Як прочистити засмічення в кухонній раковині: профілактика роботи з засорами

У кожного вдома на кухні або у ванній кімнаті є раковина, яка, на жаль, схильна до утворення засмічень. Подібна неприємність створює масу незручностей – заважає роботі і найчастіше поширює неприємний запах.

Причиною засмічення можуть бути залишки їжі або дрібні предмети, які могли проникнути всередину через відсутність захисної сіточки в раковині. Відходи розкладаються й утворюють відкладення з жиру всередині труб. Ще одна причина – похибки при установці системи водовідведення. Якщо у вас на кухні трапилася така неприємність, не варто впадати в паніку і викликати фахівців, адже проблему можна вирішити самостійно. Отже, що ж робити якщо раковина на кухні засмітилася?

Хімічні засоби

Якщо ви не любитель бруднити руки і возитися з пристосуваннями для чищення труб, спробуйте скористатися хімічними засобами, які можна купити в спеціальному магазині.

Хімічні засоби розщеплюють жири і переводять їх у рідкий стан, внаслідок якого засмічення усувається, частки відходів стікають у каналізацію.

Такі кошти продають в двох видах: або у вигляді рідини, або у вигляді порошку. З рідких речовин варто спробувати «Містер Мускул», а з порошкових «Кріт», у своєму складі вони містять велику кількість лугу, відмінно розщеплює жири в трубах. Не забувайте, що хімічні засоби небезпечні для шкіри – при використанні надіньте рукавички.

Народні засоби

Для усунення засмічення в раковині на кухні допоможуть і способи наших бабусь, або як їх прийнято називати народні кошти. При використанні таких методів будьте обережні, вони можуть зіпсувати пластмасові труби. Найбезпечнішим засобом є сода, яка знайдеться у вашому кухонному шафці.

Засипте в отвір для зливу соду (достатньо 2 столових ложок). Для додання кращого ефекту
і усунення стійких засмічень додати столовий оцет (2 столових ложки) і залиште на півгодини.

Після закінчення часу промийте раковину гарячою водою через злив. Це ж засіб можна використовувати для профілактики, зменшивши дозу наполовину.

Що робити якщо сода не допомогла прочищенню засмічення вашої раковини? Скористайтеся звичайними лимонами або лимонною кислотою. Видавіть два лимона у той же отвір для зливу, і не використовуйте раковину протягом 1 години. Якщо жодна з хімічних і народних засобів не допомагає, мабуть, доведеться трохи забруднити руки і скористатися механічними засобами, такими як вантуз, йоржик або трос.

Механічні засоби

Якщо засмічення засів не дуже глибоко, скористайтесь йоржем, який напевно знайдеться у вашій ванні. Просуньте його в отвір каналізації в раковині і різким рухом спробуйте прочистити засмічення. Якщо йорж закороткий, приєднайте до нього дріт або інший гнучкий довгий предмет.

Але далеко не завжди простий йорж допомагає вирішити проблему засмічення. Одне з найбільш популярних винаходів для прочищення засмічень в кухонній раковині є вантуз. Вантуз складається з двох елементів, один з яких ручка з дерева, а інший поршень, як правило, з гуми.

Метод використання вантуза не так складний:

  • Набираємо воду в раковину, трохи менше половини, ставимо вантуз над зливним отвором, і починаємо робити поступальні рухи, натискаючи на ручку інструменту близько трьох разів;
  • Чим швидше ваша швидкість, тим більше ймовірність видалити утворився засмічення;
  • Таких операцій потрібно провести мінімум 10 разів;
  • Всю масу, яку ви витягнете з каналізаційних труб потрібно прибрати, бажано використовуючи при цьому рукавички.

Не допоміг вантуз? Тоді сантехніці потрібна глибока чистка тросом і дротом. Перед тим як почати роботу, в першу чергу потрібно розібрати сифон, який знаходиться під раковиною. У ньому найчастіше і збирає сміття. Перед розбиранням сифона вимкніть воду, і знайдіть ємність, яка буде стояти під ним.

Тим самим ви захистите вашу підлогу від всього бруду, що скупчилася в сифоні.

  • Згвинтити дно пристосування, і почекайте, поки вся вода стече;
  • Після вичистіть сифон, і приступайте до глибокої очищення вашої кухонної раковини;
  • В каналізаційний отвір пропихните дріт (трос) грузиком вниз, обертайте її і проштовхуйте вперед, тим самим пробиваючи забруднення у всіх вигинах труби;
  • Проштовхуйте дріт як можна глибше, можливо, вам вдасться підчепити предмет, який заважає зливу води, і витягнути його з труби. До речі, звичайна електродриль теж непогано справляється з цим завданням.

Як бачите, впоратися з забрудненнями раковини було не так важко, головне, вчасно помітити й усунути проблему, а також проводити профілактичні роботи хоча б раз на місяць. Для уникнення засмічень встановіть діспоузер – подрібнювач відходів, який ставиться під раковину і з’єднується через зливний отвір з каналізаційною системою. Над зливним отвором встановіть спеціальну сітку.

Слідуйте простим правилам, і тоді ваша раковина не завдасть неприємностей, і ви легко уникнете засмічення в раковині на кухні.

Залишити коментар