Чи варто виходити заміж за турка?

Проблема заміжжя змушує вас хвилюватися — ваш обранець виявився іноземцем турком? Щоб вирішити, чи виходити заміж за турка, потрібно обміркувати не тільки ті пункти, що обіцяють вам щастя, але і ті, які можуть перетворити життя на кошмар, якщо ви не схильні змінювати себе на догоду майбутньому чоловікові. Але спочатку поговоримо про бюрократичну сторону питання.

Які документи потрібні для заміжжя з турком

Дізнавшись, якою складною є процедура укладення шлюбу з іноземкою в Туреччині, ви, швидше за все, розгубитеся. Тому ми дамо вам повний перелік документів, необхідних для реєстрації шлюбу. Зрозуміло, ближче до справи вам краще буде уточнити всі в консульстві і в турецькому аналогу загсу — шлюбному бюро.

Щоб вийти заміж за турка, зберіть наступні документи.

 • По-перше, дозвіл на шлюб або довідка про те, що ви незаміжня в даний момент Хто видає?
  Дозвіл ви отримаєте в російському консульстві в Туреччині, або візьмете з рідного загсу довідку. Як подавати? Дозвіл — в готовому вигляді, а довідку потрібно перевести на турецький і завірити у нотаріуса і апостилем. Важливо: якщо ви в розлученні, переклад, завірення, апостиль зробіть для свідоцтва про розлучення;
 • По-друге, довідка для нареченого про те, що він не перебуває у шлюбі. Хто видає? Відділ органів юстиції Туреччини — паспортний стіл за місцем його проживання. Як подавати? У готовому вигляді;
 • По-третє, свідоцтво про народження нареченої, ксерокопія вашого закордонного паспорта, паспорт нареченого. Хто видає? Ваш обов’язковий документ, що видається при народженні загсом, при втраті відновлюється там же. Як подавати? Свідоцтво перевести на турецький, завірити у нотаріуса і апостилем;
 • По-четверте, довідки на кожного партнера про стан здоров’я. Хто видає? Простіше всього отримати їх у державній турецької клініці, здавши аналізи на ВІЛ, сифіліс, гепатит, пневмонію та ін. Як подавати? У готовому вигляді. Важливо: якщо у нареченого або нареченої виявлено захворювання, його партнера поставлять до відома.

Також знадобляться фотокартки на документи та канцелярське приладдя. Після подачі заяви в Туреччині вас розпишуть вже через два тижні. Присутність двох свідків обов’язково! Після реєстрації вам відразу ж видадуть документ про неї, і ви станете законним чоловіком і дружиною.

Як у Росії вийти заміж за турка

Реєстрація шлюбу в РФ з нареченим турком проходить просто і гладко. Для цього не потрібно такого пакета документів, як ми навели вище для Туреччини. Оформити шлюб можна без свідків, з мінімальною державної митом, без зволікань. Вам знадобиться лише свій паспорт, паспорт і закордонний паспорт нареченого, а також замітка про тимчасову реєстрацію громадянина Туреччини до Росії.

Останній документ є у всіх резидентів, оформляється він по візу в закордонному паспорті іноземця.

Крім того, ви можете прискорити процедуру, якщо потурбуєтеся і переведете у нотаріуса ще один документ — квиток про відліт нареченого на батьківщину. Пред’явивши його, ви можете розраховувати на швидку розпис у зв’язку з обставинами.

Про що подумати, перш ніж зважитися на шлюб з турком

Хотіти заміж за турка не погано, аби ви були морально готові перетворитися на його першу вимогу в справжню східну дружину. Про що може попросити вас чоловік-турок? Його очікування і запити не завжди суворі або безглузді, деякі, навпаки, розумні, особливо в очах старшого, більш консервативного покоління.

Це означає, що ви як сучасна і волелюбна молода особа можете опиратися деяким проявам влади чоловіка, зате, наприклад, ваша мама була б задоволена правилами, які дружина мусульманина повинна дотримуватися.

Слов’янці в Туреччині одружена з турком доведеться прийняти ряд сімейних традицій поведінки:

 • одягатися на вулицю скромно, а вдома — ошатно, що шокує наших дівчат з перших днів життя
  з чоловіком;
 • не спілкуватися з іншими чоловіками — приятелями та гостями чоловіка;
 • у всьому варто слухатися свекруха, уникати з нею конфліктів і не розраховувати на підтримку чоловіка, якщо з його родиною виникають розбіжності;
 • бути покірною і слухняною чоловікові, забути про власні «хочу» і «не хочу»;
 • згідно з Кораном, дружина не має права відмовляти чоловікові в близькості, однак і нав’язуватися з цією справою не можна — сексуальна поведінка жінки в мусульманській сім’ї під забороною;
 • заміжня жінка не працює, навіть якщо може і хоче, навіть якщо її потенційний заробіток фінансово важливий для бюджету сім’ї.

На цьому фільтр поведінки для дівчат з Росії не закінчується, в залежності від регіону країни набувають чинності інші різноманітні норми, іноді дуже образливі і незрозумілі людині з нашим менталітетом. Проте миритися з ними доведеться у будь-якому випадку, щоб зберегти мир в сім’ї. Крім того, важливо розуміти, що мусульманські чоловіки не розлучаються, навіть коли любов згасає, тим більше за ініціативою дружини, так що ви можете розраховувати на довгий і міцний шлюб, але от чи сподобається він вам — велике питання.

Чи варто виходити заміж за турка?

Звичайно, варто, якщо ви зустріли своє щастя і хочете жити в офіційному шлюбі з коханою людиною. Інша справа, що доведеться миритися з деякими особливостями національного характеру, укладу сімейного життя. Про що саме йде мова?

Відразу обмовимося, що якщо ви збираєтеся жити в Росії, то ніяких особливих проблем із чоловіком-турком не буде.

І сіль не в тому, що він у вас в гостях, ніж можна його постійно докоряти.

Просто на батьківщині, в турецькому містечку або селі, молодому чоловікові практично неможливо протистояти тиску з боку родичів. А вони зазвичай дуже суворі до росіянці-дружині і пильно стежать за її поведінкою, здійснюючи нескінченні і досить грубі спроби перекроїти невістку на свій лад. Ні про яку норовливість і мови бути не може! У турецькій родині глава — чоловік, а ще над невісткою підносяться старші жінки в сім’ї, свекруха, зовиці, тітки. Чоловікові дуже нелегко захистити погляди дружини, якщо вони відрізняються від родинних.

З іншого боку, до багатьох речей нова турецька рідня поставиться м’якше, наприклад, у питаннях віри, дотримання християнських обрядів, святкування дня народження, якого в Туреччині немає.

Вважається гріхом з точки зору мусульманина насильно навернути в іслам кого-небудь з близьких. Тому якщо ви категорично не бажаєте переходити з православ’я в релігію чоловіка, можете не турбуватися — вашій вірі ніщо не загрожує.

Можливо, ви отримаєте легке жаль, максимум косі погляди зі сторони. Якщо не будете провокувати гострі ситуації, тобто в будинку чоловіка грубо порушувати мусульманські звичаї, то у вас не буде проблем в сім’ї.

Здавалося б, всі сучасні чоловіки, особливо просунутих поглядів на життя, достатніх для шлюбу з іноземкою, зобов’язані проявляти гнучкість і від них не чекаєш підступу начебто паранджі або домашнього ув’язнення.

І все-таки менталітет у наших дівчат і турецьких чоловіків різний. Хочеться вірити, що любов в родині переможе розбіжності.

Залишити коментар