Як очистити духовку від жиру домашніми засобами

Навіть у кращої господині духовка нерідко вимагає ретельного чищення. Під час готування частинки жиру потрапляють на її стінки, і під впливом високої температури пригорають. Тому відмити поверхню духової шафи досить важко. Далі ми розповімо, як очистити духовку від нагару і жиру з допомогою коштів, що є на кухні будь-якої господині.

Мило та пар

Розпарювання жирних забруднень значно полегшує і прискорює відмивання стінок духовки. У невеликій кількості води розведіть концентрований мильний розчин. Нанесіть його на внутрішню поверхню духовки за допомогою губки. Налийте на деко або сковороду трохи теплої води. Додайте в неї рідке мило або стружку господарського мила. Поставте посуд в духовку, закрийте дверцята. Увімкніть духовку, установіть мінімальну температуру. Залиште розчин кипіти протягом 30-40 хвилин. Сукупність мила і пара сприяє розм’якшенню жиру, і стінки духовки можна буде легко відтерти від нагару.

Сода

Сода – універсальне і незамінний засіб на кухні. Вона потрібна для приготування випічки, і в теж час прекрасно відмиває будь-які забруднення на посуді, плиті і в духовці. Розглянемо кілька методів очищення духової шафи від жиру з допомогою соди:

 • Содово-оцтовий розчин. Налийте в ємність трохи теплої води, додайте натертого господарського мила або рідини для миття посуду, перемішайте до отримання однорідної суміші. Розчиніть в теплій воді кілька столових ложок соди, потім додайте трохи оцту. Змішайте всі компоненти в одному посуді. Надягніть на руки гумові рукавички. За допомогою губки нанесіть суміш на внутрішню поверхню духовки. Через 15-20 хвилин вимийте стінки.
 • Содово-сольова паста. Змішайте 4 частини соди і 1 частина солі. Додайте холодної води стільки, щоб вийшла густа пастоподібна маса. Нанесіть її товстим шаром на забруднену поверхню і залиште на 3-4 години або на всю ніч. Протріть духовку мокрою губкою.
 • Содово-мильний розчин. В 400 мл гарячої води додайте столову ложку соди і трохи рідкого мила або стружки господарського мила. Розмішайте компоненти до отримання однорідного розчину. Налийте рідину в пульверизатор, і розпиліть по внутрішніх стінках духовки. На сильно забруднені місця нанесіть побільше розчину. Через 2-3 години промийте поверхню чистою водою.

Лимон

Позбутися від жиру на стінках духовки можна за допомогою лимона або лимонного соку. Фруктова кислота не тільки роз’їсть нагар, але і усуне неприємний запах гару і старого жиру.

Для очищення духовки обробіть її поверхні половинкою лимона, і залиште на 30-40 хвилин. Потім протріть мокрою губкою. Також брудну поверхню можна обробити з пульверизатора розведеним соком лимона. Всі операції необхідно виконувати у гумових рукавичках, інакше кислота роз’їсть шкіру.

Нашатирний спирт

Для очищення поверхні від жиру нанесіть трохи спирту на ганчірку, і протріть нею духовку. Через 30 хвилин промийте стінки духової шафи великою кількістю води. Є ще один спосіб видалення жиру і нагару з допомогою нашатирного спирту:

 1. Розігрійте духовку до 150 °С.
 2. Налийте в сковороду або деко гарячої води.
 3. В емальований посуд налити 200 мл нашатирного спирту.
 4. Вимкніть духовку.
 5. Ємність з водою поставте на дно духовки, а посуд зі спиртом на деко посеред неї.
 6. Закрийте духова шафа.
 7. Коли духовка охолоне, додайте до нашатырному спирту миючого засобу для посуду, і розмішайте.
 8. Змочіть губку в цьому розчині і протріть забруднені поверхні.
 9. Ретельно промийте всі поверхні духової шафи.

Використовувати нашатирний спирт необхідно обережно, так як аміачні пари можуть призвести до отруєння організму. Застосовувати цей засіб можна тільки в добре провітрюваних приміщеннях. На руки треба надягти гумові рукавички, щоб рідина не потрапила на шкіру.

Розпушувач для тіста

Застосовується в кулінарії розпушувач для тіста складається з лимонної кислоти і соди. Тому його можна використовувати для очищення духовки від нагару і жиру. Протріть стінки духової шафи вологою ганчіркою. За допомогою сухої губки або ганчірки нанесіть на забруднену поверхню розпушувач так, щоб він до неї прилип. Обприскайте стінки духовки водою з пульверизатора. Вхідні до складу розпушувача компоненти вступають в реакцію, в результаті якої весь нагар розм’якшиться. Через 2-3 години протріть духовку вологою губкою.

Сподіваємося, що перераховані прийоми допоможуть вам очистити духовку від жиру і нагару. Якщо поверхня сильно забруднена, то щоб домогтися чистоти, по черзі застосувати кілька способів. Щоб у майбутньому не доводилося довго мити духовку, регулярно видаляйте забруднення будь-яким із запропонованих методів.

Залишити коментар