Як пробачити людину і відпустити минуле?

Про те, що вміння прощати образу і відпускати минуле – вищий духовний дар, сказано чимало. Однак деякі люди не бачать за цим нічого, крім красивих фраз і крилатих висловів. Тим не менш, навіть медики сходяться на думці, що саме люди з «ображеним» поведінковим типом характеру найбільш вразливі до хвороб і різнорідним недугою.

Існує повір’я, згідно з яким людина, що носить у собі безліч негативної енергії, з часом набуває онкологічні захворювання і вкорочує собі життя. І хоча це припущення не досліджено практично, воно все ж має під собою вагому статистичну підґрунтя.

Люди кажуть: «Образити легко простити дуже складно». І дійсно, той, хто завдає нам душевну біль, деколи не замислюється, як ми повільно вмираємо, виношуючи в собі клубок болю, заподіяну їм.

Як навчитися прощати образи близьким, колишнім коханим, колегам? Як знайти в собі сили пробачити і щасливо жити далі?

Абстрагуємося від того, що відбувається

«Ображатися і обурюватися – це все одно, що випити отруту в надії, що він уб’є всіх твоїх ворогів.» (Нельсон Мандела).

Якщо вам зробили по-справжньому боляче, постарайтеся створити для себе негативну мотивацію. Закрийте очі і уявіть, що буде, якщо ви станете носити образу в собі протягом всього подальшого життя?

 • Ваш кривдник піде по своєму шляху, безумовно, більш щасливим, ніж ваш;
 • Ви будете постійно плекати у собі клубок болю, який буде рости разом з вами весь відведений для вас час. Поступово ви перестанете радіти всьому, що відбувається, і почнете шукати один, самий деструктивний шлях – шлях помсти;
 • Ваше життя не обмежиться одним лише поточним уязвлением. Від своїх кривдників ви нарахуєте їх десятки, сотні, тисячі. І весь цей час ваш власний «отруйний» ком буде накопичуватися, подібно до снігової лавини. І, будьте впевнені, одного разу він обрушиться на неповинного, близького і дорогого вам людини;
 • Ваша образа перетвориться в могутню і руйнівну негативну енергію, здатну вбити всякі світлі почуття. Ви втратите радість, віру, вдячність, повагу, любов і вірність. Все це згубно для будь-якого союзу, навіть якщо він дуже сильний і міцний. Задумайтеся над тим, що ви ризикуєте втрачати всіх призначених вам долею людей, йдучи на поводу у власних негативних емоцій;
 • Ви будете проектувати свій негатив на будь-які зароджуються відносини, закладаючи в них фундамент з безпідставних підозр та підсвідомого конфлікту. Образливий людина може сміливо ставити хрест на особистому житті і інтимних зв’язках, оскільки вони будуть валитися, не встигаючи розпочатися;
 • Ви станете бачити в кожній людині потенційного ворога, зрадника і зрадника, навіть якщо він зовсім не заслуговує цього і відноситься до вас з усією душею;
 • Рано чи пізно ви почнете мстити. А саме помста породжує фатальні, фатальні помилки, здатні пустити під укіс всю вашу долю;
 • Ви обов’язково почнете хворіти, навіть якщо зараз маєте завидно міцне здоров’я і фізичний стан. Образливі персони страждають від онкологічних захворювань, багато мучаться перед власною смертю. І часто тільки на смертному одрі вони приходять до ментального відпущенню гріхів своїм супротивникам. Їм стає дуже гірко усвідомлювати, на що вони розтратили власне життя, так і не отримавши щастя.

Корисно замислитись і над тим, чи реально ваше почуття образи. Зрозумійте головне: всі наші негативні емоції – плід нашого ж уяви. Сторонні люди точно не знають про ваших стражданнях. Тільки уявіть собі – ніхто з семи мільярдів не знає, чому і від чого вам погано! А значить, ваше негативне почуття не має ні матеріальної, ні навіть морального втілення.

Все погане, що ви носите в собі – лише плід вашої уяви. Ваша власна проекція внутрішнього змісту. Його дзеркальне відображення. Варто задуматися: якщо світ навколо такий поганий, то чому ж ви гарні, і чим хорошим ви його подпитываете?

Не тягніть за собою вигадане і минуле

Важливо також зрозуміти, що образа, яку ви носите в собі, може бути і зовсім вашою фантазією. Наприклад, ви запідозрили свого коханого в зраді, виявивши в його телефонній книзі номер сторонньої дівчини.

Ви пережили нищівної розставання, пролили море сліз і обрушили на молодика центнер проклять.

