В’язані дитячі кофтинки спицями для дівчаток зі схемами та описом

В’язані дитячі кофтинки спицями для дівчаток — дуже потрібні і корисні речі, з якими ваша принцеса точно не замерзне. До того ж така деталь гардероба універсальна. Її можна носити з джинсовими штанцями, ажурною спідничкою і навіть красивим пишним платтям. Спеціально для вас ми підібрали кілька вдалих майстер-класів.

Кілька слів про пряжі і спицях

Що головне в роботі? Звичайно ж, правильний вибір пряжі. Наприклад, вязані спицями кофти для дівчаток від 1 до 3 років краще всього виходять з бавовняних і обов’язково гіпоалергенних ниток, так як шкіра дитини в цьому віці особливо чутлива. А от старшим діткам вже можна носити вовняні речі.

Крім того, при наборі петель і розрахунках врахуйте, що після прання пряжа трохи сяде, а значить, виріб зменшиться як мінімум на розмір. Саме тому доцільно перед роботою зв’язати дослідний зразок, випрати і висушити його, а потім порахувати щільність. Також незайвим буде приміряти виріб на дитину в процесі роботи, щоб своєчасно скорегувати всі недоліки.

Що стосується спиць, то тут краще всього підійдуть триміліметрова голки, хоча їх вибір багато в чому буде залежати від малюнка.

Легка кофта для дівчинки

На просторах Інтернету, а також в журналах можна знайти чимало варіантів в’язаних спицями кофт для дівчаток з описом. Головне — з усього цього вибрати те, що дійсно буде підходити вашої юної принцеси і відповідатиме її стилю одягу. Наприклад, кофточка, представлена в цьому майстер-класі, дуже вдало поєднується з спідницями, легкими сукнями і штанцями-дудочками.

Необхідні матеріали:

 • 2 мотка ажурною пряжі;
 • тонкі спиці;
 • допоміжні голки.

Опис процесу:

 1. Спочатку, як завжди, в’яжемо зразок і робимо розрахунки петель для реглана. Але врахуйте, що в цій моделі для лінії реглана потрібно взяти не по 2, а по 1 додаткової петельці.
 2. Після того як кількість петель порахували, можете сміливо приступати до роботи. Пров’язуємо праву поличку з додаванням петель для візерунка. Сам же візерунок будемо в’язати за наступною схемою.
 3. Ліву поличку пров’язуємо планкою з візерунком «Гумка» розміром 1 на 1.
 4. Після того як лінія реглана досягне потрібної довжини, знімаємо петлі рукавів на додаткові спиці і з’єднуємо виріб в коло.
 5. В’яжемо платочної в’язкої по колу до тих пір, поки лінія спинки не досягне 18-20 сантиметрів.
 6. Тепер потрібно зробити плавні убавки по центру спинки. Для цього порахуємо загальну кількість петель і віднімемо від них 1/5 частину. Саме її вам потрібно провязать по дві петлі.
 7. Далі в’яжемо звичайним малюнком до бажаної довжини.
 8. Увага: так як візерунок «Листочки» буде проходити до самого низу кардігана, гумку для закриття потрібно починати в’язати паралельно з останнім листочком.
 9. Так, якщо ваша гумка становить 6 рядів, потрібно стільки ж не вив’язати на основному візерунку планки.
 10. Закрийте всі петлі виворітними, лицьовими або так, як зручно саме вам. Готовий результат повинен виглядати таким чином.
 11. Переходимо до обв’язки горловини. Для цього по краю набираємо петлі в’яжемо в три ряди візерунком «Гумка 1 на 1». Не забувайте при цьому робити убавки по лінії реглана.
 12. Знімаємо петлі з допоміжних спиць і в’яжемо за основним малюнку в рукав три чверті.
 13. Піднімаємо стібки пахвами і зменшуємо в першому ряду від 5 до 8 петель.
 14. Завершуємо рукав гумкою точно так само, як по верху горловини і низу спинки.
 15. Оригінальна кофточка для дівчинки готова. Залишилося лише обполоснути річ в теплій воді і висушити.

Кофточка «Матроскін»

Для дівчаток на 2-3 роки краще вибирати дитячі кофтинки з простими схемами в’язання спицями. До таких відноситься цей варіант.

Тут немає вигадливих візерунків, зате готовий виріб вельми практично і ви можете бути впевненими, що дитина в ньому не заплутається. Просту кофточку легко зробити оригінальною: для цього додайте в роботу пряжу різних кольорів.

Необхідні матеріали:

 • 3 мотка білої, салатового та малиновою пряжі;
 • спиці 3 мм звичайні та панчішні.

Опис процесу:

 1. Спочатку знімаємо з дитини всі необхідні мірки і малюємо на папері приблизний ескіз. Для дівчинки на зріст до 100 сантиметрів розміри будуть такими.
 2. Потім проводимо всі необхідні розрахунки під реглан і виділяємо по 4 центральні петлі, від яких надалі будемо робити надбавки. Таким чином, отримуємо наступну схему.
 3. Далі набираємо необхідну кількість петель і в’яжемо з урахуванням всіх розрахунків, роблячи прибавки по 1 петлі вправо і вліво від реглана і змінюючи колір робочої нитки.
 4. Набираємо під кожним з рукавів по 8 додаткових петель з’єднуємо в’язання в коло, знявши стібки для рукава на залишкову пряжу або додаткові спиці.
 5. В’яжемо спинку і передню частину виробу до бажаної довжини і закриваємо 3 сантиметрами порожнистої гумки.
 6. Переходимо до оформлення горловини і пройм. Для цього за допомогою техніки «Помилкова кеттлевка» в’яжемо горловину порожнистої гумкою 14 рядків, змінюючи кольору пряжі.
 7. Переходимо до в’язання планки з отворами під гудзики. Для цього набираємо на спицю петлі по лівому краю, провязав половину ширини смужки, намічаємо бажану кількість отворів маркером.
 8. Тепер через рівні відстані закриваємо 2 рази по 2 петлі, а відсутні стібки в наступному ряду пров’язуємо аркою поверх закритих.
 9. Приступаємо до в’язання рукавів. Переносимо петлі з залишкової пряжі на панчішні спиці і починаємо поступово ввязывать пройму в рукав.
 10. Пров’язуємо першу петельку пройми з крайнім стібком на спиці на початку і кінці ряду.
 11. Таким чином, ви працюєте з 5 поворотними рядами, а далі до 52 ряду в’яжете згідно основного малюнку.
 12. Починаючи з 53 ряду необхідно одноразово зробити убавки петель за наступною схемою: в’яжемо 9 петель лицьовими, потім 2 стібка разом і так до кінця рядка.
 13. На 70 ряду переходимо на візерунок «Порожня гумка 1 на 1», не забуваючи при цьому міняти кольору пряжі.
 14. Виріб прати в теплій воді, розкладаємо на рівній поверхні на махровому рушнику і сушимо.
 15. Потім пришиваємо гудзики, і наша кофта готова!

Сподіваємося, що наша добірка матеріалів стала для вас корисною, і ви змогли відшукати в цій статті все необхідне. Залишається тільки побажати вам творчих успіхів у роботі!

Залишити коментар