Як використовувати кольоровий пісок?

Кінетичний кольоровий пісок – це сучасний матеріал для дитячої творчості, який дозволяє цікаво зайняти дитину в зимово-осінній період, коли немає доступу до звичайної пісочниці. Коштує таке диво досить дорого, але мами вже навчилися своїми руками створювати його аналог, причому практично з такими ж користувацькими параметрами. Оригінальний склад був винайдений в Швейцарії, і спочатку застосовувався з метою навчання і психологічної терапії дітей.

Кольоровий кварцовий пісок на 90% складається з звичайного очищеного піску, тоді як решта 10% віддані під речовина і безпечні для дітей барвники.

Матеріал демонструє дивовижну м’якість, приємну консистенцію і рухомість, легко збирається з будь-якої поверхні і не залишає ніяких плям. Його можна розрізати спеціальними інструментами, використовувати для гри з формочками, катати з нього ковбаски і сфери, ніби з пластиліну, ліпити паски та інше.

Різновиди

Кольоровий кінетичний пісок робиться з силіконового сполучного речовини і піску, просіяного через дрібне сито . У продажу ще є «живий» матеріал, який являє собою білу суміш з роздробленого черепашнику. Перший варіант здійснюється виключно в Швеції, тоді як другий є напрацюванням Південної Кореї.

Кінетичну масу допустимо мочити водою, після чого він швидко висихає, і не втрачає початкових параметрів користувача. А ось його «живий» аналог не рекомендується змішувати з водою, распластывать по паперовій або тканинній основі, інакше його залишиться тільки викинути.

За і проти

Кольоровий пісок для дитячої творчості допомагає з користю зайняти дитину в погану погоду, розвинути його дрібну моторику і уяву. Як і всіх інших забав, у цього матеріалу є свої негативні та радують боку.

До останніх відносяться наступні:

 • до нього приємно торкатися;
 • відмінно фіксує необхідну форму;
 • елементарний у використанні;
 • легко забирається з будь-якої поверхні;
 • не потребує специфічних умов зберігання;
 • не висихає і не псується від вологи;
 • дає можливість дитині ліпити будь-які фігури;
 • має релаксуючим впливом на дитячий організм;
 • не має в складі ароматичних, токсичних або барвників інгредієнтів, здатних завдати шкоди здоров’ю маленького користувача.

Негативні сторони цього матеріалу для творчості виглядають наступним чином:

 • З досвіду численних користувачів, його прибирання — не таке вже й просте заняття. Якщо збирати розсипанне з килима або лінолеуму за допомогою ганчірки або віника, дрібні частинки доводиться відправляти в сміття, що досить марнотратно;
 • Він може сильно прилипати до взуття та одягу;
 • Володіє високою щільністю, а, означає, що у кілограмі суміші піску не так вже й багато, як хотілося б отримати за вказану вартість.

Хочеться відзначити той цікавий факт, що дорослі теж люблять створювати цілі картини з кольорового піску, оскільки подібне хобі допомагає зняти внутрішньо напругу, розслабитися, швидше і легше пережити стрес, виразити внутрішній емоційний стан, повернути гарний настрій і стати ближче зі своїми дітьми.

Як і з чим використовувати?

В домашніх умовах матеріал можна застосовувати як з розвиваючою, так і з терапевтичною метою. Спробуйте просто пропускати його крізь пальці, наче воду, що допоможе зняти психологічне навантаження і тривогу. Діткам буде цікаво розкладати суміш по баночках і формах, заодно тренуючи свою координацію, терпіння і посидючість.

Уважність розвиває наступне заняття: в масі зариваються різні дрібні предмети, і дитині потрібно відшукати руками або спеціальною лопаткою. Матеріал відмінно тримає форму, а, значить, з нього можна готувати традиційні пасочки, башточки, пиріжки та інші споруди.

Виробники подбали про те, щоб домашній дозвілля дитини був цікавим і різноманітним. Тому у продажу є численні аксесуари у вигляді стандартних відерець, формочок, лопаточок і граблів, пластикових ножів і навіть шприців.

Саморобний варіант

Перед тим як ви вирішите зробити кольоровий пісок в домашніх умовах, наберіться чистими (з точки зору екологічності) і натуральними складовими у вигляді води, пігменту потрібного відтінку, дрібнозернистого піску, борошна з кукурудзи або картоплі.

Сам процес того, як створюється кольоровий пісок своїми руками, захопить не тільки дитини, але й вас самих. Рецептів існує два, і перший з них передбачає використання натурального картопляного крохмалю.

Врахуйте, що готова суміш буде постійно підсихати, що пояснюється відсутністю силіконових добавок, і робиться вона по наступному алгоритму:

 • В тарі відповідного обсягу з’єднайте 4 ст. просіяного кварцового піску і 2 ст. крохмалю з картоплі;
 • Добре перемішайте суміш, після чого влийте в неї воду в кількості 2-х склянок. Намагайтеся не переборщити з рідиною, щоб остаточна маса не була надто м’якою і придбала здатність добре фіксувати необхідну форму.

Фарбування піску відбувається з використанням натуральних пігментів, в тій же ємності, якщо потрібно отримати кілька відтінків, просто розкладіть отриманий матеріал в окремі невеликі ємності, і в кожну додайте пігмент потрібного кольору.

Другий варіант того, як в побутових умовах швидко і недорого зробити описуваний матеріал, вимагає присутності наступних продуктів:

 • 5 частин самого кварцового піску;
 • 2,5 частини крохмалю з кукурудзи;
 • ст. води;
 • їстівного барвника.

Виготовлення виглядає наступним чином:

 • У чисту тару зсипається крохмаль і пісок, які ретельно вимішуються;
 • У ще одній посудині змішується барвник і вода;
 • Кольорова рідина вводиться насухо;
 • Все вимішується до однорідного стану.

Виходить, що малювання кольоровим піском – це не таке вже й дороге задоволення, як здається на перший погляд. Витративши зовсім небагато часу і продуктів, будь-який батько може гарантувати своєму чаду захоплюючий і корисний дозвілля.

Залишити коментар