Ви збираєте в собі роздратування, недовіру, обурення, адже зради з його боку і зовсім не було! Той нещасливий контакт на ділі виявився всього лише номером колишньої однокурсниці або колеги. Ваш чоловік ніжно любив тільки вас, і навіть не думав про плотських утіхах з іншими жінками. Але ваша лють виявилася руйнівною, і тепер ви втратили своє справжнє щастя, залишивши в душі лише гнів і образу на неіснуючий вчинок.

Якщо ви не впевнені в чиїх діях проти себе, ви не маєте ніякого морального права засуджувати людину і присвоювати йому плоди своєї ж власної духовної розбещеності. Чи варто говорити про те, що бажати їй зла і мстити за недосконалі діяння і зовсім злочинно з вашої сторони?

Якщо ж ваша образа має під собою цілком реальну причину, і ви думаєте, прощати вам образу або впиватися жагою помсти, зупиніться на секунду і вирішіть – ворог вам кривдник, або порадник? Справа в тому, що кожна людина з’являється в нашому житті не дарма. Він несе з собою щастя, або досвід.

Зараз ви обпеклися і вам боляче, але уявіть, скількох подібних стресів ви зможете уникнути завдяки цій людині! Подумки скажіть йому «спасибі» і відпустіть його. Враховуйте свій гіркий досвід, і сміливо йдіть по життю далі. Образити легше, ніж пробачити, але прощати і дякувати за важкий урок може тільки духовно зріла людина.

Позитивна мотивація

Щоб не говорити голослівно про те, як важливо забути, взяти і відпустити, ми пропонуємо вам виконати минуле завдання навпаки. Просто уявіть, як зміниться ваше життя, якщо ви відпустіть ситуацію, подякуйте життя за складний, але продуктивний урок і щиро вибачте того, хто зробив вам боляче.

Як пробачити образу шляхом створення позитивної мотивації?

 • Відтепер вас не можна буде легко зачепити і перебудувати на деструктивний лад, ви будете спокійні і врівноважені, ваше життя набуде нові яскраві фарби;
 • Ви навчитеся радіти простим і банальним речам, які оточують вас у повсякденному буття. Ваше життя буде наповнюватися високими енергіями, і нею буде правити щастя;
 • Вам буде постійно супроводжувати успіх як невід’ємна частина життя сильної, духовно чистого людини;
 • Ви зможете легко будувати взаємовідносини з новими людьми, фігурують біля вас. Образа затьмарює зачатки мудрості, затуманює розум і позбавляє адекватності. Персона, яка морально чиста від деструктивних думок, дивиться на оточуючих більш тверезими очима, а значить, рідше помиляється у них;
 • Ви дізнаєтеся на своєму прикладі, як легко забути і пробачити образу, а отже, станете ще сильніше для наступних уроків;
 • Ви станете більш привабливі для потрібних людей, оскільки вони тягнуться до сильним і міцним духом особам без дрібних залежностей.

Подумайте про те, що чоловік, який завдав вам шкоди – всього лише людина, а не Всемогутній. Скажіть собі: «Я прощаю його, я розумію його слабкості і недоліки, я не вимагаю від нього більшого, ніж він здатний дати».

Ви неодмінно відчуєте силу прощення і інтуїтивно відчуєте правильність свого напряму. Ви знайдете самоіронію, навчитеся легко і конструктивно ставитися до власних помилки. Ви навчитеся замінювати негативні емоції перспективними діями.

Як пробачити образу і по-справжньому відпустити людину?

 • Подумайте про те, як швидкоплинне життя. Насолоджуйтесь кожним її миттю і не дозволяйте негативним переживанням витісняти власне щастя;
 • Моліться. Не тільки про себе і близьких, але й про нанесшем вам удар людині. Попросіть Бога пробачити його;
 • Не повертайтеся подумки до ваших колишніх взаємин. Вони пройшли і вже не повернуться. Поставте крапку і йдіть далі, адже попереду вас чекає багато цікавого і захоплюючого;
 • Замініть образу байдужістю. Викиньте образ вашого недоброзичливця з голови. Він не гідний концентрації уваги;
 • Будьте ласкаві, привітні і співчутливі до сторонніх. Допомагайте людям відчути свою значимість в цьому світі, отримуйте прості радості від своєї здатності до співчуття і допомоги ближньому.

«Прости всіх своїх кривдників, і тобі воздасться благом» – недарма про це говорять всі релігії і мудрі вчення. Не пускайте в своє життя деструктивні емоції і почуття. Нехай нею править любов, мир, спокій і гармонія!

Залишити коментар