Як приймати «Лізобакт» при лактації?

«Лізобакт» є таблетками для розсмоктування. Лікарська форма у своєму складі містить такі активні речовини: гидрохлориды лізоциму та піридоксину в пропорції 2/1.

Як допоміжні речовини:

 • лактоза моногідрат;
 • камедь трагакантовая;
 • магнію стеарат;
 • натрію сахаринат;
 • ванілін.

Як можна бачити, склад досить смачний, тому пацієнтам з підвищеним рівнем глюкози в крові варто задуматися, чи можна їм використовувати для лікування запальних захворювань порожнини рота дане ліки.

Інструкція застосування

Лікарська форма – білі таблетки, швидкорозчинні.

Показання для прийому:

 • інфекційно-запальні процеси, що охоплюють слизову оболонку ротової порожнини, гортані і ясен, внутрішньої поверхні губ;
 • стоматити – гінгівіти, афтозні виразки, у складі противогерпетичній терапії;
 • ерозії слизової рота різної етіології;
 • катаральні процеси у верхніх дихальних шляхах.

Як побічні явища зазначаються алергічні реакції, пов’язані з індивідуальною непереносимістю основних компонентів або допоміжних складових препарату.

Не можна приймати «Лизобакт» в наступних випадках:

 • стани, пов’язані з лактозною недостатністю – глюкозо-галактозна мальабсорбція або дефіцит лактази, спадкова непереносимість цього компонента;
 • дитячий вік до 3 років.

Застосування препарату в цьому віці перешкодою не є небезпека хімічного з’єднання, а невміння малюків розсмоктувати смачну таблетку – вони її можуть швидко проковтнути або вдавитися.

Цей препарат необхідно повільно розсмоктувати у ротовій порожнині, аж до повного розчинення, щоб діюча речовина увійшло в контакт з патогенними або умовно-патогенними мікроорганізмами, які спровокували цей запальний процес.

В інструкції застосування «Лизобакта» написано, що грудне вигодовування і час вагітності протипоказаннями для його використання не є.

Дозування препарату залежить від віку пацієнта:

 • дітям молодшого віку, які вже вміють розсмоктувати таблетки, матусі це повинні враховувати, даючи дитині ліки-ласощі – по 1 таблетці 3 рази на добу;
 • у більш зрілому віці – від 7 до 12 років – вже по 4 таблетки на добу через рівну кількість часу.
 • підліткам від 12 років і дорослим, дозування збільшується вдвічі – 3-4 рази на добу можна розсмоктувати вже по 2 таблетки.

Прийом препарату – незважаючи на його уявну безпека – обмежений 8 денним лікувальним курсом. Якщо хвороба не вдалося перемогти, можна зробити висновок – мікрофлора отримала резистентність, і подальше застосування даного лікарського засобу марно.

Застосування «Лизобакта» при грудному вигодовуванні

Незважаючи на відсутність протипоказань, жінки, коли годують немовлят груддю, бувають понад недовірливими, тому варто детальніше пояснити, чому даний препарат при грудному вигодовуванні не є небезпечним для дитини.

Один з основних компонентів – лізоцим – є природною складовою людської слини і грудного молока. Його збільшену кількість не завдасть дитині ніякої шкоди, а навпаки, зміцнить імунітет і допоможе протистояти шкідливим впливам патогенної флори.

Що собою являє піридоксин?

Якщо використовувати його друга назва – вітамін В6 побоювання при використанні відразу убавятся. Його надходження в організм жінки під час лактації необхідно, без його участі неможливі такі важливі біологічні процеси, як метаболізм, всмоктування поживних речовин, кровотворення, синтез гемоглобіну. Зазвичай це корисна речовина отримують з продуктами – молочними, м’ясними і рибними, він є в шпинаті, помідорах, моркві та капусті. Цей вітамін обов’язково входить практично в усі вітамінні комплекси, так як організм часто відчуває її брак.

Крім того, варто зауважити – у цьому комплексному натуральному антисептику відсутні компоненти, які зазвичай застосовуються для збільшення асептичних та імуностимулюючих властивостей, але можуть впливати на фізіологічний та розумовий розвиток дитини – йод і спирт.

Використання «Лизобакта» при годуванні грудьми

Приймати «Лизобакт» можна не тільки під час захворювання – він підтримує неспецифічний імунітет і допоможе захиститися в період епідемій годуючої матері, якщо захворів хтось із родини. У весняно-осінньо-зимовий період його можна приймати в профілактичних цілях.

Коли інфекційне захворювання виникає у годуючої матері, лікувати її дуже важко. Все, що потрапляє в організм, вона ділить з дитиною. В цей час лікарські препарати слід приймати з «оглядкою».

Будь-яка похибка в харчуванні може завдати малюкові величезний збиток – викликати запалення кишкового тракту. У немовлят остаточне формування кишкової флори закінчується до 3 років, і будь-які ліки може спровокувати дисбактеріоз.

При годуванні груддю не можна лікуватися навіть з допомогою народної медицини поки малюк не досягне 6-місячного віку і медом – він може викликати алергічну реакцію.

«Лизобактможна використовувати без побоювань, він не принесе ніякої шкоди мамі і її малюкові.

Він знищує патогенні мікроорганізми ротової порожнини і має досить широкий спектр дії. Його застосування вбиває стафілококи і стрептококи, найчастіше є винуватцями виникнення ГРВІ і стоматитів, згубно діє на такі сильні віруси, як грипи різних видів, парагриппы і герпес.

Крім того, основні і допоміжні компоненти, що знаходяться в складі препарату, активізують фактори місцевого захисту, стимулюють імунітет лімфоїдної тканини, і зменшують хворобливість в ротовій порожнині, викликаної запальними процесами.

Таблетки слід починати розсмоктувати, як тільки відчують неприємні симптоми – печіння та свербіж в ротової порожнини, відчуття, що слизова стала крихкою – останнє буває при загостренні кандидозу (хвороба частіше називають молочницею). Препарат пригнічує активність хвороботворної флори і перешкоджає її впровадженню. При появі герпесних висипань розвивається хворобливий процес може бути зупинений.

Але застосовуючи «Лизобкат», інструкцію прочитати слід обов’язково. Навіть речовини, корисні для організму, не можна приймати без обмежень – абсолютно корисних ліків не буває. Кожне з терапевтичних засобів має обмежений курс застосування та спеціальну дозування, які потрібно дотримуватися під час лікування в обов’язковому порядку.

Зменшувати дози з міркувань користі теж не можна. Патогенна флора в цьому випадку «зачаїтися» в організмі і захворювання переходить у хронічну форму. Після переохолодження, перевтоми або іншого чинника, що зменшує імунітет, воно активується повторно.

У деяких випадках гормональні зміни організму матері – при лактації гормональний фон особливий – змінюють її органічне сприйняття продуктових складових. Це варто враховувати. Якщо в період вагітності або грудного вигодовування у молодої матусі виникла алергія на курячий білок або на вітаміни групи В, то від використання препарату доведеться відмовитися.

Також не можна його приймати, якщо у дитини алергія на вітаміни групи В – зазвичай це стає ясно відразу ж після народження, в пологовому будинку.

У всіх інших випадках на запитання: «чи Можна «Лизобакт» використовувати при грудному вигодовуванні?», – відповідь одна: «ТАК!».

Препарат приймати не тільки можна, але і потрібно. Він активує імунітет організму на боротьбу з хворобою та допоможе відновитися після запального процесу в ротовій порожнині та верхніх дихальних шляхах протягом короткого терміну.

Залишити коментар