, душевні, милі й безмежно різні, як і матеріали, використовувані в цьому вигадливому творчості. Вони користуються незмінним попитом, тому вийти на цей ринок не складе праці.

Але що робити, щоб на ньому закріпитися і успішно розвиватися, — завдання, над якою треба подумати.

Вважаємо початкові вкладення

Бізнес з нуля — це, на жаль, не про листівки, при всій простоті і їх порівняно невисокій вартості. Достатньо ознайомитися з початковим списком матеріалів, які напевно або майже напевно знадобляться в роботі.

 • Білий або кольоровий картон, кольоровий папір. Ціна залежить від якості, а якщо купувати дизайнерський варіант, то зростає в рази.
 • Заготовки самих листівок, якщо вони будуть робитися не з простої щільної паперу, а на фабричних зразках. З нанесенням копірайту або інших штампів доведеться друкувати під замовлення в друкарні. Слід врахувати, що малі партії замовляти вкрай невигідно.
 • Прості та фігурні ножиці. Для професійної творчості потрібні більш якісні.
 • Фігурні дироколи.
 • Клей (для деяких матеріалів — спеціальний).
 • Прикраси (тканини, бісер, ґудзики, намистини, наклейки, тасьма, шнури, металеві деталі, паперові стрічки і так далі — до безкінечності). Що-то з них продається поштучно або метражем, що в наборах. Ціна цих деталей може коливатися від копійчаної до дуже значною.
 • Фломастери, кольорові ручки і олівці, фарби. Якщо ручки з фломастерами підійдуть будь-які, то вартість деяких фарб може бути досить високою.
 • Обладнання. Це сама значна стаття витрат, тому покупка буде виправдана лише в разі досить великого обсягу продажів. Що саме може знадобитися — залежить від характеру творчості.

І це тільки пункти, що стосуються виготовлення листівок. Крім них, необхідно скласти калькуляцію витрат на реалізацію, оренду приміщення (в разі необхідності) і т. д. З урахуванням усього цього складається собівартість зробленої листівки. Але лякатися не варто. Витрат боятися — бізнесу не починати. Тому потрібно спокійно все прорахувати і бути готовими до того, що доведеться витратитися.

Цільова аудиторія — де ти?

Мало виготовити листівку — треба ще подумати, як продати свій handmade. Цільову аудиторію для продажу такого товару як таку виділити неможливо. Свята і дати відзначають усі, подарунки дарують всім. І майже все, хоча і не завжди, до цих подарунків приєднують листівки. Більш того, їх дарують і без більш вагомого підношення — як знак уваги, подяки і навіть заради жарту і естетичної приємності. До речі, листівки з жартівливим, дотепним вмістом розходяться в рази швидше тих, що несуть в собі чергові вітальні фрази.

Перші кроки

Коли приходить досвід і робота встає на потік, за день можна виготовити близько 30 листівок (залежно від складності ця цифра може змінюватися). Отже, приблизно така ж їх кількість має і продаватися, якщо мова йде не про те, щоб наробити товару на рік вперед і зайнятися іншою справою. Розглянемо варіанти каналів збуту.

 • Інтернет-магазин. Створити його за готовим шаблоном нескладно і недорого, проте він вимагає певного просування в пошукових системах, а це вже гроші, час і вміння. Перш ніж зайнятися цією справою, радимо добре вивчити питання.
 • Соціальні мережі. Створення своєї сторінки у соцмережах простіше і не вимагає витрат, не вважаючи її рекламного просування. Зараз цей спосіб продажу користується популярністю, оскільки він зручний, надійний, дає можливість зворотного зв’язку клієнта з продавцем і не вимагає орендних витрат.
 • Спеціалізовані книжкові магазини, точки продажу листівок, лавки і ярмарки товарів ручної роботи. На останніх найчастіше можна знайти пристрасного поціновувача handmade.
 • Стенди в супермаркетах і магазинах іншого профілю. Тут найчастіше купуються листівки «на бігу», що називається, вже з букетом у руках. Але, по-перше, пробитися в цю нішу важко, а по-друге, таке місце більше підходить для простої друкованої продукції.
 • Виготовлення на замовлення за договором з компаніями, організаторами святкових заходів і т. д.
 • Пропозиція на інтернет-майданчиках, які торгують виробами ручної роботи.
 • Сарафанне радіо. На подив добре працює, але, на жаль, не дає гарантії постійних хороших обсягів збуту.

Кілька простих, але не зайвих рад

Широкий асортимент

Чим він більший, тим вище шанс, що кожен потенційний покупець знайде те, що шукає. Штамповані в одному стилі вироби значно звужують горизонти продажів. Кожне з них повинно бути унікальним і своєрідним. Саме за це і цінується ручна робота.

Такі різні смаки

Не варто думати, що те, що здається красивим, стильним і вишуканим особисто вам, здасться таким же і іншим. Хтось любить яскраві намистини і листівки в стилі «все найкраще приклею відразу», а хтось- лаконічну стриманість і витриманість в пастельних тонах.

Особливо вдалі рішення

Якісь листівки будуть «відлітати» швидше. Звичайно, їх потрібно робити більше. Але не зайвим буде і проаналізувати, що саме приваблює в них покупця. Можливо, намацавши родзинку, ви почнете піч ще більш смачні пиріжки».

На всі випадки життя

Приводи бувають різні, і далеко не завжди вдається знайти гарну листівку, щоб привітати, приміром, дядька з днем народження, племінника з весіллям або тещу — з народженням онука. Звичайно, завжди можна купити щось нейтрально-чергове, але куди приємніше отримати адресне привітання! Тому потроху намагайтеся охопити як можна більше можливих подій, обов’язково враховуючи стилістику дати, а не тільки змінюючи слова. І, звичайно ж, побільше дотепних веселих сюжетів, які хочеться купити і подарувати комусь навіть без приводу, коли зовсім і не збирався цього робити!

До того як бізнес вийде на якийсь значущий рівень, продукція знайде свого покупця, а ваше ім’я запрацює хоч якусь популярність, не варто ставити завищені ціни. Це може призвести до залежуванню товару. З іншого боку, робота собі в збиток здатна поставити хрест на кар’єрі і призвести до недооцінки виробів. Змінити думку в кращу сторону потім буде набагато складніше. Як продати рукоділля, щоб не залишитися в програші і не відлякати перших клієнтів, вирішувати вам. Але спробувати навчитися балансувати на межі розумного — важлива умова будь-якого бізнесу.

Залишити коментар